Treba vypátrať, kto je Sedmička!

Treba vypátrať, kto je Sedmička!

Aj v tejto knihe sa s vami Agatha Christie pekne pohrá. Napätie, dobrodružstvo, rozmotávanie klbka tajomstiev, vraždy, k tomu potrebná dávka humoru, autentický anglický vidiek...vychutnajte si nové vydanie skvelej špionážnej detektívky Zahada Siedmich ciferníkov.

Bohatí manželia Cooteovci, ktorí si na dva roky prenajali sídlo Chimneys, sa radi obklopujú mladými ľuďmi, a tak si doň na pár dní pozvú skupinku priateľov. Jeden z mládencov, Gerry Wade, má veľké problémy s ranným vstávaním, a tak sa ostatní rozhodnú, že si z neho poriadne vystrelia: v noci mu do izby dajú osem budíkov a nastavia ich tak, aby prvý zazvonil o pol siedmej.

Na druhý deň ráno však budíky napriek ohlušujúcemu rinčaniu Gerryho z postele nevytiahnu, v tom čase je už totiž mŕtvy. A jeden budík chýba.

Vyšetrovania podozrivého úmrtia zdravého mladého muža sa ujíma polícia, no ani Gerryho kamaráti nezaháľajú. Pátranie ich privedie na stopu záhadných Siedmich ciferníkov a zdá sa, že práve toto tajomné pomenovanie bude kľúčom k objasneniu prípadu. Amatérski pátrači sa však musia mať na pozore, najmä keď dôjde k ďalšej vražde…

Zahada Siedmich ciferníkov vás bude baviť, aj keď tam nie je Hercule Poirot, či slečna Marplová. Je to totiž zručne napísaná detektívka so špionážnym pozadím, výborne premyslená a s prekvapivým záverom, na aké sme u Agathy Christie zvyknutí. Možno vám spočiatku bude chvíľočku trvať, kým sa zorientujete v postavách, ale potom to už ide ako po masle.

Dokonalá zápletka, ktorá má medzinárodné a ekonomické pozadie. Postupne rozmotávanie klbka tajomstiev. Anglický vidiek a panstvo Chimneys. Žiadne litre krvi, ktoré by zovšadiaľ tiekli a staré dobré pátranie po stopách, bez nejakých moderných technických vymožeností. Presne tak to máme u kráľovnej detektívok radi.
K tomu si pridajte typický anglický humor, duchaplné dialógy, britský spôsob života, autentická doba a dostanete napínavé krimi s prekvapivým záverom.

Záhadu Siedmich ciferníkov napísala Agatha Christie v roku 1928 a cítiť v nej, že už je v lepšom období, že si viac verí. Predošlé knihy Veľká štvorka a Záhada Modrého vlaku totiž písala v ťažkej dobe manželskej krízy a rozvodu.

Milan Buno, knižný publicista