Prečo a ako sme schopní siahnuť inému na život?! Krimiromán Srnka

Prečo a ako sme schopní siahnuť inému na život?! Krimiromán Srnka Foto: Ikar

Uvidel, že hrudný kôš zavraždenej ženy je otvorený a vraždená zbraň, ktorú v nej našli zabodnutú, leží odložená bokom na pulte s nástrojmi v samostatnej kovovej nádobe... Vrah jediným, dobre cieleným bodnutím priečne preťal aortu, čo znamená, že smrť prišla takmer okamžite. Nôž zámerne zanechal v rane, inak by spôsobil rozsiahle krvácanie. Srnka z vydavateľstva Ikar je už 7.diel zvieracej série Frankieho Kozmona.

Uplynul rok od tragických udalostí, ktoré otriasli oddelením bratislavskej kriminálky, no tím pod vedením majora Otčenáša zostáva naďalej nekompletný. V neľahkých časoch sa poručík Lukáš Líška ujme najnovšieho prípadu: v Bratislave vyčíňa vrah, ktorý si vyberá mladé a nezadané ženy. Nič netušiace obete čaká u nich doma, kde ich následne uväzní. Pred brutálnou vraždou ich na mieste, ktoré im malo byť útočiskom, vystaví peklu. Zanecháva po sebe stopy, ktoré napovedajú, že si ctí staré poľovnícke tradície. Považuje zavraždené ženy za korisť?

Poručík Líška je v očiach svojho šéfa stále neskúseným zelenáčom. Na prípad má preto dohliadnuť najnovšia posila tímu, kapitán Filip Bernát. Ostrieľaný vyšetrovateľ kedysi na oddelení pracoval, po tragickej manželkinej smrti však dal výpoveď. Po návrate sa začínajú vynárať jeho staré hriechy. Rýchlo stráca dôveru mladého poručíka a spolu s ňou aj pevnú pôdu pod nohami. Zvládnu vyšetrovanie bez Wolfa?

Vypočujte si úryvok. Z knihy číta Kamil Mikulčík:

Srnka je vydarené pokračovanie série, ktoré odpovedá na mnohé otázky nastolené v predošlej časti Volavka. Tá sa skončila naozaj veľmi rozporuplne, plná emócií, neistoty, čo bude ďalej a ako to bude pokračovať.
Tak tu máme odpoveď, ale Frankie nám ju dávkuje postupne, pomaličky, pekne nás naťahuje a to príbehu len prospieva. Postupne sa vraciame do minulosti a spoznávame príbeh vraha. Posudzujeme podozrivých, snažíme sa skladať indície a stopy. Nechýbajú prekvapenia a dejové zvraty, a som si istý, že záver, odhalenie vraha vám trošku vyrazí dych.

Zaujímavé je aj zoznámenie s novým vyšetrovateľom Filipom Bernátom, ktorý je síce nováčikom, ale len pre tých súčasných kolegov. Na oddelení pracoval už predtým, ako bol na kriminálke aj Marek Wolf. Stiahol sa za záhadných okolností a možno aj dúfal, že sa na minulosť zabudne. Staré hriechy sa však po návrate medzi kolegov vracajú a on im bude musieť čeliť...

Milan Buno, knižný publicista