Babiš sa k aktuálnej situácii vyjadrí na Nove Foto: ANO

Babiš sa k aktuálnej situácii vyjadrí na Nove

16.11.2018 21:07 | Stručne | ČTK

 

Premiér Andrej Babiš (ANO) se k aktuální politické situaci vyjádří v neděli večer v živě vysílaném rozhovoru na televizi Nova.

 

Pořad nazvaný Vládní krize se bude týkat kauzy, kterou tento týden rozpoutal rozhovor s Babišovým synem, jenž údajně trpí schizofrenií. Televize o tom informovala na svém zpravodajském webu. Premiér již dříve avizoval, že v televizi vystoupí.

Rozhovor začne v neděli od 21:25. Nahradí pravidelné vydání pořadu Střepiny. "Ve zhruba půl hodinovém rozhovoru budeme řešit zásadní otázky, které se týkají současné vládní krize," uvedl ředitel sekce zpravodajství a publicistiky Kamil Houska. Moderátorem bude Rey Koranteng.

Babiš dnes na briefingu před svým odletem do Bruselu uvedl, že žádná vládní krize není. Kabinet zasedal ve středu i ve čtvrtek. Chce, aby novináři nechali pracovat policii a orgány, které vyšetřují kauzu Čapí hnízdo. "Nevidím důvod, aby někteří novináři tady nahrazovali orgány činné v trestním řízení a vedli investigaci a zneužívali psychického stavu mého syna. Považuji to za skandál," řekl Babiš.

Premiérův syn řekl serveru Seznam Zprávy, že ho spolupracovníci jeho otce drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na ukrajinském poloostrovu Krym, anektovaném Ruskem. Premiér médiím řekl, že jeho syn na Krymu byl, ale nebyl nikým unesen. Uvedl také, že jeho dospělý syn i dospělá dcera jsou psychicky nemocní.

Babiš mladší v reakci na to obvinil svého otce ze lži. Babišův syn také serveru Seznam Zprávy sdělil, že k farmě Čapí hnízdo podepisoval nějaké dokumenty, ale prý nevěděl, co podepisuje.

Policie se pokouší o navázání přímého kontaktu s Andrejem Babišem mladším poté, co napsal e-mail serveru Seznam Zprávy, kde žádal o kontakt s vyšetřovateli svého údajného únosu. Snaha je podle ředitele pražské policie Jana Ptáčka zatím bez odezvy. Policie nyní záležitost prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu zavlečení.

Senát včetně zástupců ČSSD ve čtvrtek vyzval premiéra k rezignaci do vyšetření kauzy Čapí hnízdo. Prezident Zeman oznámil, že v případě vyslovení nedůvěry vládě pověří sestavením nového kabinetu opět Babiše.

pošli na vybrali.sme.sk


Británia zakázala sexistické reklamy

1. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

2. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

3. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

4. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

5. Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

Od 1.septembra 2019, preberú riadenie Ringier Axel Springer SK dvaja členovia predstavenstva spoločnosti. Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO) a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO), budú spoločne riadiť vydavateľstvo. Doterajší CEO spoločnosti Milan Dubec, sa rozhodol odstúpiť a zostane akcionárom spoločnosti.

Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

6. Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

Tlačová hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová opustí na konci júna svoju funkciu.

Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

7. Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

Masívny kybernetický útok na komunikačnú platformu Telegram, ktorú používali aj protestujúci v Hongkongu, bol vedený z Číny. Informoval o tom dnes spravodajský server BBC s odvolaním sa na zakladateľa aplikácie Telegram Pavla Durova.

PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

8. PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

Známa veta „viac rokov, viac skúseností“ v prípade sociálnych sietí neplatí.

Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

9. Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

V stredu večer Slovenské združenie výrobcov piva a sladu vyhlásilo výsledky súťaže o najlepšie slovenské pivá - víťazov tohtoročnej anonymnej degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka.

V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

10. V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

Viac ako 200 ľudí dnes zadržala moskovská polícia pri nepovolenom pochode, ktorého účastníci vyzývali k potrestanie vinníkov nespravodlivého stíhaného investigatívneho novinára Ivana Golunova. O zatýkaní informoval portál OVD-Info, špecializujúci sa na policajné zákroky. Medzi zadržanými sú aj reportéri a opozičný politik Alexej Navalnyj, považovaný za hlavného oponenta Kremľa.

Najčítanejšie