Patrik Tkáč: Kedy niekto pochopí, že Daniš je jasný zločinec Reprofoto: ČT

Patrik Tkáč: Kedy niekto pochopí, že Daniš je jasný zločinec

09.11.2016 11:42 | Tlač | mk

J&T bude žalovať Daga Daniša za komentár na Aktuality.sk s názvom "Žraloci obrali o milióny dva štáty. Česko aj Slovensko."

 

 

Autor komentára Dag Daniš v ňom píše o veľkej policajnej rázii, pri ktorej zatkli viac ako 30 ľudí a podľa viacerých médií za sieťou miliónových podvodov s DPH mala stáť oceliareň Slovakia Steel Mills, ktorú založili podnikatelia Prieložný a Hoffmann (bývalý Istrokapital) s finančnou podporou J&T.

„Ako to už pri takomto biznise chodí, fungovať mal prevažne na štátny pohon. Teda zo štátnych peňazí. Tie išli aj na investíciu. A potom aj na prevádzku. Ako v rozprávke. Mala to byť „továreň na peniaze," píše Daniš.

V ďalšom texte Daniš popisuje, ako oceliareň roztočila pochybné (predražené) obchody s kovošrotom, ktorý nakupovala od spriaznených obchodníkov. "Cieľom bolo vyťahovať zo slovenského štátneho rozpočtu milióny eur na DPH, na čo zakročili daňoví inšpektori." A píše aj o tom, ako J&T partnerstvo s hoffmanovcami ukončila. „Sieť dodávateľov a obchodných partnerov vyšetruje polícia. A ak bude aspoň trochu dôsledná, tak to môže byť prvý prípad, keď v jej rukách skončia veľkí hráči, ktorí si hovorili finančníci. Hoci v skutočnosti to boli len „veksláci" s politickým krytím, ktorých tu zabudli deväťdesiate roky," píše na záver Daniš.

Celý komentár Daga Daniša: Žraloci obrali o milióny dva štáty. Česko aj Slovensko

Na komentár zareagoval Patri Tkáč z J&T. "Daniša samozrejme ideme žalovať za tento článok. Niektorí novinári zase niečo zle prečítali. SSM (Slovakia Steel Mills) skrachovalo mimo iné aj preto, že štát práve z neznámych dôvodov blokoval platby za vratky DPH do SSM. SSM bol prvovýrobca a neexistuje schéma, ktorou by SSM mohlo byť zapojené do DPH kolotoča," reagoval na svojom verejnom profile na facebooku Tkáč. Tvrdí, že J&T prišlo pri podpore tejto spoločnosti o desiatky miliónov eur. „By ma zaujímalo kedy niekto pochopí, že Daniš je jasný zločinec. Ja preto urobím maximum aby som to dokázal," napísal na záver Tkáč.

Tkáč podobne reagoval na komentáre Daniša už v minulosti a spoločnosť J&T už v minulosti podala žaloby na jeho viaceré texty.

Viac: Noviny sa dvojnásobne ospravedlnili Tkáčovi za Daniša

 "Nebudem to komentovať," povedal pre Omédiách.com šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy.

Dag Daniš reagoval na Facebooku priamo pod statusom Patrika Tkáča: "Pán Tkáč, celý komentár bol o "žralokoch" z Istrokapitalu a o ich skrachovanom biznise v SSM. Vás som nespomínal vôbec a J&T len okrajovo (financujúci partner). Dlhy SSM sú násobne vyššie ako zadržané 4 milióny za DPH. Vášmu verejnému obvineniu, že som zločinec, nerozumiem."Koronavírus sa zneužíva na šírenie nepravdivých správ a dezinformácií

Koronavírus sa zneužíva na šírenie nepravdivých správ a dezinformácií

V čase, keď mnohí bojujú dňom i nocou za záchranu životov ľudí nakazených novým koronavírusom, niektoré organizácie a jednotlivci zneužívajú aktuálnu krízu na politickú či komerčnú manipuláciu.

