Barrandov Studio podporí filmy Ondříčka, Hollandovej a Jiráského

06.12.2018 11:05 | Stručne | ČTK

 

 

Ze dvou desítek žádostí producentů připravovaných českých filmů vybrala společnost Barrandov Studio čtyři, které se rozhodla koprodukovat. V příštím roce tak podpoří hrané filmy režisérů Agnieszky Hollandové, Zdeňka Jiráského a Davida Ondříčka a animovaný film Myši patří do nebe. ČTK to řekl mluvčí Barrandov Studia Jakub Zíka. Výši finanční podpory společnost nesdělila.

"Při rozhodování, které projekty Barrandov Studio podpoří, hraje významnou roli především kvalita scénáře. Mezi vybranými jsou tedy hned dva projekty s oceněnými scénáři od Filmové nadace," uvedl předseda představenstva společnosti Petr Tichý. Nadace ocenila film Hollandové Šarlatán, respektive jeho scénář, který napsal Marek Epstein. Film, jehož předobrazem je skutečná postava úspěšného léčitele, pokrývá několik desetiletí dějin, v nichž se dobro a zlo střídá a mísí stejně jako v postavě hlavního hrdiny, uvádějí o filmu tvůrci. Loni snímku přidělil 13 milionů korun Státní fond kinematografie.

Filmová nadace, jíž založilo Barrandov Studio s innogy a Českou televizí, ocenila také scénář Kristiána Sudy k filmu Zdeňka Jiráského Kryštof. Také tomuto filmu udělil fond kinematografie příspěvek, loni dostal 13,5 milionu korun. Snímek vypráví o dospívajícím chlapci, který se po únorovém puči v roce 1948 stal mnichem a přes Šumavu se pokoušel prchnout z Československa.

A fond podpořil i třetí z hraných filmů, na jejichž vznik přispívá Barrandov Studio, film Zátopek Davida Ondříčka. Letos na jaře mu fond přidělil 15 milionů korun. Rada fondu uvedla, že film nesází jen na popularitu hlavní postavy, ale snaží se zachytit osudové společenské a politické peripetie, které se odrážejí v osobnosti sportovní ikony.

Animovaný film Myši patří do nebe, který vzniká v barrandovských studiích, je pokračujícím koprodukčním projektem z roku 2018. Film kombinuje loutkovou animaci s počítačovou a vzniká podle stejnojmenné knihy Ivy Procházkové v režii Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka.

Barrandov Studio od roku 1992 podpořilo 63 projektů v roli producenta nebo koproducenta a je partnerem další desítky filmových počinů. Kromě Filmové nadace, která objevuje nové talenty české scenáristiky, podporují její partneři české filmy i samostatně. Letos se českým divákům představily tři snímky podpořené Barrandov Studiem, innogy a Českou televizí současně. Jsou jimi historické drama Toman, film Zlatý podraz a pohádka Čertí brko.

pošli na vybrali.sme.sk


Danšari. Spoznajte umenie upratovať

1. Danšari. Spoznajte umenie upratovať

Danšari je japonské umenie upratovať, ktoré ponúka návod, ako si urobiť poriadok nielen v priestore, v ktorom žijeme, ale v sebe samom. Výborne ho popísala a ponúkla aj množstvo tipov Hideko Jamašitová v knihe Danšari – umenie upratovať.

Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

2. Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

Vydavatelia vlani zaznamenali nižší predaj tlačeného vydania novín. Predaný náklad klesol oproti predchádzajúcemu roku každému z piatich sledovaných celoštátnych denníkov.

RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

3. RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej uplynie vo štvrtok 21. februára presne rok.

Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

4. Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

Televízia vysvetľuje, prečo v dueli nepočítala so Zuzanou Čaputovou.

Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

5. Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú spoluvlastnia hlavne český miliardár Daniel Křetínský a Patrik Tkáč z J&T, dokončila nákup francúzskych časopisov mediálnej skupiny Lagardère za 52 miliónov eur. Súčasťou kúpy je licencia na značku módneho magazínu Elle pre Francúzsko.

Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

6. Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

Národná rada dnes opätovne nezvolila žiadnych kandidátov na sudcov Ústavného súdu a súd sa tým stane nefunkčným.

eKasa prichádza na Slovensko

7. eKasa prichádza na Slovensko

Od 1. apríla vstúpi do platnosti nová povinnosť pre podnikateľov vo forme eKasy s online pripojením do systému finančnej správy. Štátu má priniesť zvýšenie transparentnosti výberu daní a podnikateľom zjednodušenie komunikácie so štátom a potenciál pre inovácie. Nové riešenia pokladníc okrem online pripojenia majú priniesť mnohé vlastnosti, ktoré podnikateľom môžu uľahčiť život. Všetky bločky z pokladníc budú po novom obsahovať aj QR kód, ktorý jednoduchým spôsobom umožní overiť pravosť a platnosť pokladničného dokladu.

Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

8. Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

Bývalý prorektor Univerzity Karlovej v Prahe Martin Kovář sa podľa etickej komisie Filozofickej fakulty UK dopustil plagiátorstva. Na rokovaní akademického senátu Filozofickej fakulty UK to uviedla členka komisie Olga Lomová.

Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

9. Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

Cestovatelskou legendou se už za života stala dvojice Zikmund - Hanzelka, která společně navštívila přes 80 zemí, ve světě proslavila bývalé Československo a vozy Tatra a mimo jiné dojednala i zakázky pro československý průmysl.

O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

10. O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

Len niekoľko týždňov po prezidentských voľbách čakajú Slovensko ďalšie dôležité voľby – voľby do Európskeho parlamentu. Voliči na Slovensku budú v sobotu 25. mája 2019 vyberať 14 zástupcov do Európskeho parlamentu.

Najčítanejšie