Pripravovaný týždenník Téma má už šéfredaktorku Foto: RAS

Pripravovaný týždenník Téma má už šéfredaktorku

13.07.2017 10:41 | Tlač | mk

Vydavateľstvo Mafra Slovakia už onedlho prinesie nový týždenník Téma, prinášame podrobnosti.

 


Šéfredaktorkou bude Renáta Klačanská, ktorá prichádza do Mafry Slovakia z vydavateľstva Ringier Axel Springer SK, kde bola donedávna šéfredaktorkou týždenníka Život.

 

"Nový spoločensko-spravodajsko-ekonomický týždenník Téma začne vychádzať na jeseň," potvrdil pre Omédiách.com riaditeľ vydavateľstva Vladimír Mužík. Nový týždenník bude podľa jeho slov "iný" ako existujúce tituly na slovenskom trhu. Najbližšie bude mať k českému časopisu Téma, ktorý vydáva materská spoločnosť vydavateľstva Mafra. Majiteľom vydavateľstva je spoločnosť Agrofert, ktorej akcie začiatkom roka Andrej Babiš previedol na poverenecké fondy.

Mužík zatiaľ odmietol povedať počet strán či cenu, za ktorú sa bude predávať. Povedal len, že nebude "dumpingová." Redakcia sa už pripravuje, pričom jej členmi budú podľa slov Mužíka "skúsení novinári," ale nebudú to ľudia z Hospodárskych novín. Nástup nového týždenníka bude doprevádzať kampaň.

Klačanská bude zároveň členkou vedenie Mafra Slovakia. V polovici augusta nastupuje do vydavateľstva na pozíciu riaditeľky pre obsah, kde bude mať na starosti aj ďalšie pripravované projekty, ktoré Mužík nechcel konkretizovať.

Klačanská pracovala ako redaktorka a moderátorka v Slovenskej televízii, v Plus 7 dní a v TV JOJ. Do spoločnosti Ringier prišla v roku 2003, pôsobila ako šéfredaktorka Eurotelevízie. V tom istom roku prevzala aj vedenie týždenníka Život. Koncom mája z vydavateľstva Ringier Axel Springer odišla.

Zastupujúcim šéfredaktorom týždenníka Život sa stal šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy.

pošli na vybrali.sme.sk


Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

2. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

3. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

4. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

5. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

6. Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

Múzeum v bývalom nacistickom koncentračnom tábore v Osvienčime požiadalo návštevníkov, aby prestali pózovať na koľajniciach vedúcich do niekdajšieho vyhladzovacieho tábora Osvienčim-Brezinka.

Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

7. Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

Staré mobilné telefóny nepatria do smetného koša. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému boomu sa mobily stali našou nevyhnutnou súčasťou a fungovanie bez nich si už nevieme predstaviť.

Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

8. Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

Robert Fico dnes zvolal tlačovú besedu, na to, aby vynadal novinárom a oznámil im, že sa k ním bude chovať ešte horšie, ako sa chová.

Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

9. Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

Neoverené informácie, konšpirácie, falošné fotky, strašenie či chýbajúci autor. To sú časté manipulácie dezinformačných webov. Pomôcť odhaliť ich má prvý facebookový chatbot menom Checkbot.

Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

10. Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

Prípad rodičky, ktorá po pôrode upadla do kómy a následne zomrela, minulý rok otriasol Slovenskom a venovali sa mu viaceré médiá. Markíza na prípad upozornila vo viacerých reportážach – v Televíznych novinách aj v relácii Reflex.

Najčítanejšie