Komik zomrel počas vystúpenia, vyzeralo to ako žart

13.04.2019 11:18 | Stručne | ČTK

Dlhoročný britský komik Paul Barbieri pôsobiaci pod umeleckým menom Ian Cognito vo štvrtok zomrel na pódiu pri vystúpení v mestečku Bicester. V istý moment začal mať 60-ročný zabávač ťažkosti s dýchaním a posadil sa na stoličku, načo sa odmlčal úplne. Diváci si niekoľko minút mysleli, že ide o súčasť show, povedal spravodajskej spoločnosti BBC usporiadateľ akcie.

"Všetci v publiku, vrátane mňa, si mysleli, že si robí srandu," uviedol moderátor večera Andrew Bird. Diváci sa údajne niekoľko minút smiali, pretože netušili, že niečo nie je v poriadku. Bird povedal, že Cognito dokonca počas večera o vlastnej smrti vtipkoval a publiku hovoril: "Predstavte si, keby som tu teraz pred vami zomrel."

"Len desať minút predtým, než sa posadil, žartoval o tom, že dostane infarkt," povedal zase divák John Ostojak. "Vyšli sme odtiaľ s naozaj hrozným pocitom. Päť minút sme tam jednoducho sedeli a pozerali na neho, smiali sme sa mu," popísal situáciu.

Keď už začalo byť jasné, že Cognito si z publika neuťahuje, začali mu podávať prvú pomoc dvaja zdravotníci a policajt, ​​ktorí boli medzi divákmi. Privolaní záchranári už mohli len skonštatovať, že komik bol na mieste mŕtvy. Konkrétna príčina smrti nie je známa. Podľa Birda sa Cognito pred vystúpením necítil dobre, ale trval na tom, že na pódium pôjde.

Londýnsky rodák pôsobil ako stand-up komik od polovice 80. rokov, a hoci nikdy nedosiahol medzinárodny ohlasu, podľa médií bol vo svojej brandži veľmi uznávaný. Na správu o jeho smrti hneď reagovali ďalší britskí zabávači, pričom vyzdvihovali jeho osobitosť a ústretovosť k začínajúcim kolegom.

"Nikdy nezabudnem jeho láskavosť, keď som začínal, a tiež to, ako sakramentsky vtipný bol," napísala na twitter hviezda stand-upu Jimmy Carr. Okolnosti Cognitovej smrti komentoval slovami: "Tomu sa hovorí oddanosť komédii."

Usporiadateľ Cognitovho posledného vystúpenia Bird povedal, že smrť na javisku je určite spôsob, akým by si skúsený komik prial odísť. "Len by chcel viac peňazí a väčšiu podnik," dodal.

pošli na vybrali.sme.sk


Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

1. Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku spúšťajú spoločnú akciu - roadshow s názvom "Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ".

Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

2. Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

Internetový gigant Facebook v prvom štvrťroku tohto roka celosvetovo zrušil mnoho falošných užívateľských účtov a celkom osem koordinovaných sietí s pôvodom napríklad v Severnom Macedónsku, Kosove či v Rusku.

Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

3. Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

Prezident Andrej Kiska dnes zverejnil stanovisko, v ktorom reagoval na informácie o tom, ako dal Marian Kočner sledovať viacerých známych novinárov a ich rodiny.

Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

4. Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

Na sociálnych sieťach známych influencerov a youtuberov pribudli neobvyklé videá, fotky a statusy, v ktorých známe tváre nepromujú žuvačky, nápoje, či aplikácie, ale mladým vysvetľujú, prečo je dôležité ísť k eurovoľbám.

K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

5. K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

K zodpovednosti za vraždu novinárky Lýry McKeeovej pri nepokojoch v severoírskom meste Londonderry sa dnes prihlásila radikálna republikánska organizácie Nová IRA.

PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

6. PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

Európsky parlament zverejnil štvrtú a poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia 751 poslaneckých kresiel v povolebnom pléne EP založenú na vnútroštátnych prieskumoch.

MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

7. MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

Spoločnosť Orange Slovensko, ktorá je oficiálnym partnerom MS v hokeji 2019, prichádza s novou imidžovou kampaňou. Odohráva sa v prostredí bratislavskej školy, kde vládne šikana. Deťom pri nej pomáha súdržnosť a vzájomná pomoc, ktoré poznajú zo športu.

Kniha, ktorá letí už desaťročia

8. Kniha, ktorá letí už desaťročia

Jeden z najpopulárnejších amerických povojnových románov. Klasika modernej literatúry, ktorú si treba prečítať. Román Kto chytá v žite je svetový fenomén. Salinger ho napísal ešte v roku 1951, no odvtedy ho preložili do takmer všetkých svetových jazykov. Každý rok sa z neho predá okolo 250 000 výtlačkov a doteraz sa predalo 65 miliónov kníh.

Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

9. Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

Bulharský súd dnes poslal na 30 rokov za mreže vraha novinárky Viktorie Marinovovej.

Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

10. Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel skladateľ filmovej hudby Martin Böttcher, oznámila dnes agentúre DPA jeho dcéra Betsy Schlüterová. Skladateľ zomrel v noci z piatka na sobotu.

Najčítanejšie