Komik zomrel počas vystúpenia, vyzeralo to ako žart

13.04.2019 11:18 | Stručne | ČTK

Dlhoročný britský komik Paul Barbieri pôsobiaci pod umeleckým menom Ian Cognito vo štvrtok zomrel na pódiu pri vystúpení v mestečku Bicester. V istý moment začal mať 60-ročný zabávač ťažkosti s dýchaním a posadil sa na stoličku, načo sa odmlčal úplne. Diváci si niekoľko minút mysleli, že ide o súčasť show, povedal spravodajskej spoločnosti BBC usporiadateľ akcie.

"Všetci v publiku, vrátane mňa, si mysleli, že si robí srandu," uviedol moderátor večera Andrew Bird. Diváci sa údajne niekoľko minút smiali, pretože netušili, že niečo nie je v poriadku. Bird povedal, že Cognito dokonca počas večera o vlastnej smrti vtipkoval a publiku hovoril: "Predstavte si, keby som tu teraz pred vami zomrel."

"Len desať minút predtým, než sa posadil, žartoval o tom, že dostane infarkt," povedal zase divák John Ostojak. "Vyšli sme odtiaľ s naozaj hrozným pocitom. Päť minút sme tam jednoducho sedeli a pozerali na neho, smiali sme sa mu," popísal situáciu.

Keď už začalo byť jasné, že Cognito si z publika neuťahuje, začali mu podávať prvú pomoc dvaja zdravotníci a policajt, ​​ktorí boli medzi divákmi. Privolaní záchranári už mohli len skonštatovať, že komik bol na mieste mŕtvy. Konkrétna príčina smrti nie je známa. Podľa Birda sa Cognito pred vystúpením necítil dobre, ale trval na tom, že na pódium pôjde.

Londýnsky rodák pôsobil ako stand-up komik od polovice 80. rokov, a hoci nikdy nedosiahol medzinárodny ohlasu, podľa médií bol vo svojej brandži veľmi uznávaný. Na správu o jeho smrti hneď reagovali ďalší britskí zabávači, pričom vyzdvihovali jeho osobitosť a ústretovosť k začínajúcim kolegom.

"Nikdy nezabudnem jeho láskavosť, keď som začínal, a tiež to, ako sakramentsky vtipný bol," napísala na twitter hviezda stand-upu Jimmy Carr. Okolnosti Cognitovej smrti komentoval slovami: "Tomu sa hovorí oddanosť komédii."

Usporiadateľ Cognitovho posledného vystúpenia Bird povedal, že smrť na javisku je určite spôsob, akým by si skúsený komik prial odísť. "Len by chcel viac peňazí a väčšiu podnik," dodal.

pošli na vybrali.sme.sk


Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

1. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

2. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

3. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

4. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

6. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

7. Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

V stredu vo veku 58 rokov zomrel spisovateľ, básnik, textár, publicista a dlhoročný rozhlasový spolupracovník Maroš M. Bančej.

Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

8. Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

Najmenej 33 ľudí zahynulo pri požiari v známom japonskom štúdiu animovaného filmu Kyoto Animation Studio v japonskom Kjóte.

Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

9. Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

Spoločnosť Orange štartuje novú PR kampaň s názvom Rodinné LOVEstories.

Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

10. Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

Paní Zagorová je síce „milá holka“, ale už tri roky po sobe berie 600 tisíc... a čo potom „Jandovia a iní“? Od slávneho prejavu Miloša Jakeša, ktorý bol predzvesťou pádu komunismu, uplynulo presne 30 rokov.

Najčítanejšie