Chýlková či Brzobohatý prichádzajú aj na slovenské obrazovky v novej minisérii z prostredia tiesňovej linky Foto: Prima

Chýlková či Brzobohatý prichádzajú aj na slovenské obrazovky v novej minisérii z prostredia tiesňovej linky

13.05.2019 10:21 | Stručne | TS Prima

Seriál plný akcie a skvelých českých hercov skladá poklonu všetkým, ktorí denne, napriek vlastným starostiam, zachraňujú životy iných. Nová štvordielna miniséria televízie Prima zo zákulisia života pracovníkov dispečingu tiesňového volania má názov Linka. Súbežne s premiérami v Českej republike seriál na Slovensku prinesie kanál Prima PLUS.

 

Pôvodný český scenár približuje nielen osobný život ľudí, ktorí si za svoju profesiu zvolili pomoc ostatným, ale aj ich profesionálne starosti. Osobné príbehy sa odvíjajú aj v rovine prípadov, ktoré záchranári riešia. Lenka Hornová sa obklopila tímom zručných profesionálov a rozhodla sa ísť pod povrch oficiálnych správ. Za každým príbehom, ktorý sa v deji odohráva, hľadala ľudský príbeh či pohnutý osud. Réžie sa ujal Jiří Chlumský v spolupráci s Martinom Koppom.

Hlavné postavy stvárnia napríklad Ivana Chýlková, Ondřej Brzobohatý, Martin Hoffmann, Martin Finger, Vladimír Kratina a ďalšie hviezdy českého hereckého neba. Práve vďaka ich nasadeniu získava seriál na presvedčivosti, a ako vysvetľuje Lucia Kršáková, riaditeľka výroby TV Prima: „Veríme, že seriál Linka sa stane u divákov rovnako obľúbeným, ako seriál Modrý kód. Sme radi za plné nasadenie všetkých, ktorí sa na príprave seriálu podieľali. S ohľadom na dramatizáciu jednotlivých prípadov je jasné, že sa realita na dispečingu akejkoľvek linky tiesňového volania líši od fikcie, ktorú ponúkame v seriáli. Vďaka dejovým skratkám v rámci príbehu ale veríme, že celý seriál bude zaujímavejší pre diváka, ktorý určite pochopí, že realita by sa do času vyhradeného pre seriálovú epizódu skutočne nezmestila. To však neznamená, že by v seriáli bola núdza o vtipné situácie a dialógy. Naopak, som zástancom názoru, že vo vypätých situáciách je práve humor a nadhľad potrebný dvojnásobne.“

Hlavných hereckých rolí sa ujali napríklad Ivana Chýlková či Ondřej Brzobohatý. „V seriáli Linka stvárňujem nielen úlohu policajtky pracujúcej na dispečingu tiesňovej linky, ale tiež manželku a matku. Moja úloha je de facto písaná životom. Nie je to hlavná úloha, ale je podstatná pre fungovanie všetkého. Linky aj rodiny. Takéto úlohy sa hrajú veľmi krásne a aj keď sú na prvý pohľad nedôležité, sú v živote ťažiskové,“ hovorí Ivana Chýlková.

„Je tu čo hrať a preto som aj ponuku na nakrúcanie Linky prijal. Filip Mrkvička, teda moja postava, je frustrovaný policajt, ktorý ako vyjednávač a krízový intervent nezvládol v minulosti policajnú akciu a použil násilie v situácii, kedy nemal. Je za to vyšetrovaný a podľa interných pravidiel postavený mimo službu a prevelený na tiesňovú linku. Nedá mu to a napriek zákazu nadriadených neraz odbieha do akcie. Nie je to ale žiadny jednofarebný Mirek Dušín. Filip je vcelku komplikovaný tvrdohlavec sústredený len na seba, ale so zmyslom pre spravodlivosť. To sa hrá pekne a baví ma to. Snáď bude aj divákov,“ priblížil svoju postavu Ondřej Brzobohatý.
Reflektovaným uhlom pohľadu je tiež sonda do života ľudí, ktorí sa často nechcene stávajú účastníkmi krízových situácií. Seriál je tiež pohľadom na ľudí pracujúcich denne v stresových situáciách a pod veľkým psychickým tlakom, ktorí sú napriek tomu pripravení oddeliť svoje osobné drámy od pracovného života.
Štyri diely, ktoré sa práve pripravujú, sú vždy rozdelené do jednotlivých prípadov. Počas jednej epizódy sa tak diváci môžu tešiť na dva veľké uzatvorené prípady a navyše menšie výjazdy.
Miniséria Linka bude vysielaná od 17.6. o 20:15 na Prima PLUS.

