Úrady v exekúcii zhabali psa a predali ho na eBay youtube Mops Film

Úrady v exekúcii zhabali psa a predali ho na eBay

28.02.2019 21:47 | Stručne | ČTK

Úrady v západonemeckom meste Ahlen exekučne zhabali psa a predali ho prostredníctvom internetovej aukčnej siene eBay. Za údajnú bezcitnosť zožali kritiku od jeho bývalých majiteľov i používateľov sociálnych sietí.

Nespokojná je však aj nová majiteľka domáceho maznáčika, ktorá sa cíti byť podvedená, pretože mopslík menom Edda sa podľa nej neteší tak skvelému zdraviu, ako bolo v inzeráte uvedené. Pes bol predaný za necelých 750 eur, ktoré boli poukázané mestskej kase.

Úrady sa bránia, že u zadlženej rodiny už nenašli nič iné, čo by si mohli odniesť. Spotrebné spotrebiče boli zabavené už skôr. Podľa nemeckého exekučného zákona je možné zabaviť cenný majetok, vrátane rodinného mopsa Eddyho, povedal agentúre DPA zástupca radnice Dirk Schlebes. Rodina podľa neho nespláca svoje dlhy mestu, vrátane poplatkov za psa.

Úrady kritizuje okrem iného aj nová majiteľka fenky. Cíti sa byť oklamaná, lebo pes je vraj chorý a starostlivosť o neho je drahá. Edda údajne musela byť niekoľkokrát operovaná kvôli poraneniu očí.

Pracovník mesta podľa novej majiteľky zviera na svojom súkromnom účte na eBay deklaroval ako zdravé a "s rodokmeňom". Teraz žena podľa nemeckých médií hrozí mestu žalobou. Žiada vrátenie kúpnej sumy aj uhradenie nákladov na liečenie fenky u zverolekára.

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie