Bratislava opäť odstraňuje nelegálnu reklamu, pozrite sa z ktorých ulíc Foto: Bratislava

Bratislava opäť odstraňuje nelegálnu reklamu, pozrite sa z ktorých ulíc

27.08.2014 11:38 | Reklama | mk

Bratislavská samospráva sa teší na nový stavebný zákon, ktorý jej umožní spolurozhodovať o povolení stavieb reklamných nosičov.

 

 

Z verejných priestranstiev, zo stredových zelených pásov ciest zmizlo ďalších 42 nosičov vonkajšej reklamy a 54 informačných panelov.
Počas posledného víkendu samospráva odstránila 16 bilbordov z Dolnozemskej, Karloveskej a Rožňavskej ulice. Z Račianskej, Bajkalskej, Panónskej či Prievozskej ulice zmizlo 18 reklamných tabúľ a z mostných viaduktov, ochranných zábradlí v Karlovej Vsi, Starom Meste a v Ružinove 10 informačných tabúľ.

Mesto pokračuje v akcii, ktorú odštartovalo v júli, keď nálepkou upozornilo vlastníkov na to, že nemajú zmluvu na zariadenie.

„Pokračuje sa v odstraňovaní zariadení, ktoré neboli nikdy povolené, ktoré boli na pozemkoch mesta umiestnené bez súhlasu bratislavskej samosprávy," píše v tlačovej správe Magistrát Hlavného mesta Bratislava.

Odporúčame aj: Mesto: Boj s nelegálnymi bilbordami zintenzívňujeme

Foto: BratislavaV dvoch prípadoch mesto rokuje so spoločnosťami vlastniacimi reklamné nosiče, ktoré sú umiestnené v stredových pásoch ciest, o harmonograme odstránenia v ich vlastnej réžii.

Aj keď Bratislava v porovnaní s inými európskymi metropolami je doslova zaplavená reklamou, mesto tvrdí, že počet bilbordov sa za posledné dva roky znížil. „Od roku 2012 sa vďaka aktívnemu konaniu samosprávy znížil počet reklamných nosičov o 281 a vizuálny smog sa ďalej podarilo čiastočne eliminovať odstránením 374 informačných panelov, tabuliek. Tie sú najčastejšie umiestňované do trávnatých plôch pri frekventovaných cestných ťahoch a na mostných zábradliach," tvrdí mesto.

Mesto tvrdí, že má obmedzené možnosti pri odstránení nelegálnych nosičov. „Správne či súdne konania oddiaľujú vymožiteľnosť rozhodnutí samospráv na niekoľko rokov. Bratislavský magistrát preto víta pripravovaný stavebný zákon, ktorý nielenže rieši proces povoľovania zariadenia vonkajšej reklamy, kedy mesto bude jedným z účastníkov konania a svojím stanoviskom výrazne ovplyvní kladné či záporne rozhodnutie stavebného úradu. Zároveň vytvorí zákonný priestor pre to, aby samosprávy mohli buď vo vlastnej réžii, alebo s partnermi odstraňovať bez väčších prieťahov tie nosiče, ktoré boli umiestnené na verejných, ale aj súkromných pozemkoch bez povolenia."BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Od 1.júla má Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec EP a bývalý novinár Robert Sermek.

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox menovala nového generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko. Od 1. júla je ním Peter Halmo, ktorý predtým pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja v Českej republike a na Slovensku.

Najčítanejšie