Takto vznikali spoty z vašej obývačky pre 365.bank počas karantény (VIDEO) Ilustr.foto: 365.bank

Takto vznikali spoty z vašej obývačky pre 365.bank počas karantény (VIDEO)

04.05.2020 18:49 | Reklama | PR

Niekoľko dní príprav, hodiny poctivého natáčania, slnko aj mráz, no predovšetkým dobrá nálada a zábava. Aj takto vyzeralo natáčanie videí do reklamy 365.bank, ktorého sa chopili bežní ľudia počas karantény vo svojich obývačkách alebo záhradách. Celkovo sa do výzvy vyrobiť spoty pre 365 banku zapojilo vyše 70 rodín a kamarátov. Prinášame vám pohľad do zákulisia príprav, na stavbu kulís, výrobu masiek a výborné herecké výkony dospelých aj detí, a to očami hlavných aktérov.

 

Už tretí týždeň môžete na televíznych obrazovkách sledovať reklamy z vašej obývačky. Koronavírus totiž spravil 365 banke škrt cez plán natočiť nové spoty, a tak sa tejto úlohy chopili bežní ľudia. Reakcie na výzvu, ktorú adresovala verejnosti, nedali na seba dlho čakať. Prvé výsledky sa dostavili už po pár dňoch.

Dokopy vybrala 365 banka spolu s reklamnou agentúrou Wiktor Leo Burnett 11 videí, ktoré odvysiela v televízii. Za dvanásty spot pritom môže tento týždeň hlasovať prostredníctvom Youtube kanála aj verejnosť. Video s najvyšším počtom hlasov uzavrie dvanástku najlepších a jeho autor takisto získa 365 €.

Možnosť zažiť niečo nové a zábavné priniesla do nejednej domácnosti chýbajúce rozptýlenie a pozitívne nabúrala karanténny stereotyp. Ako prebiehalo natáčanie a proces výroby videí? Opýtali sme sa samotných aktérov.

„Sukničky z rákosia, ktoré nás všade pichali, vonku nula stupňov a na nás takmer žiadne oblečenie. Vypadávajúca dióda v oku robota, veľká padajúca hlava mimozemšťana, cez ktorú nebolo nič počuť, či nedobrovoľné oholenie brady a pády z longboardu. Aj takto vyzeralo naše natáčanie. Zistili sme napríklad aj to, že visieť na papeku ľudožrútov vôbec nie je také jednoduché, ako sa môže zdať. Máme veľa zážitkov, na ktoré budeme dlho spomínať,“ uvádza Libor Ondrejkovič, člen tímu, ktorý sa zapojil do produkcie až dvoch spotov. Prvý, o ľudožrútoch už možno sledovať na TV obrazovkách, druhý bude nasadený čoskoro.

Natáčanie si pochvaľujú aj Tokošovci, tvorcovia videa o rytierovi a trojhlavom drakovi. Podľa nich bolo zábavné, ale aj hektické, pretože popasovať sa museli nielen s chladným počasím, ale aj s odolávaním „najmladšej hlavy“ trojhlavého draka v podaní ich 5-ročnej dcérky.

„Deň vopred sme si zozbierali po celom dome a záhrade rekvizity a masky. Manžel v úlohe rytiera si vlastnoručne spravil štít a z dreva vyrobil provizórny stojan, pretože sme nemali kameramana. Na druhý deň sme postavili kulisy. Keď už bolo všetko pripravené, naša dcérka si to rozmyslela a začala protestovať. Spolu s manželom, ktorý mrzol v legínsoch, sme ju začali prehovárať, motivovať a trochu aj podplácať prísľubom nových hračiek, aby začala spolupracovať. Nakoniec sa všetko podarilo,“ hovorí Natália Tokoš Valentová.

V televízii zahviezdili aj Karáskovci, ktorí v obývačke natočili video o pirátoch.

„Syn Karol bol z možnosti účinkovať v spote nadšený a hneď nám oznámil, že chce byť v telke. Trošku nám to narušilo pôvodný plán, pretože natáčať sme chceli s hračkami, bez ľudí. Vymyslieť scénu tak, aby bolo všetko vidno, a to aj napriek výškovému rozdielu medzi chalanmi, bolo pomerne náročné, ale zvládli sme to. Keďže sme začali točiť pomerne neskoro, mladší syn zaspal skôr, ako sme skončili. Makrela teda nakoniec nebol on, ale ja,“ prezrádza Lucia Karásková.

Okrem výborných hereckých výkonov, masiek a kostýmov sa v reklamách 365 banky objavuje aj animovaná tvorba.

Takéto stvárnenie si vybral Peter Kružic, aby sa odlíšil od ostatných: „Keďže žijeme v dobe mobilov, ktoré dokážu natáčať videá v parádnej kvalite, tušil som, že väčšina spotov bude na úrovni. Animácia sa mi zdala ako dobrá voľba a alternatíva klasického filmovania. Popritom som si zaspomínal aj na svoje detské časy, keď som sledoval Pokémonov. Inšpiroval som sa pohyblivými farebnými pozadiami, ktoré mali pri jednotlivých súbojoch, a tieto ,anime‘ prvky som použil vo videu pri zobrazení platieb hodinkami a mobilom.“

Všetky kreatívne výtvory, ktoré vznikali v domácom prostredí, môžete sledovať TU. Ich hlavným aktérom 365 banka touto cestou ďakuje.

