Patrik Tkáč: Kedy niekto pochopí, že Daniš je jasný zločinec Reprofoto: ČT

Patrik Tkáč: Kedy niekto pochopí, že Daniš je jasný zločinec

09.11.2016 11:42 | Tlač | mk

J&T bude žalovať Daga Daniša za komentár na Aktuality.sk s názvom "Žraloci obrali o milióny dva štáty. Česko aj Slovensko."

 

 

Autor komentára Dag Daniš v ňom píše o veľkej policajnej rázii, pri ktorej zatkli viac ako 30 ľudí a podľa viacerých médií za sieťou miliónových podvodov s DPH mala stáť oceliareň Slovakia Steel Mills, ktorú založili podnikatelia Prieložný a Hoffmann (bývalý Istrokapital) s finančnou podporou J&T.

„Ako to už pri takomto biznise chodí, fungovať mal prevažne na štátny pohon. Teda zo štátnych peňazí. Tie išli aj na investíciu. A potom aj na prevádzku. Ako v rozprávke. Mala to byť „továreň na peniaze," píše Daniš.

V ďalšom texte Daniš popisuje, ako oceliareň roztočila pochybné (predražené) obchody s kovošrotom, ktorý nakupovala od spriaznených obchodníkov. "Cieľom bolo vyťahovať zo slovenského štátneho rozpočtu milióny eur na DPH, na čo zakročili daňoví inšpektori." A píše aj o tom, ako J&T partnerstvo s hoffmanovcami ukončila. „Sieť dodávateľov a obchodných partnerov vyšetruje polícia. A ak bude aspoň trochu dôsledná, tak to môže byť prvý prípad, keď v jej rukách skončia veľkí hráči, ktorí si hovorili finančníci. Hoci v skutočnosti to boli len „veksláci" s politickým krytím, ktorých tu zabudli deväťdesiate roky," píše na záver Daniš.

Celý komentár Daga Daniša: Žraloci obrali o milióny dva štáty. Česko aj Slovensko

Na komentár zareagoval Patri Tkáč z J&T. "Daniša samozrejme ideme žalovať za tento článok. Niektorí novinári zase niečo zle prečítali. SSM (Slovakia Steel Mills) skrachovalo mimo iné aj preto, že štát práve z neznámych dôvodov blokoval platby za vratky DPH do SSM. SSM bol prvovýrobca a neexistuje schéma, ktorou by SSM mohlo byť zapojené do DPH kolotoča," reagoval na svojom verejnom profile na facebooku Tkáč. Tvrdí, že J&T prišlo pri podpore tejto spoločnosti o desiatky miliónov eur. „By ma zaujímalo kedy niekto pochopí, že Daniš je jasný zločinec. Ja preto urobím maximum aby som to dokázal," napísal na záver Tkáč.

Tkáč podobne reagoval na komentáre Daniša už v minulosti a spoločnosť J&T už v minulosti podala žaloby na jeho viaceré texty.

Viac: Noviny sa dvojnásobne ospravedlnili Tkáčovi za Daniša

 "Nebudem to komentovať," povedal pre Omédiách.com šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy.

Dag Daniš reagoval na Facebooku priamo pod statusom Patrika Tkáča: "Pán Tkáč, celý komentár bol o "žralokoch" z Istrokapitalu a o ich skrachovanom biznise v SSM. Vás som nespomínal vôbec a J&T len okrajovo (financujúci partner). Dlhy SSM sú násobne vyššie ako zadržané 4 milióny za DPH. Vášmu verejnému obvineniu, že som zločinec, nerozumiem."O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

Najčítanejšie