Irak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak pozastavil agentúre Reuters na tri mesiace činnosť. Bagdad sa tak rozhodol kvôli štvrtkovej správe, v ktorej agentúra uviedla, že iracké vládne údaje o koronavírusoch sú podhodnotené.

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Banskobystrický výrobca tofu a rastlinných nátierok spoločnosť Lunter začala od začiatku apríla opäť variť obedové menu vo svojich gastro prevádzkach v Banskej Bystrici a Bratislave. Rozbiehajú aj donášku.

Google, Facebook a ďalšie platformy pozitívne reagujú na výzvu Komisie zastaviť podvody a chrániť spotrebiteľov

Google, Facebook a ďalšie platformy pozitívne reagujú na výzvu Komisie zastaviť podvody a chrániť spotrebiteľov

Európska komisia víta odpovede online platforiem Allegro, Amazon, AliExpress, Bing, CDiscount, Ebay, Facebook, Google, Rakuten, Wish a Yahoo, ktoré súhlasili s prijatím opatrení na zastavenie podvodov a reklám propagujúcich falošné výrobky proti koronavírusu.

Cez víkend sa bude hackovať koronakríza (VIDEO)

Cez víkend sa bude hackovať koronakríza (VIDEO)

Slovensko sa tento víkend (3. – 5. apríla) zapojí do globálneho boja proti pandémii COVID-19.

Tvárou kampane #spolumamenato je šéf Slovenskej sporiteľne v rúšku (VIDEO)

Tvárou kampane #spolumamenato je šéf Slovenskej sporiteľne v rúšku (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa spolu so svojimi partnermi reklamnou agentúrou Zaraguza a mediálnou agentúrou Wavemaker spustila kampaň, ktorou reaguje na aktuálnu situáciu ohľadom nákazy koronavírusom. Tvárou kampane je šéf Slovenskej sporiteľne Peter Krutil, ktorý sa už dlhšie prihovára zamestanancom ale aj klientom na vlastnom vlogu. Teraz netradične, v rúšku.

Slovanet na apríl rozšíril bezplatné TV vysielanie

Slovanet na apríl rozšíril bezplatné TV vysielanie

Telekomunikačný operátor Slovanet v spolupráci s vysielateľmi zabezpečil aj na apríl 14 televíznych kanálov rôzneho žánrového zamerania, ktoré bezplatne sprístupnil všetkým zákazníkom digitálnej televízie IPTV cez optické siete bez ohľadu na zakúpený balík.

Zrušili trest smrti vrahovi, ktorý investigatívnemu novinárovi pred kamerami odrezal hlavu

Zrušili trest smrti vrahovi, ktorý investigatívnemu novinárovi pred kamerami odrezal hlavu

Pakistanský súd zrušil trest smrti britskému teroristovi, ktorý v roku 2002 s ďalšími ozbrojencami uniesol a brutálne zavraždil novinára denníka Wall Street Journal Daniela Pearla.

Agrofert žaluje Českú televíziu za Reportérov ČT

Agrofert žaluje Českú televíziu za Reportérov ČT

Společnost Agrofert podala žalobu na Českou televizi za to, že ji pořad Reportéři ČT spojil s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Informace, která dala odvolání do souvislosti s tím, že úřad předtím doměřil daň společnosti z koncernu Agrofert, je podle žaloby zavádějící. Firma proto žádá omluvu za zásah do dobré pověsti. Žalobu, kterou má ČTK k dispozici, chce pražský městský soud začít projednávat v polovině dubna.

Samosprávy môžu počas epidémie rokovať a hlasovať online, k dispozícii majú zadarmo systém GAMO Meet

Samosprávy môžu počas epidémie rokovať a hlasovať online, k dispozícii majú zadarmo systém GAMO Meet

Riešením zasadnutí samospráv počas epidémie je online. Hlasovanie per rollam nie je budúcnosť.

Najčítanejšie