Mesto trúbi do útoku: Boj s nelegálnymi bilbordami zintenzívňujeme Foto: Mesto bez reklamy

Mesto trúbi do útoku: Boj s nelegálnymi bilbordami zintenzívňujeme

17.07.2014 10:39 | Reklama | mk

Magistrát hlavného mesta tvrdí, že po kauze s nálepkami,  v boji proti nelegálnym bilbordom pristúpi k ich odstráneniu.

 


Hlavné mesto cez víkend umiestnilo na 100 bilbordoch výzvu na ich odstránenie. Upozornenie dali aj na  ďalších 500 plôch, na ktorých sú nelegálne nalepené plagáty. „V najbližšom období sa zameriame na odstraňovanie reklamných zariadení na verejných priestranstvách," oznámil dnes magistrát. „Vzhľadom na to, že v denníku SME vyšiel článok, ktorý vytvára dojem, že hlavné mesto označilo nálepky za omyl, chceme všetkých ubezpečiť, že našu aktivitu nezastavujeme, ale naopak, zintenzívňujeme."

 

Mesto tvrdí, že bilbordy neoznačilo omylom: "Nálepky boli priorite umiestnené na tie nosiče, po celom území Hl. m. SR Bratislava, ktoré neboli označené v súlade so zákonom, nebola na nich informácia o vlastníkovi, boli poškodené alebo znečistené. Niektoré z nosičov vonkajšej reklamy boli (navyše, čiže nie omylom) označené nálepkou k odstráneniu nosiča vonkajšej reklamy vo vlastníctve spoločnosti, pri ktorých bolo možné vlastníka riadne identifikovať."

Magistrát tvrdí, že v stredových pásoch cestných komunikácií mesto získalo prísľub, že reklamné spoločnosti odstránia postupne svoje reklamné zariadenia. „Pôvodne sa tak malo stať do decembra 2012. Z hľadiska zákonných možnosti je mesto "odsúdené" najmä na dohodu a je limitované vo svojich aktivitách.


Spoločnosť Akcent BigBoard sa v utorok stretla so zástupcami bratislavskej samosprávy. "Mesto a spoločnosť sa však zhodli na tom, že princíp, kedy sa v stredovom zelenom páse nemajú nachádzať reklamné zariadenia, je správny, a preto spoločnosť Akzent BigBoard, a.s., bude postupne nosiče/zariadenia, ktoré sa dnes nachádzajú v stredových pásoch, odstraňovať na vlastné náklady," mapísal magistrát.

„Ten, kto nalepil upozornenia na naše reklamné plochy sa dopustil protiprávneho zásahu do majetku našej spoločnosti a preto zvážime, či požiadame orgány činné v trestnom konaní o prešetrenie tohto protiprávneho konania," napísala v utorok spoločnosť v stanovisku pre Markízu.

Magistrát očakáva, že na výzvu zareagujú aj ostatné spoločnosti a v najbližších dňoch dôjde k dohode, aby zariadenia odstraňovali samotné firmy, nie samospráva na úkor výdajov z verejného rozpočtu. „Ak do 15. augusta vlastníci zariadení nezareagujú, mesto podnikne ďalšie kroky smerujúce k znižovaniu vizuálneho smogu na hlavných bratislavských cestných ťahoch."
Samospráva za posledné dva roky po dohode s vlastníkmi odstránila 239 reklamných zariadení a 189 informačných panelov. Najviac 131 nepovolených reklamných tabúľ bolo odstránených z okolia križovatiek hlavných cestných ťahovCNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

CNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

Televizní skupina Prima v příštích týdnech stáhne svou hlavní zpravodajskou relaci Hlavní zprávy ze CNN Prima News, dále ji bude vysílat už jen na stanici Prima.

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Aj tlačové oddelenie ministerstva kultúry, na čele ktorého je nominantka OĽaNO Natália Milanová, prešlo po voľbách zmenou.

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Počet zákazníkov operátora O2 dosiahol koncom júna už takmer 2,16 mil., čo je o 4% viac ako pred rokom. Výnosy skupiny O2 na Slovensku, ktorá zahŕňa aj výsledky spoločnosti O2 Business Services, dosiahli koncom júna 138 mil. eur, čo je medziročne menej o 6%. Do polročných výnosov sa tak naplno premietla už aj situácia spojená so šírením koronavírusu na Slovensku a štátnych opatrení k jeho zamedzeniu, ako aj tretinový pokles ceny prepojovacích poplatkov. Zisk skupiny O2 pred úrokmi a zdanením (EBITDA) medziročne stúpol o necelé 2% na 58 mil. eur.

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Televize Nova chystá na podzim nové díly krimi seriálu Specialisté, na obrazovky se po několikaměsíční pauze způsobené koronavirem vrátí seriál Ulice.

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Najčítanejšie