JOJ Media House kúpila rakúsku spoločnosť Epamedia

JOJ Media House kúpila rakúsku spoločnosť Epamedia

28.11.2012 11:46 | Reklama | mk

Spoločnosť JOJ Media House, ktorá kontroluje aj televízie zo skupiny JOJ, rozširuje akvizície na outdoorovom trhu.

 


Ako dnes informoval český portál Mediaguru.cz rakúska spoločnosť Raiffeisen Holding predala svoju dcérsku spoločnosť Epamedia (prevádzkovateľ vonkajších reklamných plôch) spoločnosti JOJ Media House. Informovali o tom rakúske médiá. Cena transakcie nebola zverejnená, predaj ale musí ešte schváliť protimonopolný úrad.
Epamedia je jednou z najväčších outdoorových spoločností v strednej a východnej Európe. JOJ Media týmto krokom podľa Mediaguru.cz na outdoorovom trhu ďalej posilňuje.
JOJ Media House, ktorá má väzby na J&T, začlenila pod svoje krídla v minulom roku spoločnosť BigBoard Slovensko, ktorá pôsobí na trhu outdoorovej reklamy, a na konci júna 2011 dokončila akvizíciu spoločnosti Slovenskej produkčnej. Prostredníctvom nej sa stala 100% vlastníkom spločnosti MAC TV, ktorá drží licenciu na vysielanie televízií JOJ a Plus , rovnako ako prevádzkovateľa internetových portálov joj.sk a huste.tv.

 

JOJ Media House je jediným spoločníkom spoločnosti Akcie.sk, ktorá prevádzkuje internetový portál so zameraním na ekonomické spravodajstvo - akcie.sk, a tiež 30%-ným akcionárom spoločnosti Starhouse Media, ktorá podniká v oblasti manažmentu výkonných umelcov.

V marci tohto roku ukončila akvizíciu českej spoločnosti BigBoard Praha, prostredníctvom ktorej ovládla aj firmu News Outdoor (dnes Czech Outdoor).

pošli na vybrali.sme.sk


Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

1. Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

Twitter zrušil 4258 účtov zo Spojených arabských emirátov, ktoré prostredníctvom falošných mien šírili tweety o Katare a Jemene.

Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

2. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

3. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

4. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

5. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

6. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

7. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

8. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

9. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

10. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Najčítanejšie