Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto Reprofoto FB TV Smer

Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto

08.12.2018 13:37 | Tlač | mk

V sobotu mala strana Smer-SD v Trenčíne snem.


Celorepublikové stretnutie zástupcov Smeru otvoril príhovorom predseda strany Robert Fico, ktorý, ako už býva uňho zvykom, kritizoval novinárov.
„Je to normálny teror, mediálny lynč… Kľudne o nás napíšu, že sme vrahovia a zlodeji,“sťažoval sa predseda Smeru, kritizoval aj mimovládky, opozíciu, prezidenta či spoločnosť Eset.

Meno kandidáta Smeru na prezidenta nechce zverejniť, aby kandidát tiež nebol vystavený „mediálnemu lynču.“

„Táto krajina je úspešná, ale keď si pozrieme naše médiá, máme pocit, že žijeme v jednej zaostalej krajine. Hrajú sa rôzne spravodajské hry. My sme všetci veľmi neslušní a len oni sú veľmi slušní,“ povedal.
Za vznik alternatívnych médií môžu podľa neho štandardné médiá.

Fico čaká od médií ospravedlnenie za kauzu Vietnamského občana, a za tzv. taliansku stopu pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

„Nikdy v histórii Slovenska neboli liberálne médiá také zmilitarizované,“ povedal Fico ku kauze Gorila. „Jediný problém je, či som pil coca-colu v nejakom byte alebo nie.“ Na tlačovej besede, ktorá nasledovala po sneme, však odmietol odpovedať na otázky súvisiace s Gorilou a stranou Smer.

Od spolustraníkov žiada, aby reagovali na články, ktoré o nich médiá píšu, a aby nemlčali a žiadali prípadne médiá o opravu. Smer chce presadiť zákonnú úpravu, vďaka ktorej budú mať právo na odpoveď aj verejní činitelia.

Zároveň chce presadiť, aby vydavatelia niesli zodpovednosť aj za anonymných diskutérov pod článkami. "Nech píšu, že Fica a Pellegriniho treba obesiť, ale nech sa pod to podpíšu... Chceme odhaliť anonymitu idiotov, ktorí sedia v detských izbách a vypisujú... Môžu písať čo chcú, ale musia sa pod to podpísať. A za to, čo píšu, budú niesť zodpovednosť vydavateľ,“ povedal Fico.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie