BBC posiela turistov na Slovensko sledovať medvede

BBC posiela turistov na Slovensko sledovať medvede Medvede.sk

Slovensko sa dostalo opäť do jedného zo svetových rebríčkov cestovateľských destinácií.

 

 

Britská BBC na svojom webe venovanom cestovaniu zverejnila článok: Desať tipov na krátke výlety do prírody. Jednou z odporúčaných destinácii je aj Slovensko.
Kým na Korzike BBC odporúča cyklistiku pozdĺž útesov, vo Francúzsku lozenie, pri Malte návštevu neobývaného ostrova, pri Slovensku odporúča "Sledovanie medveďov v Tatrách."

"Ak pôjdete do lesov vo Vysokých Tatrách, pripravte sa na to, že stretnete jedného z najväčších cicavcov na kontinente. Medveď hnedý zmizol z veľkej časti Európy, ale v tomto pohorí, ktoré oddeľuje Slovensko od Poľska, máte jedinečnú možnosť vidieť toto mohutné zviera priamo v divočine," píše BBC v článku, ktorý hneď ponúka aj odkaz na cestovnú kanceláriu Exodus, ktorá organizuje 8-dňové zájazdy do slovenských hôr, ktoré začínajú aj končia v Krakove, za 900 libier. BBC v článku popisuje, že cestovná kancelária ponúka viacero "výletov za medveďmi vo Vysokých Tatrách so sprievodcami, ktorí vás budú sprevádzať na túrach do odľahlých údolí, ktoré sú známe tým, že ich navštevujú medvede."

Presne popisuje aj jednotlivé turnusy: "Dva v júni, kedy si medvede robia zásoby na zimu. A ďalšie v septembri, kedy medvede zaujímajú bobuľové rastliny." BBC láka aj turistov do Tatier aj na jelene, kamzíky, vlkov a rysov. „Ale nech už uvidíte čokoľvek, táto horská divočina je sama o sebe úžasná," píše autor.