Vydavateľ National Enquirer vypovedal o Trumpových údajných milenkách Foto: FB. D. Trump

Vydavateľ National Enquirer vypovedal o Trumpových údajných milenkách

24.08.2018 12:06 | Tlač | ČTK

Americkí vyšetrovatelia sľúbili beztrestnosť vydavateľovi bulváru National Enquirer Davidovi Peckerovi za to, že policajtom poskytol informácie o platbách za mlčanie postúpených údajným milenkám Donalda Trumpa.

 

Vo štvrtok to napísal denník Wall Street Journal. Peckerove noviny vyplatili jednej zo žien značnú sumu za príbeh o jej vzťahu s Trumpom, ktorý ale nikdy nezverejnili.

Pecker je dlhoročným blízkym priateľom Trumpa a Michaela Cohena, bývalého prezidentovho právnika, ktorý o pozadí transakcie v utorok vypovedal pred súdom v New Yorku. Trump údajne Cohenovi pred voľbami v roku 2016 prikázal, aby nechal vyplatiť státisíce dolárov Stephanii Cliffordovej a modelke Karen McDougalovej. Prezident pomer s oboma ženami popiera.

Podľa Wall Street Journal sa už Pecker s vyšetrovateľmi stretol a informácie im poskytol výmenou za beztrestnosť. Jeho vydavateľstvo sa na odovzdanie finančných čiastok Cliffordovej aj McDougalovej podieľalo, aby pomohlo zabezpečiť ich mlčanie. Príbeh McDougalovej Pecker priamo kúpil, ale na žiadosť Cohena nepublikoval.

Sumy vyplatené za mlčanie Cohenovi nahradila spoločnosť Trump Organization, ktorá zastrešuje Trumpov biznis. Prezident tvrdí, že financie pochádzali z jeho vrecka a nie z volebných fondov.

Trump Organization podľa médií čiastku pre Cohena vyúčtovala ako zálohovú platbu na právne služby, čo by podľa federálnej prokuratúry mohol byť podvod, pretože Cohen nemal s Trumpovú spoločnosťou uzatvorenú žiadnu zmluvu o zálohách.

Denník The New York Times napísal, že newyorská prokuratúra kvôli vyplatenie peňazí za mlčanie nevylučuje trestné stíhanie Trump Organization a jej dvoch popredných činiteľov. S odvolaním sa na svoje zdroje denník napísal, že prípad by sa sústredil na to, ako spoločnosť peniaze pre Cohena vyúčtovala. Preverovanie je však zatiaľ v úvodnej fáze a prokuratúra sa ešte nerozhodla, ako bude vo veci postupovať.

Pecker údajne v redakcii svojho denníka ukrýval dokumenty s kompromitujúcimi informáciami nielen o Trumpovi, ale aj o iných amerických celebritách. Agentúra AP napísala, že obsah sejfu bol veľkým zdrojom Peckerovho vplyvu: s pomocou citlivých informácií mnoho ľudí ovládal a vynucoval si ich priazeň.

Keď ale vyšlo najavo, že jeho denník hral dôležitú úlohu v umlčaní údajných Trumpových mileniek, dostal Pecker podľa AP strach, že sa obsah tajného sejfe môže obrátiť proti nemu. Niekoľko týždňov pred Trumpovou inauguráciou v januári 2017 dokumenty z úkrytu odstránil a buď ich zničil alebo ukryl inde, uviedla agentúra.

pošli na vybrali.sme.sk


Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

1. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

2. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

3. Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

Pápež František dnes vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi, ktorí sú v ťažkej situácii, ale už im nie je venovaná pozornosť.

Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

4. Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

Rakúsky vicekanclár a predseda protiimigračnej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christian Strache dnes oznámil odchod z oboch politických funkcií. Stalo sa to po tom, čo nemecké médiá zverejnili videonahrávku, na ktorej s údajnou príbuznou ruského oligarchu jedná o politickej podpore svojej strany výmenou za zabezpečenie štátnych zákaziek. Predseda ľudovcov vlády Sebastian Kurz podľa Stracheho rezignáciu na post vicekancelára prijal.

Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

5. Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

Voľby do Európskeho parlamentu sa v členských štátoch EÚ uskutočnia v dňoch 23. - 26. mája, na Slovensku prebehnú 25. mája.

Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

6. Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

nemecké médiá zverejnili sedemhodinový tajný videozáznam.

Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

7. Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones.

Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

8. Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

V roku 1952 jedenásťročný Jozef Galus krátko pred obedom plával na drevenej doske v rieke Morava v blízkosti hradu Devín. Aj keď bolo zjavné, že je to dieťa, pohraničná hliadka začala strieľať. Na chlapca, ktorého možno len odvial prúd, hliadka strieľala z guľometu, samopalov a niekoľkých pušiek. Len z guľometu bolo proti nemu vystrelených 140 nábojov. Zabili ho za pár sekúnd. Ľudia, spoluzodpovední za tieto zločiny, ich doposiaľ pravidelne oslavovali s heslom "Neprejdú"- v uniformách, so symbolmi totalitného režimu, zbraňami - a to v priestoroch mesta. Pokračovanie.

V súvislosti s kauzou sledovania novinárov vykonáva NAKA prehliadku známeho baru v Bratislave (FOTO)

9. V súvislosti s kauzou sledovania novinárov vykonáva NAKA prehliadku známeho baru v Bratislave (FOTO)

V súvislosti s kauzou prenasledovania novinárov NAKA dnes od 09.05 v Bratislave na ulici Panenska č. 28 vykonáva prehliadku nebytových priestovo v bare Next Apache.

Najčítanejšie