Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto Reprofoto FB TV Smer

Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto

08.12.2018 13:37 | Tlač | mk

V sobotu mala strana Smer-SD v Trenčíne snem.


Celorepublikové stretnutie zástupcov Smeru otvoril príhovorom predseda strany Robert Fico, ktorý, ako už býva uňho zvykom, kritizoval novinárov.
„Je to normálny teror, mediálny lynč… Kľudne o nás napíšu, že sme vrahovia a zlodeji,“sťažoval sa predseda Smeru, kritizoval aj mimovládky, opozíciu, prezidenta či spoločnosť Eset.

Meno kandidáta Smeru na prezidenta nechce zverejniť, aby kandidát tiež nebol vystavený „mediálnemu lynču.“

„Táto krajina je úspešná, ale keď si pozrieme naše médiá, máme pocit, že žijeme v jednej zaostalej krajine. Hrajú sa rôzne spravodajské hry. My sme všetci veľmi neslušní a len oni sú veľmi slušní,“ povedal.
Za vznik alternatívnych médií môžu podľa neho štandardné médiá.

Fico čaká od médií ospravedlnenie za kauzu Vietnamského občana, a za tzv. taliansku stopu pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

„Nikdy v histórii Slovenska neboli liberálne médiá také zmilitarizované,“ povedal Fico ku kauze Gorila. „Jediný problém je, či som pil coca-colu v nejakom byte alebo nie.“ Na tlačovej besede, ktorá nasledovala po sneme, však odmietol odpovedať na otázky súvisiace s Gorilou a stranou Smer.

Od spolustraníkov žiada, aby reagovali na články, ktoré o nich médiá píšu, a aby nemlčali a žiadali prípadne médiá o opravu. Smer chce presadiť zákonnú úpravu, vďaka ktorej budú mať právo na odpoveď aj verejní činitelia.

Zároveň chce presadiť, aby vydavatelia niesli zodpovednosť aj za anonymných diskutérov pod článkami. "Nech píšu, že Fica a Pellegriniho treba obesiť, ale nech sa pod to podpíšu... Chceme odhaliť anonymitu idiotov, ktorí sedia v detských izbách a vypisujú... Môžu písať čo chcú, ale musia sa pod to podpísať. A za to, čo píšu, budú niesť zodpovednosť vydavateľ,“ povedal Fico.

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie