Hercom sa nepáčilo, že ich na tlačovke chceli novinári fotiť Foto: SND, Andrej Čanecký

Hercom sa nepáčilo, že ich na tlačovke chceli novinári fotiť

11.04.2013 17:42 | Tlač | Miroslava Kernová

Dnes popoludní bol na tlačovej besede SND rozruch. Fotografi netajili rozhorčenie, keď im tlačová tajomníčka divadla Izabela Pažítková oznámila, že nesmú na tlačovej besede fotiť ani natáčať.

 

 

SND dnes malo generálku hry Bratia Karamazovovovci a po nej bola tlačová beseda k novej hre, na ktorú boli pozvané médiá, od ktorých divadlo očakáva propagáciu novej hry. Aj preto ostali niektorí prítomní novinári prekvapení zo zákazu.
„ Po prvom pokuse niečo odfotiť pri príchode hercov začali herci kričať a gestikulovať nech ich nefotíme. Izabela Pažítková prítomných novinárov upozornila, že herci sú unavení po generálke, nalíčení a v kostýmoch a že si neželajú, aby sme ich fotili," povedal jeden z prítomných fotografov. Podľa neho nikto nesmel fotiť počas tlačovky a kamery nesmeli byť zapnuté.

„Veľmi ma sklamalo, že napriek tomu, že každý z nás si váži prácu hercov zo SND, od dnešnej tlačovky mi je jasné, že opačne to nefunguje, že oni si jednoducho našu prácu nevážia vôbec. Pretože aj takáto situácia mohla mať niekoľko ďalších riešení, keď už sme všetci prišli," povedal pre Omédiách.com fotograf René Miko. Podľa neho sa dá pochopiť, ak pani Fialová nesúhlasí, aby na fotkách z inscenácie vyzerala ako herečka z tej inscenácie a potrebuje mať ateliérové foto. „Ale že aj ostatní herci, či ženy či muži majú podobný problém, tak tu mi uniká zmysel samotných tlačoviek," povedal Miko, fotograf na voľnej nohe.

Podľa neho, ak má divadlo a herci taký postoj k medializácii, tak to mohli v predstihu oznámiť, že bude zákaz fotenia, a oni by tam neprišli. „Na dnešné poobedie som už nevzal žiadnu inú prácu. Zabil som čas a ani cent som nezarobil. Predpokladám, že by asi tažko prijali situáciu, keď ja prídem nabudúce do divadla, kúpim si lístok a poviem, že ja sa dnes nechcem pozerať na pani Fialovú, nech odíde. Bez nároku na honorár či plat za ten večer," povedal Miko.

Iný fotograf na protest odišiel.

„Novinárom sme štandardne poskytli všetky materiály súvisiace s premiérou vrátane fotografií. Po náročnej 4-hodinovej generálke (na ktorej mohli byť novinári prítomní), boli herci pochopiteľne vyčerpaní ale ochotní poskytovať rozhovory. Preto sme v ich mene na začiatku tlačovej besedy prítomných fotografov zdvorilo požiadali, aby nevyhotovovali ich portréty," povedala pre Omédiách.com tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková. „Nebol to teda zákaz, televízni kameramani po skončení tlačovej besedy nakrútili množstvo príspevkov, o čom sa budú diváci môcť presvedčiť na niekoľkých televíznych kanáloch," povedala Pažítková.Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti saudskoarabského novinára Džamala Chášukdžího zavraždeného v roku 2018 dnes oznámili, že otcovým vrahom odpustili. Novinár, ktorý kritizoval saudskoarabských predstaviteľov, bol zabitý na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule a jeho telo sa nenašlo.

Cenzúra v Poľsku: Populárnu pieseň o známom politikovi stiahli z vysielania (VIDEO)

Cenzúra v Poľsku: Populárnu pieseň o známom politikovi stiahli z vysielania (VIDEO)

Pesnička populárneho poľského speváka o privilégiách šéfa vládnej strany Jaroslawa Kaczyńského sa dostala až na vrchol hitparády populárnej stanice verejnoprávneho poľského rozhlasu Trojka, ale potom náhle zmizla. Rozhlas obviňujú z cenzúry, hrozia odchody novinárov aj bojkot časti umelcov. Pesnička sa stala hitom, na internete má seďem miliónov zhliadnutí.

Najčítanejšie