Fotka dievčaťa s pohľadom na Romneyho zadok pohoršila Ameriku

Fotka dievčaťa s pohľadom na Romneyho zadok pohoršila Ameriku

15.10.2012 03:00 | Tlač | mk

Vtipné fotografie sa v USA v čase predvolebnej kampane netolerujú.

 


Fotografia AP, ktorá minulý týždeň zamestnávala americké médiá, zachytáva prezidentského kandidáta Mitta Romneyho, ako sa chystá sadnúť si a za ním je mladé dievča, ktoré má zložené ruky a na tvári veľké prekvapenie. Na prvý pohľad trochu vtipná predvolebná fotografia politika, ktorú by na Slovensku s potešením uverejnili viaceré média, lebo vyžaruje istý druh emócií. No v Amerike spôsobila rozruch.

 

AP

Chcela americká tlačová agentúra AP, aby fotografia vyznela tak, že dievča jasalo pri pohľade na Romneyho zadok? To bola hlavná otázka, ktorá trápila viacero mediálnych analytikov hodnotiiacich fotografiu v čase ostrej predvolebnej kampane. Podľa FoxNews.com viacerí hodnotili zverejnenie fotografie negatívne. Svedčí podľa nich o anti-Romneyovskom postoji agentúry, alebo o prekročení etických pravidiel. Napríklad vyskokoškolský pedagóg Steve Manuel si myslí, že agentúra musela vedieť, že v čitateľoch bude vyznievať Romney smiešne. "To nie je poslanie spravodajskej agentúry, vyberať pozície, aby v nich vyzerali ľudia smiešne."

AP

Fotografia vznikla v pondelok, keď Mitt Romney návštívil školu vo Virgínii a nečakane si so študentmi zapózoval pred fotografmi. Romney mohol byť spokojný, vďaka diskusii o úmysloch AP sa jeho fotka šírila médiami. AP nakoniec vydala vyhlásenie, v ktorom viceprezidentka agentúry Kathleen Carroll oznámila, ako vznikla fotka, a že pôvodný text rozšíria o popis, že dievča sa netešilo z pozadia prezidentského kandidáta, ale z toho, že sa postavil pred ňu. Zároveň uznala chybu, že pôvodný titulok pod fotografiou nebol dostatočne vysvetľujúci.

Titulok "Republikánsky prezidentský kandidát a bývalý guvernér Massachusetts Mitt Romney, pózuje pre fotografov so študentmi školy vo Fairfielde vo Virgínii," agentúra po kritike doplnila vetou, že "vpravo je reakcia dievčaťa, keď si uvedomí, že Romney sa pri fotografovaní prikrčil práve pred ňou a jej spolužiakmi na skupinovej fotografii."

Výber fotografii k článkom je právom redakcie. Nie všetci zobrazení sú so snímkami spokojní. A sú medzi nimi určite aj slovenskí politici.

Ján Slota Foto: SME

 Vladimír Mečiar Foto: SME

 

Mikuláš Dzurinda Foto:TASR

pošli na vybrali.sme.sk


Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

1. Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

Ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup spustil vlastní internetový obchod.

Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

2. Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

S letom sa blíži aj čas dovoleniek a cestovania. Obdobie, ktoré nás bude stáť nemalé úspory, a preto by sme si mali dať pozor, aby sa nám výlet zbytočne nepredražil. Bežné veci, akými sú platba za ubytovanie, letenky, výbery hotovosti z bankomatu či platba kartou nás môžu vyjsť viac, ako by sme chceli.

Británia zakázala sexistické reklamy

3. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

4. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

5. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

6. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

7. Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

Od 1.septembra 2019, preberú riadenie Ringier Axel Springer SK dvaja členovia predstavenstva spoločnosti. Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO) a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO), budú spoločne riadiť vydavateľstvo. Doterajší CEO spoločnosti Milan Dubec, sa rozhodol odstúpiť a zostane akcionárom spoločnosti.

Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

8. Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

Tlačová hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová opustí na konci júna svoju funkciu.

Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

9. Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

Masívny kybernetický útok na komunikačnú platformu Telegram, ktorú používali aj protestujúci v Hongkongu, bol vedený z Číny. Informoval o tom dnes spravodajský server BBC s odvolaním sa na zakladateľa aplikácie Telegram Pavla Durova.

PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

10. PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

Známa veta „viac rokov, viac skúseností“ v prípade sociálnych sietí neplatí.

Najčítanejšie