Mesto trúbi do útoku: Boj s nelegálnymi bilbordami zintenzívňujeme Foto: Mesto bez reklamy

Mesto trúbi do útoku: Boj s nelegálnymi bilbordami zintenzívňujeme

17.07.2014 10:39 | Reklama | mk

Magistrát hlavného mesta tvrdí, že po kauze s nálepkami,  v boji proti nelegálnym bilbordom pristúpi k ich odstráneniu.

 


Hlavné mesto cez víkend umiestnilo na 100 bilbordoch výzvu na ich odstránenie. Upozornenie dali aj na  ďalších 500 plôch, na ktorých sú nelegálne nalepené plagáty. „V najbližšom období sa zameriame na odstraňovanie reklamných zariadení na verejných priestranstvách," oznámil dnes magistrát. „Vzhľadom na to, že v denníku SME vyšiel článok, ktorý vytvára dojem, že hlavné mesto označilo nálepky za omyl, chceme všetkých ubezpečiť, že našu aktivitu nezastavujeme, ale naopak, zintenzívňujeme."

 

Mesto tvrdí, že bilbordy neoznačilo omylom: "Nálepky boli priorite umiestnené na tie nosiče, po celom území Hl. m. SR Bratislava, ktoré neboli označené v súlade so zákonom, nebola na nich informácia o vlastníkovi, boli poškodené alebo znečistené. Niektoré z nosičov vonkajšej reklamy boli (navyše, čiže nie omylom) označené nálepkou k odstráneniu nosiča vonkajšej reklamy vo vlastníctve spoločnosti, pri ktorých bolo možné vlastníka riadne identifikovať."

Magistrát tvrdí, že v stredových pásoch cestných komunikácií mesto získalo prísľub, že reklamné spoločnosti odstránia postupne svoje reklamné zariadenia. „Pôvodne sa tak malo stať do decembra 2012. Z hľadiska zákonných možnosti je mesto "odsúdené" najmä na dohodu a je limitované vo svojich aktivitách.


Spoločnosť Akcent BigBoard sa v utorok stretla so zástupcami bratislavskej samosprávy. "Mesto a spoločnosť sa však zhodli na tom, že princíp, kedy sa v stredovom zelenom páse nemajú nachádzať reklamné zariadenia, je správny, a preto spoločnosť Akzent BigBoard, a.s., bude postupne nosiče/zariadenia, ktoré sa dnes nachádzajú v stredových pásoch, odstraňovať na vlastné náklady," mapísal magistrát.

„Ten, kto nalepil upozornenia na naše reklamné plochy sa dopustil protiprávneho zásahu do majetku našej spoločnosti a preto zvážime, či požiadame orgány činné v trestnom konaní o prešetrenie tohto protiprávneho konania," napísala v utorok spoločnosť v stanovisku pre Markízu.

Magistrát očakáva, že na výzvu zareagujú aj ostatné spoločnosti a v najbližších dňoch dôjde k dohode, aby zariadenia odstraňovali samotné firmy, nie samospráva na úkor výdajov z verejného rozpočtu. „Ak do 15. augusta vlastníci zariadení nezareagujú, mesto podnikne ďalšie kroky smerujúce k znižovaniu vizuálneho smogu na hlavných bratislavských cestných ťahoch."
Samospráva za posledné dva roky po dohode s vlastníkmi odstránila 239 reklamných zariadení a 189 informačných panelov. Najviac 131 nepovolených reklamných tabúľ bolo odstránených z okolia križovatiek hlavných cestných ťahov

pošli na vybrali.sme.sk


Mobilná aplikácia dokáže rozpoznávať huby a mapovať ich

Mobilná aplikácia dokáže rozpoznávať huby a mapovať ich

Študent Fakulty aplikovaných vied Západočeskej univerzity (ZČU) Lukáš Picek sa podieľal na vývoji mobilnej aplikácie Svampeatlas, ktorá vie rozpoznávať huby, mapovať ich a zdieľať súradnice s ostatnými užívateľmi. Aplikácia je výstupom rovnomenného projektu s dánskymi kolegami z kodanskej univerzity, dokáže rozpoznať 1400 druhov húb.

Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list (VIDEO)

Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list (VIDEO)

Študenti lekárskych fakúlt zverejnili vyhlásenie, v ktorom reagujú na prejav predsedu Smeru Roberta Fica na dnešnej programovej konferencii strany. 

Negatívnych článkov o Meghan je viac než pozitívnych (VIDEO)

Negatívnych článkov o Meghan je viac než pozitívnych (VIDEO)

O manželke britského princa Harryho Meghan vychádzalo dvakrát viac negatívnych článkov než pozitívnych.

Producentka Bonda vylúčila špekulácie, že agentom 007 bude žena (VIDEO)

Producentka Bonda vylúčila špekulácie, že agentom 007 bude žena (VIDEO)

Budúcim Jamesom Bondom bude opäť muž, a nie žena. Potvrdila to v rozhovore s magazínom Variety filmová producentka Barbara Broccoliová, ktorá stojí aj za najnovšou bondovkou, v ktorej hlavnú úlohu stvárnil opäť Daniel Craig.

Na twitteri bolo možné zacieliť reklamy na nenávistné skupiny

Na twitteri bolo možné zacieliť reklamy na nenávistné skupiny

Sociálna sieť Twitter umožňovala cieliť reklamy na používateľov aj podľa kľúčových slov ako "neonacista", "zástancovia belošskej nadradenosti" či "islamofob". Ukázal to nedávny experiment spravodajskej spoločnosti BBC, ktorej sa podarilo opakovane spustiť platené oznámenia s problematicky definovanou cieľovou skupinou. Platforma sa po upozornení redakcie ospravedlnila a uviedla, že problém odstránila.

Šéf maltskej polície rezignoval kvôli kauze zavraždenej novinárky

Šéf maltskej polície rezignoval kvôli kauze zavraždenej novinárky

Veliteľ maltskej polícii Lawrence Cutajar v piatok podal demisiu v súvislosti s prípadom zavraždenia novinárky Daphne Caruanaovej Galiziovej v roku 2017.

Admin stránky Harabina sa chválil spoluprácou s veľkými firmami, ktoré o ňom ani netušia

Admin stránky Harabina sa chválil spoluprácou s veľkými firmami, ktoré o ňom ani netušia

Chyba Facebooku odhalila nielen adminov mnohých stránok, ale aj pochybné praktiky jednej agentúry.

Salvador Dalí. Kniha o tajomstvách jeho života

Salvador Dalí. Kniha o tajomstvách jeho života

Tajný život Salvadora Dalího vyšla v roku 1942 vo francúzštine, potom ju preložili do angličtiny. Dalí knihu napísal tak ako maľoval – veľmi podrobne, metodicky vrstvil slová jedno na druhé, tretie vedľa štvrtého. Je to kniha plná fantázie, humoru, narcistických i sadistických priznaní.

Chcete si v roku 2020 viac nasporiť? Pozrite si niekoľko užitočných tipov

Chcete si v roku 2020 viac nasporiť? Pozrite si niekoľko užitočných tipov

Stalo sa už akousi „tradíciou“, že si s vykročením do nového roka dávame novoročné predsavzatia. Niektorí len preto, aby reč nestála. Iní s dobrým úmyslom, ale bez následných činov. Sú aj takí, ktorí neostanú len pri prázdnych slovách, no a oproti týmto všetkým sú tí, ktorí si predsavzatia vôbec nedajú. Možno preventívne, aby sa do nich niekto nemohol „obuť“, že ich nesplnili.

Shortlist súťaže PROKOP 2019 je známy

Shortlist súťaže PROKOP 2019 je známy

Do jubilejného 10. ročníka súťaže najlepších PR projektov na Slovensku PROKOP 2019 agentúry a zadávatelia registrovali historicky najvyšší počet prác - 128 projektov. Vo štvrtok zasadala porota a vybrala projekty, ktoré postúpili na shortlist v 12 kategóriách.

Najčítanejšie