Barrandov Studio podporí filmy Ondříčka, Hollandovej a Jiráského

06.12.2018 11:05 | Stručne | ČTK

 

 

Ze dvou desítek žádostí producentů připravovaných českých filmů vybrala společnost Barrandov Studio čtyři, které se rozhodla koprodukovat. V příštím roce tak podpoří hrané filmy režisérů Agnieszky Hollandové, Zdeňka Jiráského a Davida Ondříčka a animovaný film Myši patří do nebe. ČTK to řekl mluvčí Barrandov Studia Jakub Zíka. Výši finanční podpory společnost nesdělila.

"Při rozhodování, které projekty Barrandov Studio podpoří, hraje významnou roli především kvalita scénáře. Mezi vybranými jsou tedy hned dva projekty s oceněnými scénáři od Filmové nadace," uvedl předseda představenstva společnosti Petr Tichý. Nadace ocenila film Hollandové Šarlatán, respektive jeho scénář, který napsal Marek Epstein. Film, jehož předobrazem je skutečná postava úspěšného léčitele, pokrývá několik desetiletí dějin, v nichž se dobro a zlo střídá a mísí stejně jako v postavě hlavního hrdiny, uvádějí o filmu tvůrci. Loni snímku přidělil 13 milionů korun Státní fond kinematografie.

Filmová nadace, jíž založilo Barrandov Studio s innogy a Českou televizí, ocenila také scénář Kristiána Sudy k filmu Zdeňka Jiráského Kryštof. Také tomuto filmu udělil fond kinematografie příspěvek, loni dostal 13,5 milionu korun. Snímek vypráví o dospívajícím chlapci, který se po únorovém puči v roce 1948 stal mnichem a přes Šumavu se pokoušel prchnout z Československa.

A fond podpořil i třetí z hraných filmů, na jejichž vznik přispívá Barrandov Studio, film Zátopek Davida Ondříčka. Letos na jaře mu fond přidělil 15 milionů korun. Rada fondu uvedla, že film nesází jen na popularitu hlavní postavy, ale snaží se zachytit osudové společenské a politické peripetie, které se odrážejí v osobnosti sportovní ikony.

Animovaný film Myši patří do nebe, který vzniká v barrandovských studiích, je pokračujícím koprodukčním projektem z roku 2018. Film kombinuje loutkovou animaci s počítačovou a vzniká podle stejnojmenné knihy Ivy Procházkové v režii Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka.

Barrandov Studio od roku 1992 podpořilo 63 projektů v roli producenta nebo koproducenta a je partnerem další desítky filmových počinů. Kromě Filmové nadace, která objevuje nové talenty české scenáristiky, podporují její partneři české filmy i samostatně. Letos se českým divákům představily tři snímky podpořené Barrandov Studiem, innogy a Českou televizí současně. Jsou jimi historické drama Toman, film Zlatý podraz a pohádka Čertí brko.

pošli na vybrali.sme.sk


Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

1. Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

Polícia dnes upozornila, že niektorým užívateľom facebooku prišla správa, ktorej autor sa vyhráža, že sa dostal na ich účtu na facebooku, vie si stiahnuť celý obsah a žiada 100 €, ak ich dostane, ich účet nechá tak.

Zmizol poľský milionár a filmový producent

2. Zmizol poľský milionár a filmový producent

Poľskí policajti, hasiči, pohraničníci a záchranári na severovýchode Poľska druhý deň pátrajú po milionárovi a filmovom producentovi Piotrovi Wozniak-Starakovi, ktorý zmizol na Mazurských jazerách.

Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

3. Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

Pri vyšetrovaní prípadu vraždy Jána Kuciaka boli získané poznatky o trestnej činnosti predstaviteľov štátnych orgánov, oznámili dnes prokurátori špeciálnej prokuratúry na tlačovej besede.

Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

4. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

5. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

6. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

7. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

8. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

9. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

10. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Najčítanejšie