Vydavateľ National Enquirer vypovedal o Trumpových údajných milenkách Foto: FB. D. Trump

Vydavateľ National Enquirer vypovedal o Trumpových údajných milenkách

24.08.2018 12:06 | Tlač | ČTK

Americkí vyšetrovatelia sľúbili beztrestnosť vydavateľovi bulváru National Enquirer Davidovi Peckerovi za to, že policajtom poskytol informácie o platbách za mlčanie postúpených údajným milenkám Donalda Trumpa.

 

Vo štvrtok to napísal denník Wall Street Journal. Peckerove noviny vyplatili jednej zo žien značnú sumu za príbeh o jej vzťahu s Trumpom, ktorý ale nikdy nezverejnili.

Pecker je dlhoročným blízkym priateľom Trumpa a Michaela Cohena, bývalého prezidentovho právnika, ktorý o pozadí transakcie v utorok vypovedal pred súdom v New Yorku. Trump údajne Cohenovi pred voľbami v roku 2016 prikázal, aby nechal vyplatiť státisíce dolárov Stephanii Cliffordovej a modelke Karen McDougalovej. Prezident pomer s oboma ženami popiera.

Podľa Wall Street Journal sa už Pecker s vyšetrovateľmi stretol a informácie im poskytol výmenou za beztrestnosť. Jeho vydavateľstvo sa na odovzdanie finančných čiastok Cliffordovej aj McDougalovej podieľalo, aby pomohlo zabezpečiť ich mlčanie. Príbeh McDougalovej Pecker priamo kúpil, ale na žiadosť Cohena nepublikoval.

Sumy vyplatené za mlčanie Cohenovi nahradila spoločnosť Trump Organization, ktorá zastrešuje Trumpov biznis. Prezident tvrdí, že financie pochádzali z jeho vrecka a nie z volebných fondov.

Trump Organization podľa médií čiastku pre Cohena vyúčtovala ako zálohovú platbu na právne služby, čo by podľa federálnej prokuratúry mohol byť podvod, pretože Cohen nemal s Trumpovú spoločnosťou uzatvorenú žiadnu zmluvu o zálohách.

Denník The New York Times napísal, že newyorská prokuratúra kvôli vyplatenie peňazí za mlčanie nevylučuje trestné stíhanie Trump Organization a jej dvoch popredných činiteľov. S odvolaním sa na svoje zdroje denník napísal, že prípad by sa sústredil na to, ako spoločnosť peniaze pre Cohena vyúčtovala. Preverovanie je však zatiaľ v úvodnej fáze a prokuratúra sa ešte nerozhodla, ako bude vo veci postupovať.

Pecker údajne v redakcii svojho denníka ukrýval dokumenty s kompromitujúcimi informáciami nielen o Trumpovi, ale aj o iných amerických celebritách. Agentúra AP napísala, že obsah sejfu bol veľkým zdrojom Peckerovho vplyvu: s pomocou citlivých informácií mnoho ľudí ovládal a vynucoval si ich priazeň.

Keď ale vyšlo najavo, že jeho denník hral dôležitú úlohu v umlčaní údajných Trumpových mileniek, dostal Pecker podľa AP strach, že sa obsah tajného sejfe môže obrátiť proti nemu. Niekoľko týždňov pred Trumpovou inauguráciou v januári 2017 dokumenty z úkrytu odstránil a buď ich zničil alebo ukryl inde, uviedla agentúra.

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie