Takto vznikali spoty z vašej obývačky pre 365.bank počas karantény (VIDEO) Ilustr.foto: 365.bank

Takto vznikali spoty z vašej obývačky pre 365.bank počas karantény (VIDEO)

04.05.2020 18:49 | Reklama | PR

Niekoľko dní príprav, hodiny poctivého natáčania, slnko aj mráz, no predovšetkým dobrá nálada a zábava. Aj takto vyzeralo natáčanie videí do reklamy 365.bank, ktorého sa chopili bežní ľudia počas karantény vo svojich obývačkách alebo záhradách. Celkovo sa do výzvy vyrobiť spoty pre 365 banku zapojilo vyše 70 rodín a kamarátov. Prinášame vám pohľad do zákulisia príprav, na stavbu kulís, výrobu masiek a výborné herecké výkony dospelých aj detí, a to očami hlavných aktérov.

 

Už tretí týždeň môžete na televíznych obrazovkách sledovať reklamy z vašej obývačky. Koronavírus totiž spravil 365 banke škrt cez plán natočiť nové spoty, a tak sa tejto úlohy chopili bežní ľudia. Reakcie na výzvu, ktorú adresovala verejnosti, nedali na seba dlho čakať. Prvé výsledky sa dostavili už po pár dňoch.

Dokopy vybrala 365 banka spolu s reklamnou agentúrou Wiktor Leo Burnett 11 videí, ktoré odvysiela v televízii. Za dvanásty spot pritom môže tento týždeň hlasovať prostredníctvom Youtube kanála aj verejnosť. Video s najvyšším počtom hlasov uzavrie dvanástku najlepších a jeho autor takisto získa 365 €.

Možnosť zažiť niečo nové a zábavné priniesla do nejednej domácnosti chýbajúce rozptýlenie a pozitívne nabúrala karanténny stereotyp. Ako prebiehalo natáčanie a proces výroby videí? Opýtali sme sa samotných aktérov.

„Sukničky z rákosia, ktoré nás všade pichali, vonku nula stupňov a na nás takmer žiadne oblečenie. Vypadávajúca dióda v oku robota, veľká padajúca hlava mimozemšťana, cez ktorú nebolo nič počuť, či nedobrovoľné oholenie brady a pády z longboardu. Aj takto vyzeralo naše natáčanie. Zistili sme napríklad aj to, že visieť na papeku ľudožrútov vôbec nie je také jednoduché, ako sa môže zdať. Máme veľa zážitkov, na ktoré budeme dlho spomínať,“ uvádza Libor Ondrejkovič, člen tímu, ktorý sa zapojil do produkcie až dvoch spotov. Prvý, o ľudožrútoch už možno sledovať na TV obrazovkách, druhý bude nasadený čoskoro.

Natáčanie si pochvaľujú aj Tokošovci, tvorcovia videa o rytierovi a trojhlavom drakovi. Podľa nich bolo zábavné, ale aj hektické, pretože popasovať sa museli nielen s chladným počasím, ale aj s odolávaním „najmladšej hlavy“ trojhlavého draka v podaní ich 5-ročnej dcérky.

„Deň vopred sme si zozbierali po celom dome a záhrade rekvizity a masky. Manžel v úlohe rytiera si vlastnoručne spravil štít a z dreva vyrobil provizórny stojan, pretože sme nemali kameramana. Na druhý deň sme postavili kulisy. Keď už bolo všetko pripravené, naša dcérka si to rozmyslela a začala protestovať. Spolu s manželom, ktorý mrzol v legínsoch, sme ju začali prehovárať, motivovať a trochu aj podplácať prísľubom nových hračiek, aby začala spolupracovať. Nakoniec sa všetko podarilo,“ hovorí Natália Tokoš Valentová.

V televízii zahviezdili aj Karáskovci, ktorí v obývačke natočili video o pirátoch.

„Syn Karol bol z možnosti účinkovať v spote nadšený a hneď nám oznámil, že chce byť v telke. Trošku nám to narušilo pôvodný plán, pretože natáčať sme chceli s hračkami, bez ľudí. Vymyslieť scénu tak, aby bolo všetko vidno, a to aj napriek výškovému rozdielu medzi chalanmi, bolo pomerne náročné, ale zvládli sme to. Keďže sme začali točiť pomerne neskoro, mladší syn zaspal skôr, ako sme skončili. Makrela teda nakoniec nebol on, ale ja,“ prezrádza Lucia Karásková.

Okrem výborných hereckých výkonov, masiek a kostýmov sa v reklamách 365 banky objavuje aj animovaná tvorba.

Takéto stvárnenie si vybral Peter Kružic, aby sa odlíšil od ostatných: „Keďže žijeme v dobe mobilov, ktoré dokážu natáčať videá v parádnej kvalite, tušil som, že väčšina spotov bude na úrovni. Animácia sa mi zdala ako dobrá voľba a alternatíva klasického filmovania. Popritom som si zaspomínal aj na svoje detské časy, keď som sledoval Pokémonov. Inšpiroval som sa pohyblivými farebnými pozadiami, ktoré mali pri jednotlivých súbojoch, a tieto ,anime‘ prvky som použil vo videu pri zobrazení platieb hodinkami a mobilom.“

Všetky kreatívne výtvory, ktoré vznikali v domácom prostredí, môžete sledovať TU. Ich hlavným aktérom 365 banka touto cestou ďakuje.

Vizitka kampane:

Agentúra: Wiktor Leo Burnett
Creative Director: Martin Motáček
Strategy Director: Vladimír Lefík, Dominika Múdra
Art Director: Tomáš Galajda
Graphic Designer: Juraj Vačko
Copywriter Senior: Martin Motáček
Copywriter: Lucia Kekeňáková, Slavomír Baran
Account Manager: Michal Kopriva
Produkcia: JOJ Production, Katarína KintlerováMicrosoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Microsoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Americká technologická spoločnosť Microsoft chce nahradiť niekoľko desiatok novinárskych pozícií robotickým systémom umelej inteligencie.

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Obľúbený, pôvodne sovietsky kreslený seriál pre deti No počkaj, zajac! sa rozšíri o ďalšie desiatky epizód. Premiéra prvej z nich bude v Rusku na prelome leta a jesene.

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý pokus je naplánovaný na dnes, sobotu 30. mája.

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

Najčítanejšie