Polícia preveruje viaceré osoby kvôli portrétu ku kauze Kuciak Reprofoto FB Denník N/TV

Polícia preveruje viaceré osoby kvôli portrétu ku kauze Kuciak

25.09.2018 15:14 | Tlač | ČTK

Polícia preveruje viac osôb v súvislosti s nedávnym zverejnením portrétu neznámeho muža, ktorý sa v čase februárovej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice mohol pohybovať v okolí a mohol by disponovať informáciami dôležitými pre vyšetrovanie.

 

Povedal to policajný prezident Milan Lučanský. Jeden z mužov, ktorý bol označený za osobu z portrétu a ktorý sa medzitým presťahoval do Českej republiky, v dnešnom vydaní denníka Nový Čas povedal, že Kuciaka nikdy nevidel.

Portrét minulý týždeň zverejnila špeciálna prokuratúra, ktorá dohliada na vyšetrovanie Kuciakovej vraždy. Bližšie informácie ku spomínanej osobe z portrétu prokurátor neuviedol, iba ju vyzval, aby sa prihlásila úradom.

Lučanský povedal, že sa polícii ozvalo viac ľudí, ktorí na portréte spoznali viac osôb. Podľa neho podobne ako pri vyšetrovaní každej inej vraždy sa preverujú alibi spomínaných ľudí.

Podľa Nového Času obyvateľ dediny Veľká Mača, kde boli Kuciak sa snúbenicou zastrelení, spoznal na portréte muža, s ktorým pracoval na stavbe v Trnave a ktorý v dedine tiež býval. Spomínaný muž teraz v denníku svoju spojitosť s vraždou odmietol a tvrdil, že ani presne nevie, kde sa Kuciakov dom v dedine nachádza. Už minulý týždeň kontaktoval políciu, ktorá sa mu podľa neho zatiaľ neozvala. Z Veľkej Mače sa presťahoval do Ostravy, čo vysvetlil novou prácou.

Polícia aj prokuratúra ako dôvod Kuciakovej vraždy označili jeho novinársku prácu. V nedokončenom článku reportér písal okrem iného o aktivitách talianskych podnikateľov na východnom Slovenskom, ktorí sú médiami spájaní s mafiou, a o väzbách jedného z nich na blízkych spolupracovníkov bývalého premiéra Roberta Fica.

pošli na vybrali.sme.sk


Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

1. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

3. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

4. Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

V stredu vo veku 58 rokov zomrel spisovateľ, básnik, textár, publicista a dlhoročný rozhlasový spolupracovník Maroš M. Bančej.

Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

5. Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

Najmenej 33 ľudí zahynulo pri požiari v známom japonskom štúdiu animovaného filmu Kyoto Animation Studio v japonskom Kjóte.

Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

6. Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

Spoločnosť Orange štartuje novú PR kampaň s názvom Rodinné LOVEstories.

Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

7. Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

Paní Zagorová je síce „milá holka“, ale už tri roky po sobe berie 600 tisíc... a čo potom „Jandovia a iní“? Od slávneho prejavu Miloša Jakeša, ktorý bol predzvesťou pádu komunismu, uplynulo presne 30 rokov.

Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

8. Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

Na sociálnych sieťach pribúdajú v posledných dňoch fotky ľudí, ako môžu vyzerať o 30 rokov, či naopak fotky, ako vyzerajú o niekoľko rokov mladší. Ľudia si ich vytvorili pomocou aplikácie FaceApp, ktorá dokáže pomocou umelej inteligencie zmeniť tvár ľudí podľa rôznych kritérií a aj podľa veku. Odborníci však varujú, aplikácia sa môže dostať k citlivým údajom, s ktorými môže ďalej bez vedomia ich majiteľa nakladať.

Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

9. Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

Istanbulský súd dnes oslobodil novinára a experta medzinárodnej novinárskej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) Erola Önderoglua obžaloby z teroristickej propagandy.

AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

10. AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse a český miliardář Daniel Křetínský exkluzivně jednají o odkoupení podílů španělské mediální skupiny Prisa ve společnosti Le Monde Libre. Ta kontroluje skupinu Le Monde, jenž vydává stejnojmenný deník.

Najčítanejšie