Vydavateľ National Enquirer vypovedal o Trumpových údajných milenkách Foto: FB. D. Trump

Vydavateľ National Enquirer vypovedal o Trumpových údajných milenkách

24.08.2018 12:06 | Tlač | ČTK

Americkí vyšetrovatelia sľúbili beztrestnosť vydavateľovi bulváru National Enquirer Davidovi Peckerovi za to, že policajtom poskytol informácie o platbách za mlčanie postúpených údajným milenkám Donalda Trumpa.

 

Vo štvrtok to napísal denník Wall Street Journal. Peckerove noviny vyplatili jednej zo žien značnú sumu za príbeh o jej vzťahu s Trumpom, ktorý ale nikdy nezverejnili.

Pecker je dlhoročným blízkym priateľom Trumpa a Michaela Cohena, bývalého prezidentovho právnika, ktorý o pozadí transakcie v utorok vypovedal pred súdom v New Yorku. Trump údajne Cohenovi pred voľbami v roku 2016 prikázal, aby nechal vyplatiť státisíce dolárov Stephanii Cliffordovej a modelke Karen McDougalovej. Prezident pomer s oboma ženami popiera.

Podľa Wall Street Journal sa už Pecker s vyšetrovateľmi stretol a informácie im poskytol výmenou za beztrestnosť. Jeho vydavateľstvo sa na odovzdanie finančných čiastok Cliffordovej aj McDougalovej podieľalo, aby pomohlo zabezpečiť ich mlčanie. Príbeh McDougalovej Pecker priamo kúpil, ale na žiadosť Cohena nepublikoval.

Sumy vyplatené za mlčanie Cohenovi nahradila spoločnosť Trump Organization, ktorá zastrešuje Trumpov biznis. Prezident tvrdí, že financie pochádzali z jeho vrecka a nie z volebných fondov.

Trump Organization podľa médií čiastku pre Cohena vyúčtovala ako zálohovú platbu na právne služby, čo by podľa federálnej prokuratúry mohol byť podvod, pretože Cohen nemal s Trumpovú spoločnosťou uzatvorenú žiadnu zmluvu o zálohách.

Denník The New York Times napísal, že newyorská prokuratúra kvôli vyplatenie peňazí za mlčanie nevylučuje trestné stíhanie Trump Organization a jej dvoch popredných činiteľov. S odvolaním sa na svoje zdroje denník napísal, že prípad by sa sústredil na to, ako spoločnosť peniaze pre Cohena vyúčtovala. Preverovanie je však zatiaľ v úvodnej fáze a prokuratúra sa ešte nerozhodla, ako bude vo veci postupovať.

Pecker údajne v redakcii svojho denníka ukrýval dokumenty s kompromitujúcimi informáciami nielen o Trumpovi, ale aj o iných amerických celebritách. Agentúra AP napísala, že obsah sejfu bol veľkým zdrojom Peckerovho vplyvu: s pomocou citlivých informácií mnoho ľudí ovládal a vynucoval si ich priazeň.

Keď ale vyšlo najavo, že jeho denník hral dôležitú úlohu v umlčaní údajných Trumpových mileniek, dostal Pecker podľa AP strach, že sa obsah tajného sejfe môže obrátiť proti nemu. Niekoľko týždňov pred Trumpovou inauguráciou v januári 2017 dokumenty z úkrytu odstránil a buď ich zničil alebo ukryl inde, uviedla agentúra.RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Najčítanejšie