Pripravovaný týždenník Téma má už šéfredaktorku Foto: RAS

Pripravovaný týždenník Téma má už šéfredaktorku

13.07.2017 10:41 | Tlač | mk

Vydavateľstvo Mafra Slovakia už onedlho prinesie nový týždenník Téma, prinášame podrobnosti.

 


Šéfredaktorkou bude Renáta Klačanská, ktorá prichádza do Mafry Slovakia z vydavateľstva Ringier Axel Springer SK, kde bola donedávna šéfredaktorkou týždenníka Život.

 

"Nový spoločensko-spravodajsko-ekonomický týždenník Téma začne vychádzať na jeseň," potvrdil pre Omédiách.com riaditeľ vydavateľstva Vladimír Mužík. Nový týždenník bude podľa jeho slov "iný" ako existujúce tituly na slovenskom trhu. Najbližšie bude mať k českému časopisu Téma, ktorý vydáva materská spoločnosť vydavateľstva Mafra. Majiteľom vydavateľstva je spoločnosť Agrofert, ktorej akcie začiatkom roka Andrej Babiš previedol na poverenecké fondy.

Mužík zatiaľ odmietol povedať počet strán či cenu, za ktorú sa bude predávať. Povedal len, že nebude "dumpingová." Redakcia sa už pripravuje, pričom jej členmi budú podľa slov Mužíka "skúsení novinári," ale nebudú to ľudia z Hospodárskych novín. Nástup nového týždenníka bude doprevádzať kampaň.

Klačanská bude zároveň členkou vedenie Mafra Slovakia. V polovici augusta nastupuje do vydavateľstva na pozíciu riaditeľky pre obsah, kde bude mať na starosti aj ďalšie pripravované projekty, ktoré Mužík nechcel konkretizovať.

Klačanská pracovala ako redaktorka a moderátorka v Slovenskej televízii, v Plus 7 dní a v TV JOJ. Do spoločnosti Ringier prišla v roku 2003, pôsobila ako šéfredaktorka Eurotelevízie. V tom istom roku prevzala aj vedenie týždenníka Život. Koncom mája z vydavateľstva Ringier Axel Springer odišla.

Zastupujúcim šéfredaktorom týždenníka Život sa stal šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy.

pošli na vybrali.sme.sk


Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

1. Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

Prvé povolebné diskusie po voľbách do Európskeho parlamentu nie sú v sobotu, ako tradične po rôznych voľbách, ale až v nedeľu, keď sa končia voľby vo všetkých štátoch EU.

Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

2. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

3. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

4. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

5. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

6. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

7. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

8. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

9. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

10. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

Najčítanejšie