Slovnaft Cup a Fortuna liga pôjdu aj na Dajto. Prinášame podrobnosti

22.04.2015 07:45 | Stručne | TS Markíza

Záverečné zápasy tejto sezóny Fortuna ligy rozhodnú o novom futbalovom majstrovi Slovenska

Vyvrcholenie futbalovej Fortuna ligy si fanúšikovia budú môcť vychutnať aj prostredníctvom voľne šírenej televízie. Skupina Markíza vďaka spolupráci s Úniou ligových klubov, UFA Sports Slovakia a DIGI Slovakia ako držiteľom práv, odvysiela v máji na stanici Dajto šesť vybraných zápasov z divácky najatraktívnejších posledných kôl najvyššej futbalovej súťaže.

Hoci do konca aktuálnej sezóny Fortuna ligy zostáva odohrať ešte desať kôl, všetko nasvedčuje tomu, že boj o titul a zrejme i o záchranu bude napínavý až do posledného kola. Aj z tohto dôvodu sa spoločnosť UFA Sports Slovakia, ktorá v marketingových otázkach zastupuje Úniu ligových klubov ako riadiaci orgán najvyššej súťaže, dohodla so skupinou Markíza vysielať v máji na TV Dajto vybrané duely Fortuna ligy. Bude sa tak diať paralelne na základe súhlasu udeleného spoločnosťou DIGI Slovakia s.r.o., ktorá zápasy našej najvyššej súťaže prináša divákom už dlhší čas na staniciach DIGI Sport.

„Snažili sme sa vypočuť hlasy futbalových priaznivcov, ktorí majú o slovenský futbal eminentný záujem a túžili vidieť fortunaligové zápasy aj na voľne šírenom televíznom kanály. To sa nám spolu s našim marketingovým partnerom UFA Sports podarilo, a preto by som sa chcel poďakovať všetkým zúčastneným stranám, že sme napokon dospeli k dohode. Najväčším víťazom sú teda fanúšikovia, ktorí tak budú môcť sledovať napínavý záver našej ligy ako na DIGI Sport, tak aj na TV Dajto," neskrýval radosť Ivan Kozák, prezident Únie ligových klubov.

„Vďaka konštruktívnemu prístupu oboch zúčastnených televízií sa celý projekt napokon podarí zrealizovať. Futbaloví fanúšikovia tak budú mať k ligovému dianiu opäť o krok bližšie," hodnotí čerstvú novinku Matej Valdner, výkonný riaditeľ UFA Sports Slovakia.

„Tešíme sa, že divákom televízie Dajto môžeme ponúknuť záverečné zápasy tejto sezóny Fortuna ligy, ktoré rozhodnú o novom futbalovom majstrovi Slovenska," povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

„Spoločným projektom so skupinou Markíza sledujeme otestovanie nového kombinovaného konceptu pre prenosy z fortunaligových ihrísk, kedy by jeden zápas týždenne bol k dispozícii divákom na neplatenom kanáli, ako ochutnávka ďalšieho fortunaligového obsahu, ktorý nájdu diváci na našich staniciach DIGI Sport," hovorí Marcel Šatanek, generálny riaditeľ DIGI Slovakia.

Jednotlivé zápasy budú na Dajto komentovať skúsení členovia a spolupracovníci športovej redakcie TV Markíza Miroslav Špaček, Daniel Očenáš a Slávo Jurko spoločne s odbornými spolukomentátormi. Diváci sa okrem kvalitných futbalových duelov môžu tešiť aj na pozápasové rozhovory s trénermi a hráčmi.

Plán vysielania májových zápasov Fortuna ligy na Dajto a DIGI Sport:

28. kolo: Trenčín - Košice (utorok 5. mája o 17.15 h)
29. kolo: Žilina - Zlaté Moravce (sobota 9. mája o 20.15 h)
30. kolo: Trnava - Senica (nedeľa 17. mája o 19.00 h)
31. kolo: Žilina - Slovan (streda 20. mája o 20.15 h)
32. kolo: Trenčín - Žilina (sobota 23. mája o 17.15 h)
33. kolo: Žilina - Trnava al. Zlaté Moravce - Trenčín (sobota 30. mája o 17.15 h)

pošli na vybrali.sme.sk


S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

1. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

2. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

3. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

4. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

5. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

6. Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

Už v septembri príde na Comics salón do Bratislavy Natalia Tena, jedna z herečiek filmovej série o Harrym Potterovi, kde stvárnila postavu Nymphadory Tonks allias Tonksovej.

Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

7. Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

V ďalšej časti komunikácie Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou, ktorá bola údajne zachytené z aplikácie Threema v jeho telefóne, sa spomína aj televízna redaktorka.

Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

8. Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

Už túto sobotu a nedeľu 24. a 25. augusta 2019 vám televízia Arena Sport prinesie priame prenosy zo svetového turnaja v stolnom tenise 2019 ITTF World Tour, Czech Open.

 

Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

9. Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho možného střetu zájmů.

Arena Sport prinesie juniorské majstrovstvá sveta klubov v hokeji/Sirius Junior Club World Cup 2019

10. Arena Sport prinesie juniorské majstrovstvá sveta klubov v hokeji/Sirius Junior Club World Cup 2019

Televízia Arena Sport Vám už onedlho prinesie na obrazovky skutočnú lahôdku v podobe priamych prenosov z hokejového turnaja Sirius Junior Club World Cup 2019.

Najčítanejšie