pošli na vybrali.sme.sk


Dezinformačné weby získavajú vďaka reklame stámilióny dolárov

1. Dezinformačné weby získavajú vďaka reklame stámilióny dolárov

Dezinformačné internetové stránky získavajú predajom reklamného priestoru každoročne prinajmenšom 235 miliónov dolárov.

Názov novej bondovky je už známy, zverejnili trailer (VIDEO)

2. Názov novej bondovky je už známy, zverejnili trailer (VIDEO)

Dvadsiaty piaty film s Jamesom Bondom ponesie názov No Time To Die (Nie je čas zomrieť).

Seriál Sestričky sa vracia na obrazovku, aj s novými herečkami. Prinášame podrobnosti (FOTO, VIDEO)

3. Seriál Sestričky sa vracia na obrazovku, aj s novými herečkami. Prinášame podrobnosti (FOTO, VIDEO)

Televízia Markíza na jeseň 2019 pokračuje ďalšou sériou seriálu z nemocničného prostredia Sestričky.

Dagmar Havlová vysúdila milióny korún za nepravdivé tvrdenia o milencovi

4. Dagmar Havlová vysúdila milióny korún za nepravdivé tvrdenia o milencovi

Pražský vrchný súd dnes priznal herečke Dagmar Havlovej štyri milióny korún odškodného od vydavateľstva Bauer Media za tvrdenie, že mala milenecký pomer v čase, keď jej umieral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Apple chce dohnať Netflix či HBO, investuje miliardy do vlastných relácií

5. Apple chce dohnať Netflix či HBO, investuje miliardy do vlastných relácií

Americká spoločnosť Apple je odhodlaná vynaložiť vyše šesť miliárd dolárov na pôvodné programy a filmy pre svoju plánovanú televíziu Apple TV +.

Filmári dotočili vianočnú rozprávku Čarovný kamienok (FOTO)

6. Filmári dotočili vianočnú rozprávku Čarovný kamienok (FOTO)

Rozprávku Čarovný kamienok bude RTVS vysielať už počas tohtoročných Vianoc na Štedrý deň.

Twitter a Facebook obvinili Čínu z dezinformačnej kampane

7. Twitter a Facebook obvinili Čínu z dezinformačnej kampane

Sociálne siete Twitter a Facebook zablokovali mnoho účtov, ktoré sú podľa ich názoru spojené s dezinformačnou kampaňou Číny zameranou na hongkonské protesty.

Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

8. Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

Polícia dnes upozornila, že niektorým užívateľom facebooku prišla správa, ktorej autor sa vyhráža, že sa dostal na ich účtu na facebooku, vie si stiahnuť celý obsah a žiada 100 €, ak ich dostane, ich účet nechá tak.

Zmizol poľský milionár a filmový producent

9. Zmizol poľský milionár a filmový producent

Poľskí policajti, hasiči, pohraničníci a záchranári na severovýchode Poľska druhý deň pátrajú po milionárovi a filmovom producentovi Piotrovi Wozniak-Starakovi, ktorý zmizol na Mazurských jazerách.

Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

10. Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

Pri vyšetrovaní prípadu vraždy Jána Kuciaka boli získané poznatky o trestnej činnosti predstaviteľov štátnych orgánov, oznámili dnes prokurátori špeciálnej prokuratúry na tlačovej besede.

Najčítanejšie