Premiéra Roberta Fica postrelili, Danko dáva postrelenie za vinu novinárom (FOTO)

Premiéra Roberta Fica postrelili, Danko dáva postrelenie za vinu novinárom (FOTO) Ilustr. foto: Facebook Robert Fico

Premiéra Roberta Fica v Handlovej postrelili, vezú ho do nemocnice. Výstrely padli pred domom kultúry, kde zasadala vláda, keď premiér prišiel medzi ľudí.

Na mieste bol aj novinár Denníka N Daniel Vražda, ktorý incident nevidel, bol však blízko a počul niekoľko výstrelov. Potom videl, ako premiéra ochrankári zdvíhali zo zeme a naložili ho do auta a odviezli, informuje Denník N. Podľa informácií portálu Plus 7 dní niekto na Fica zakričal „Robo, poď sem“ a tváril sa, že premiérovi chce podať ruku. Vtedy sa však ozvala streľba. Robert Fico má zranenie brucha a zrejme aj ruky a nohy.

Podľa úradu vlády je Robert Fico v ohrození života

„V tomto momente je prevážaný vrtuľníkom do Banskej Bystrice, pretože do Bratislavy by to trvalo príliš dlho vzhľadom na nevyhnutnosť akútneho zákroku. Najbližšie hodiny rozhodnú,“ píše Úrad vlády.

"Na R. Fica bol dnes spáchaný atentát. Bol viacnásobne postrelený a aktuálne sa nachádza v životohrozujúcom stave. V tomto momente je prevážaný vrtulníkom do Banskej Bystrice, pretože do Bratislavy by to trvalo príliš dlho vzhľadom na nevyhnutnosť akútneho zákroku. Najbližšie hodiny rozhodnú," píše profil Roberta Fica na facebooku.

Na Roberta Fica podľa televízie Joj strieľal 71-ročný muž z Levíc. Markíza informuje o mužovi v strednom veku. Polícia ho po atentáte zadržala. Podľa informácii Denníka N strieľal krátkou guľovou zbraňou v legálnej držbe.

Podľa svedkov, ktorí boli na mieste, Fico prišiel k ľuďom, ktorí ho vítali a vtedy padlo niekoľko výstrelov. Fico potom padol na zem. Údajného útočníka policajti spacifikovali a zadržali. Fica odviezli do nemocnice.

"Ostro odsudzujem dnešný brutálny a bezohľadný útok na premiéra Roberta Fica. Som šokovaná. Robertovi Ficovi želám v tejto kritickej chvíli veľa síl, aby sa z útoku zotavil," napísala prezidentka Zuzana Čaputová.

Andrej Danko dáva postrelenie Roberta Fica za vinu novinárom, o tých z Denníka N hovoril ako o „hnusných prascoch“, informuje Denník N. "Ste spokojní Peter Bárdy, novinári zo SME, Denníka N? ... Urobím všetko preto, aby sme verejne aj privátne vyjadrili podporu Robertovi Ficovi," povedal Danko na brífingu. SaS a PS zrušili dnešný protest na podporu RTVS.

Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha obvinil z útoku liberálne médiá.

Podpredseda parlamentu v reakcii prerušil zasadnutie parlamentu, ktorý dopoludnia na svojej mimoriadnej schôdzi začal rokovať o novom zákone o verejnoprávnej televízii a rozhlase.