Ester Geislerová natáča komédiu LOVEní

08.10.2018 15:29 | Stručne | ČTK

 Ržisér Karel Janák začal natáčet romantickou komedii LOVEní s Ester Geislerovou v hlavní roli.

 

Poslední klapka padne 1. listopadu. Do kin bude film se sloganem "Hledá se láska, zn. spěchá" na jaře příštího roku. ČTK o tom za tvůrce informoval Lukáš Vedral.

"Rádi bychom stihli premiéru 7. března, den před Mezinárodním dnem žen," uvedl Janák, který spolu s Janem Potměšilem napsal ke snímku i scénář.

Hlavní hrdinkou snímku je Eliška (Geislerová), které ženich (Martin Písařík) během obřadu řekne "ne" a od oltáře uteče. Nešťastné Elišce založí její kamarádka v podání slovenské komičky Evy Kramerové profil na osvědčené seznamce. Eliška se vrhá do schůzek naslepo a mezi řadou katastrofických pokusů o seznámení hledá novou lásku. Chápavou maminku Elišky hraje Veronika Žilková, v dalších rolích se představí Ondřej Malý, Jaroslav Plesl nebo Jana Švandová.

"Před lety Karel Janák zavedl žánr komedií pro teenagery. Z těch už jsou ale dospělí lidé a stejně tak současní hrdinové Karlova filmu. To, co zůstává, je hledání lásky ve všech jejích podobách a s tím spojená zábava pro diváky," sdělili producenti filmu Vojtěch Frič a Ondřej Kulhánek.

Ester, nejmladší sestra z tria umělkyň - herečky Ani Geislerové a malířky a zpěvačky Lenky Geislerové, již hrála v Janákově úspěšné komedii Snowboarďáci i v řadě dalších snímků, naposledy v Chatě na prodej režiséra Tomáše Pavlíčka. Komedie LOVEní je jejím prvním filmem ve stěžejní hlavní roli.

V roce 2002 vyhrála Geislerová prestižní modelingovou soutěž Elite Model Look Czech republic, vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze a spolu s Josefínou Bakošovou se věnuje designu, módě a stylingu. Nedávno společně vydaly knihu Terapie sdílením vycházející z autentického prostředí internetových chatů a messengerů, kde se často odehrávají trpké konce mileneckých vztahů.

Geislerová se také představí v jedné z hlavních rolí připravovaného finsko-českého dramatu Mona. Režírování snímku se ujal Fin Jukka-Pekka Valkeapää. Na tvorbě a koprodukci filmu se za českou stranu podílí společnost Bionaut Vratislava Šlajera a hudební skladatel Michal Nejtek. Mona se v kinech objeví v roce 2019.

pošli na vybrali.sme.sk


Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

1. Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

Islamistické hnutie Taliban dnes varovalo afganské médiá, že ich novinári budú terčom útokov, ak neprestanú vysielať "vládnu propagandu namierenú proti povstalcom".

Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

2. Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

Novou hovorkyňou a manažérkou pre komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Microsoft v SR a ČR je od 1. júna 2019 Miroslava Aleksieva.

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

3. Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

4. Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

Už štyri dni sa šíri správa o tom, že na Draždiaku v Petržalke sa kúpali 10 migranti v spodnom prádle, ktorí „pokukovali po našich dievčencoch.“

Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

5. Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

Minulý týždeň v RTVS nečakane skončil jeden z hlavných a dlhoročných redaktorov Jaroslav Barborák.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

6. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

7. V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

V RTVS sa dnes nečakane dozvedel o svojom konci jeden z najskúsenejších redaktorov a moderátorov rozhlasového spravodajstva Jaroslav Barborák.

Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

8. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

9. Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

Poľskej vládnucej strane Právo a spravodlivosť (PiS) pripadne podľa vicepremiéra Jaroslawa Gowino v prípade volebného víťazstva úloha vrátiť médiá pôsobiace v jeho krajine do poľských rúk. Informoval o tom internetový portál Onet.pl. Gowin je presvedčený o tom, že zahraniční majitelia médií budú vždy reprezentovať záujmy tej krajiny, odkiaľ pochádzajú.

Sloboda médií je na Balkáne podľa pozorovateľov v rastúcom ohrození

10. Sloboda médií je na Balkáne podľa pozorovateľov v rastúcom ohrození

 

Viac ako tretina útokov na slobodu prejavu novinárov z rokov 2018 a 2019 sa udiala na Balkáne, pričom za polovicou z nich stáli priamo miestne vlády. S odkazom na oznámenie generálneho tajomníka Európskeho zväzu novinárov Ricarda Gutierreza o tom informovala agentúra Reuters. Útokov na novinárov pritom podľa neho stále pribúda.

"Sloboda médií je na ústupe všade v Európe, ale situácia v tomto regióne (na Balkáne) je horšia, než kdekoľvek inde," uviedol Gutierrez v stredu na záver dvojdňovej konferencie organizovanej Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v Sarajeve. Mnoho novinárov z Albánska, Turecka, Bosny, Macedónska či Srbska na nej hovorili o strastiach pri výkone ich povolania.

Viac ako tretina zo 79 útokov na slobodu prejavu novinárov zaznamenaných v Európe sa udiala práve na Balkáne. Podľa Gutierezzu pritom ohrozenie novinárskej práce začína u politikov, ktorí hovoria o žurnalistoch spôsobom podnecujúcim násilnosti.

Časť viny podľa neho leží tiež na miestnych súdoch, ktoré prešetrujú sťažnosti podané novinármi príliš pomaly, alebo sa nimi vôbec nezaoberajú. Mnoho útokov na žurnalistov pritom súvisí s ich prácou pri odkrývaní korupčných afér.

Štefica Galićová, editorka bosnianskeho nezávislého spravodajského portálu tacno.net, na konferencii uviedla, že bola kvôli svojej práci niekoľkokrát fyzicky napadnutá, súdy však všetky jej žaloby proti útočníkom zamietli. "Nehľadiac na to, ako veľmi bojujem, všetky bitky prehrávam," povedala Galićová. "Budem naďalej pracovať, nikoho sa nebojím," dodala.

Námestník britského ministra zahraničia Tariq Ahmad na konferencii sľúbil, že Spojené kráľovstvo poskytne na podporu nezávislých médií na západnom Balkáne desať miliónov libier. Ochrana miestnych novinárov je podľa jeho slov pre Britániu prioritou.

Najčítanejšie