Vražda Jána Kuciaka: Zverejnili nákres tváre dôležitého svedka, sú už len dva motívy (VIDEO) Reprofoto FB Denník N/TV

Vražda Jána Kuciaka: Zverejnili nákres tváre dôležitého svedka, sú už len dva motívy (VIDEO)

17.09.2018 13:06 | Tlač | mk

Motívom vraždy Jána Kuciaka bola jeho novinárska práca, vyšetrujú sa už len dve verzie môžného motívu, povedal to dnes prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na tlačovej konferencii.

Dozorujúci prokurátor dnes zverejnil identikit tváre dôležitého svedka, ktorý by mohol priniesť potrebné informácie k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ide o osobu, ktorá sa mohla pohybovať v okolí miesta vraždy v čase spáchania vraždy.  "mohla by nás vo vyšetrovaní posunúť ďalej." Na otázku, či by mohlo ísť o páchateľa, povedal, že v tejto chvíli by šlo o špekulácie. "Uvítame, ak sa nám sám prihlási," dodal.

Úrad zverejnil presný čas vraždy - 21. februára o 20:20 hodine s tým, že usmrtenie vykonal jeden páchateľ. Zisťuje sa, či tejto osobe poskytovali pomoc aj ďalšie osoby.

Zistené okolností vyšetrovania odôvodňujú záver, že vražda Ján Kuciaka a Martiny Kušnírovej bola vraždou úkladnou, vykonaná profesionálnym vrahom a vykonaná na objednávku. Dôvodom vraždy bola práca Jána Kuciaka, pričom v súčasnosti sa vyšetrovanie zameriava na dva hlavné okruhy jeho práce. Úrad ich nešpecifikoval.

Odporúčame aj: Vražda novinára: Poslanci Európskeho parlamentu prídu na Slovensko preveriť situáciu

"Bolo zadržaných sedem podozrivých osôb, ktoré však po vykonaní úkonov a pri absencii dôkazov boli zo zadržania prepustené," povedal dozorujúci prokurátor. Všetci boli Taliani. "Zatiaľ sme v štádiu, že nemáme konkrétnych páchateľov," dodal. "Obete boli nájdené 98 hodín od skutku... Tých dôvodov, pre ktoré mohli byť títo ľudia zavraždení, bolo x. My sme sa z tej veľkej neznámej dopracovali k určitým výsledkom... Získali sme isté penzum poznatkov, myslím si, že časom sa k tomu úspešnému výsledku dopracujeme," povedal.

Odmietol odpovedať na otázku či je vylúčená verzia, že Marián Kočner, ktorý sa v minulosti vyhrážal Kuciakovi, má súvis s vraždou.

Prokurátor sa vyjadril aj k situácii, ktorá nastala po zverejnení miliónovej odmeny za informácie vedúce k dolapeniu vraha. "Po prvom návale oznámení sa rozsah informácií relevantných aj nerelevantných podstatne znížil," povedal špeciálny prokurátor, podľa ktorého tieto informácie boli hlavne od ľudí, ktorí sa chceli prezentovať, ale časť tých informácií bola aj zaujímavá.

pošli na vybrali.sme.sk


Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

1. Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

Web Českej televízie (ČT) sa dnes stal terčom internetových útokov, ktoré obmedzili jeho funkčnosť.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

2. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

Ministerstvo zahraničných vecí víta ukončenie dlhoročnej občianskej vojny v Západozemí, oznámilo dnes na oficiálnej stránke na facebooku české ministerstvo zahraničných vecí.

DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

3. DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

Neopakovateľná atmosféra jedinečného zážitku na veľkom plátne. Také bolo finále epického seriálu, ktoré priniesla DIGI SLOVAKIA svojim zákazníkom, partnerom a fanúšikom seriálu.

Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

4. Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

Pracujú na lepšom Slovensku, pracujú na krajšom svete okolo nás.

Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

5. Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

Koniec Hry o tróny, kultového fantasy seriálu z produkcie HBO, nastane už tieto dni. Káblová televízia HBO vysiela poslednú šiestu epizódu záverečnej ôsmej série príbehu súperiacich šľachtických rodov na fiktívnom kontinente Západozemí.

Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

6. Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

Druhá miniséria Mária Terézia, ktorá je pokračovaním projektu štyroch verejnoprávnych televízií, má za sebou prvú oficiálnu klapku. Filmový štáb minulý týždeň natáčal v Arcibiskupskom zámku a záhradách v Kroměříži. Na druhej sérii spolupracujú RTVS, Česká televízia, rakúska ORF, Beta Film Mníchov, Maya production Praha a MR Film.

Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

7. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

8. Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

Nemecký časopis Der Spiegel videonahrávku s politikom Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinzom-Christianom Strachom nezverejnil krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu zámerne.

Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

9. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

10. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Najčítanejšie