Módny dom Chanel už nebude používať krokodílie kože ani kožušiny

04.12.2018 11:58 | Stručne | ČTK

Módny dom Chanel už nebude pri výrobe svojich kolekcií používať kože z krokodílov či iných exotických plazov a z paryby. Krátko pred dnešnou módnou prehliadkou v New Yorku to oznámil riaditeľ návrhárskeho oddelenia luxusné značky Bruno Pavlovsky, informoval denník Le Figaro. Gigant na poli luxusného tovaru sa chce vzdať tiež kožušín.

Chanel už nechce pri výrobe svojich šiat a ďalších odevných doplnkov používať kože z krokodílov, jašteríc, hadov ani paryby, ako sú žraloky či raje. Odevné značka sa rozhodla týchto prírodných materiálov vzdať z etických dôvodov. "Je čoraz ťažšie získavať exotické kože ..., ktoré by zodpovedali našim etickým požiadavkám," povedal Pavlovsky.

Z výrobkov Chanelu zmiznú podľa neho aj kožušiny, ktorých pritom módna značka už v súčasnosti pri výrobe svojich kreácií používa len veľmi málo.

Chanel sa teraz podľa Pavlovského zameria na vývoj metód, ktoré by zlepšili možnosti spracovania odpadových materiálov zo živočíšnej výroby a potravinárskeho priemyslu. Vzniknúť by mala nová generácia "super luxusných" výrobkov.

Podľa denníka Le Figaro bude mať rozhodnutie známeho módneho domu prestať odoberať kože exotických živočíchov veľký vplyv na trh s luxusným tovarom. Pridať by sa totiž mohli aj ďalšie módne domy.

Oznámenie Chanel urobil krátko pred prehliadkou v New Yorku, ktorá začne dnes večer miestneho času v Metropolitnom múzeu umenia.

pošli na vybrali.sme.sk


Martinus: Najlepšie knihy roka 2018

1. Martinus: Najlepšie knihy roka 2018

Kníhkupectvo Martinus pripravilo na záver roka výber najlepšieho čítania a kníh v roku 2018. Výber zostavila Jana Šlinská z Martinusu.

Ďurkovič žiada od vedenia RTVS ospravedlnenie

2. Ďurkovič žiada od vedenia RTVS ospravedlnenie

Redaktor Reportérov poslal Ladislav Ďurkovič poslal Rade RTVS aj vedeniu RTVS predžalobnú výzvu, v ktorej žiada od vedenia o ospravedlnenie a nápravu.

V chystanej talentovej šou na Markíze a Nova bude aj Jana Kirschner

3. V chystanej talentovej šou na Markíze a Nova bude aj Jana Kirschner

Televízie Markíza a Nova chystajú na jar tretiu sériu speváckej súťaže The Voice Česko Slovensko.

Kniha novinára o československom agentovi sa stala námetom pre hollywoodsky film

4. Kniha novinára o československom agentovi sa stala námetom pre hollywoodsky film

Kniha novinára  Jaroslava Kmenta Český špión Erwin van Haarlem sa stala námetom pre hollywoodsky film. Autorovi a investigativnemu novinárovi ponúkol spoluprácu producent a scenárista David Klawans.

Fico bude mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov

5. Fico bude mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov

Predseda Smeru Robert Fico bude vo štvrtok hosťom kontroverzného moderátora Jaromíra Soukupa v TV Barrandov v jeho relácii Duel Špeciál.

Popoluška má tento rok vlastnú známku aj výstavu

6. Popoluška má tento rok vlastnú známku aj výstavu

Filmová rozprávka Tri oriešky pre Popolušku je nielen pre divákov na Slovensku a Česku, ale aj v Nemecku jedným zo symbolov Vianoc.

Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto

7. Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto

V sobotu mala strana Smer-SD v Trenčíne snem.

ʼNdrangheta. Nenásytná talianska mafia

8. ʼNdrangheta. Nenásytná talianska mafia

´Ndrangheta v prvých rokoch nášho storočia ešte viac zbohatla a presadila sa aj na medzinárodnej úrovni. Dávno totiž vyrovnala krok s globálnym trhom a investovala do obchodných aktivít...

Kaliňák obhajuje konšpirátorov a aj oni ho majú celkom radi

9. Kaliňák obhajuje konšpirátorov a aj oni ho majú celkom radi

Bývalý minister vnútra a poslanec Smeru Robert Kaliňák vo štvrtok zvolal tlačovú besedu, na ktorej kritizoval spravodajské médiá. Naopak mal potrebu zastať sa webu, ktorý šíri hoaxy, antisemitizmus a medicínske bludy.

Šéfredaktor podal výpoveď po tom, ako majiteľ dal do novín nekorektnú antikampaň

10. Šéfredaktor podal výpoveď po tom, ako majiteľ dal do novín nekorektnú antikampaň

To, aké články pôjdu alebo nepôjdu do novín, v nezávislých novinách rozhoduje šéfredaktor. Inzercia je označená a mnohé médiá si dávajú pozor, aby aj platená inzercia bola korektná, antikampaň do novín nepúšťajú. To, čo predviedol majiteľ novín, je ukážkovým príkladom zneužitie novín na nekorektnú špinavú kampaň pred voľbami. Pokračovanie.

Najčítanejšie