Komik zomrel počas vystúpenia, vyzeralo to ako žart

13.04.2019 11:18 | Stručne | ČTK

Dlhoročný britský komik Paul Barbieri pôsobiaci pod umeleckým menom Ian Cognito vo štvrtok zomrel na pódiu pri vystúpení v mestečku Bicester. V istý moment začal mať 60-ročný zabávač ťažkosti s dýchaním a posadil sa na stoličku, načo sa odmlčal úplne. Diváci si niekoľko minút mysleli, že ide o súčasť show, povedal spravodajskej spoločnosti BBC usporiadateľ akcie.

"Všetci v publiku, vrátane mňa, si mysleli, že si robí srandu," uviedol moderátor večera Andrew Bird. Diváci sa údajne niekoľko minút smiali, pretože netušili, že niečo nie je v poriadku. Bird povedal, že Cognito dokonca počas večera o vlastnej smrti vtipkoval a publiku hovoril: "Predstavte si, keby som tu teraz pred vami zomrel."

"Len desať minút predtým, než sa posadil, žartoval o tom, že dostane infarkt," povedal zase divák John Ostojak. "Vyšli sme odtiaľ s naozaj hrozným pocitom. Päť minút sme tam jednoducho sedeli a pozerali na neho, smiali sme sa mu," popísal situáciu.

Keď už začalo byť jasné, že Cognito si z publika neuťahuje, začali mu podávať prvú pomoc dvaja zdravotníci a policajt, ​​ktorí boli medzi divákmi. Privolaní záchranári už mohli len skonštatovať, že komik bol na mieste mŕtvy. Konkrétna príčina smrti nie je známa. Podľa Birda sa Cognito pred vystúpením necítil dobre, ale trval na tom, že na pódium pôjde.

Londýnsky rodák pôsobil ako stand-up komik od polovice 80. rokov, a hoci nikdy nedosiahol medzinárodny ohlasu, podľa médií bol vo svojej brandži veľmi uznávaný. Na správu o jeho smrti hneď reagovali ďalší britskí zabávači, pričom vyzdvihovali jeho osobitosť a ústretovosť k začínajúcim kolegom.

"Nikdy nezabudnem jeho láskavosť, keď som začínal, a tiež to, ako sakramentsky vtipný bol," napísala na twitter hviezda stand-upu Jimmy Carr. Okolnosti Cognitovej smrti komentoval slovami: "Tomu sa hovorí oddanosť komédii."

Usporiadateľ Cognitovho posledného vystúpenia Bird povedal, že smrť na javisku je určite spôsob, akým by si skúsený komik prial odísť. "Len by chcel viac peňazí a väčšiu podnik," dodal.

pošli na vybrali.sme.sk


Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

1. Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

Web Českej televízie (ČT) sa dnes stal terčom internetových útokov, ktoré obmedzili jeho funkčnosť.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

2. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

Ministerstvo zahraničných vecí víta ukončenie dlhoročnej občianskej vojny v Západozemí, oznámilo dnes na oficiálnej stránke na facebooku české ministerstvo zahraničných vecí.

DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

3. DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

Neopakovateľná atmosféra jedinečného zážitku na veľkom plátne. Také bolo finále epického seriálu, ktoré priniesla DIGI SLOVAKIA svojim zákazníkom, partnerom a fanúšikom seriálu.

Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

4. Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

Pracujú na lepšom Slovensku, pracujú na krajšom svete okolo nás.

Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

5. Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

Koniec Hry o tróny, kultového fantasy seriálu z produkcie HBO, nastane už tieto dni. Káblová televízia HBO vysiela poslednú šiestu epizódu záverečnej ôsmej série príbehu súperiacich šľachtických rodov na fiktívnom kontinente Západozemí.

Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

6. Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

Druhá miniséria Mária Terézia, ktorá je pokračovaním projektu štyroch verejnoprávnych televízií, má za sebou prvú oficiálnu klapku. Filmový štáb minulý týždeň natáčal v Arcibiskupskom zámku a záhradách v Kroměříži. Na druhej sérii spolupracujú RTVS, Česká televízia, rakúska ORF, Beta Film Mníchov, Maya production Praha a MR Film.

Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

7. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

8. Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

Nemecký časopis Der Spiegel videonahrávku s politikom Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinzom-Christianom Strachom nezverejnil krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu zámerne.

Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

9. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

10. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Najčítanejšie