Vizitka kampane:

Agentúra: Wiktor Leo Burnett
Creative Director: Martin Motáček
Strategy Director: Vladimír Lefík, Dominika Múdra
Art Director: Tomáš Galajda
Graphic Designer: Juraj Vačko
Copywriter Senior: Martin Motáček
Copywriter: Lucia Kekeňáková, Slavomír Baran
Account Manager: Michal Kopriva
Produkcia: JOJ Production, Katarína KintlerováPekné pondelky pre všetkých. Nová kampaň upozorňuje na diskrimináciu v práci (VIDEO)

Pekné pondelky pre všetkých. Nová kampaň upozorňuje na diskrimináciu v práci (VIDEO)

Nie každý sa teší v pondelok do práce. Mnohých totiž práve v práci čaká diskriminácia pre ich rodinnú situáciu, sexuálnu orientáciu, zdravotné znevýhodnenie či etnický pôvod.

365.bank sa bude rozširovať

365.bank sa bude rozširovať

V druhom kvartáli budúceho roka pripravujeme viacero noviniek v digitále a dokonca nás po novom nájdete aj v offline svete, kde doplníme sieť kontaktných miest. Predstavíme svoj pohľad na fyzické bankovníctvo a jeho prienik s digitálom.

Vrah švédskej novinárky sa pokúsil o útek z väzenia, zaznamenali to na video

Vrah švédskej novinárky sa pokúsil o útek z väzenia, zaznamenali to na video

Dánsky konštruktér Peter Madsen, ktorý si odpykáva doživotie za vraždu švédskej novinárky Kim Wallovej, dnes utiekol z väzenia na predmestí Kodane.

Jozef Karika a jeho nový mysteriózny triler SMRŠŤ

Jozef Karika a jeho nový mysteriózny triler SMRŠŤ

„Najstrašidelnejšie sú pre mňa momenty, keď sa to v príbehu láme. Keď sa realita preklápa do niečoho sureálneho... Keď som do tej oblasti jazdil, ešte pred napísaním Smršti, tak sa mi diali divné veci.

Šéfredaktor Denníka N zverejnil ospravedlnenie prezidentke, premiérovi aj čitateľom

Šéfredaktor Denníka N zverejnil ospravedlnenie prezidentke, premiérovi aj čitateľom

Denník N a šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný zverejnili ospravedlnenie.

Čaputová a Matovič si cez facebook posielajú odkazy

Čaputová a Matovič si cez facebook posielajú odkazy

To, že vláda chce plošne testovať na koronavírus celú populáciu pomocou armády, sa prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá je veliteľkou Ozbrojených síl SR, dozvedela až z médií.

RTVS mení program, odvysiela mimoriadnu reláciu (VIDEO)

RTVS mení program, odvysiela mimoriadnu reláciu (VIDEO)

RTVS v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou na Slovensku odvysiela dnes o 20.30 na Jednotke špeciálnu spravodajskú reláciu Druhá vlna venovanú zdravotníctvu.

Alarmujúci prieskum: Až 31% učiteľov II. stupňa ZŠ si myslí, že očkovanie proti korone je prípravou na čipovanie ľudí

Alarmujúci prieskum: Až 31% učiteľov II. stupňa ZŠ si myslí, že očkovanie proti korone je prípravou na čipovanie ľudí

Hoci odborníkmi overená očkovacia látka ešte nie je na trhu, hoaxoch o očkovaní, pôvode či existencii koronavírusu je neúrekom a to žiaľ, aj medzi ľuľmi, u ktorých sa predpokladá istá úroveň poznania a kritického myslenia.

Matovič reaguje na obvinenie asistenta Žigu: Je to sluha mafiána a nech si užíva tie mafiánske peniaze

Matovič reaguje na obvinenie asistenta Žigu: Je to sluha mafiána a nech si užíva tie mafiánske peniaze

Asistent poslanca Petra Žigu Maroš Stano napísal status, v ktorom kritizoval správanie premiéra v zákulisí diskusie na Markíze a obvinil ho z nevhodného správania. AKTUALIZÁCIA: V utorok na status reagoval premiér. Jeho reakciu prinášame pod článkom.

Dezinfo scéna zneužila fotku z protestov Za slušné Slovensko

Dezinfo scéna zneužila fotku z protestov Za slušné Slovensko

V sobotu bol v Bratislave nepovoleného protest, počas ktorého fanúšikovia Ultras Slovan a prívrženci Kotlebovcov pred Úradom vlády skandovali hanlivé heslá a vzduchom lietali dymovnice, kamene aj dlažobné kocky a zasahovali policajní ťažkoodenci.

Najčítanejšie