Vydavateľstvo Penty získava ďalšie dve médiá Foto: Petitpress

Vydavateľstvo Penty získava ďalšie dve médiá

21.08.2017 12:05 | Tlač | mk

Petit Press púšťa vydavateľstvu News and Media Holding denník aj týždenník.

 


Pod vydavateľstvo News and Media Holding prechádza Új Szó, ktorý je najčítanejším denníkom v maďarskom jazyku na Slovensku, a týždenník Vasárnap. Új Szó a Vasárnap boli doposiaľ titulmi maďarskej divízie vydavateľstva Petit Press. Pod vydavateľstvo Penty prechádza aj ich web.

 Vydavateľstvo News and Media Holding (NMH) patrí finančnej skupine Penta. Tá je spoluvlastníkom vydavateľstva Petit Press, kde v súčasnosti kontroluje 45 percent akcií.
Súčasťou najnovšej transakcie je pokles podielu akcii Penty v Petit Presse z 45 na 40 percent. O zmenách informuje samotný web Újszo.com a web Mediálne.sk, ktorý patrí tiež vydavateľstvu NMH.

Prvá slovenská investičná spoločnosť (PSIS) sa tak stane 60% akcionárom Petit Press, zatiaľ čo Penta si ponechá 40% podiel.

Obe transakcie – teda predaj 5-percentného podielu aj presun maďarskej divízie pod NMH – majú byť dokončené do konca roka.

Podrobnosti o finančnom vyrovnaní strany nezverejnili. Podľa Martina Danka z Penty nie je cena predaného podielu a maďarskej divízie jedna k jednej, píše Mediálne.sk.

Új Szó je dlhodobo najčítanejším denníkom v maďarskom jazyku na Slovensku.

Týždenník Vasárnap je rodinný týždenník s kultúrno-spoločenským charakterom pre obyvateľov maďarskej národnosti na Slovensku, vychádza od roku 1969. Pôvodne bol nedeľnou prílohou denníka Új Szó, ako samostatný týždenník je registrovaný od roku 1990.

Portfólio NMH zahŕňa týždenník Plus 7 dní, Plus jeden deň, týždenník Trend, mesačník Záhradkár, Pluska.sk, Centrum.sk, Aktuálne.sk a ďalšie portály.

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie