Haščák: Novinári často rozprávajú, ako keby boli v niečom výnimoční Reprofoto: TA3

Haščák: Novinári často rozprávajú, ako keby boli v niečom výnimoční

23.09.2014 10:53 | Tlač | mk

Tom Nicholson, novinár, ktorý otvorene na tribúnach hovoril o údajnom spise SIS Gorila a o kauze napísal aj knihu, priniesol rozhovor so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom, ktorý je aj jeden z hlavných aktérov spisu Gorila.

 

 

V rozhovore Haščák vysvetľuje svoje plány s médiami. Finančník priznal, že koncom minulého roku Penta mala v Českej republike a v Poľsku niekoľko rokovaní s vlastníkmi médií na kúpu tlačených, ale aj online a televíznych médií, kde nedosiahli zatiaľ konečnú dohodu. „Na Slovensku sme viac popredu a máme ďalšie štyri mediálne ciele, na ktorých pracujeme." 

Haščák stále dúfa, že sa Pente podarí získať vplyv vo vydavateľstve SME. V rozhovore otvorene hovori aj o tom, že o kúpe časti Petit Pressu nerokuje Penta priamo, ale rokovania s predávajúcim má na starosti väčšinový vlastník SITA Igor Grošaft. „Špecifické podmienky tejto ponuky nemôžem rozoberať, pretože SITA má dohodu o dôvernosti s nemeckou stranou. Ale vo všeobecnosti môžem povedať, že vždy platíme viac ako je férová hodnota takýchto položiek – nie sme na trhu sami, je tu veľa konkurencie a aj očakávania predávajúcich týkajúce sa predajnej sumy sú tiež dosť vysoké," hovorí Haščák.

Podrobnosti: O podiele v Petit Presse, o ktorý má záujem Penta, rokuje spolumajiteľ SITA

Odchodu kľúčových ľudí zo SME v prípade kúpy sa neobáva. "Som presvedčený, že podobne ako v prípade Trendu, dokážeme sa vyhnúť takémuto scenáru v Sme, ak sa nakoniec táto kúpa uskutoční. Ale priznávam, že by to bola škoda, keby sme stratili povedzme osem z desiatich kľúčových ľudí a museli začínať odznova z hľadiska ľudských zdrojov. To by bolo veľmi nešťastné."

Minulý týždeň Penta získala kontrolu nad Spoločnosťou 7 Plus, ale aj ekonomickým vydavateľstvom Trend Holding, ktoré sa nevyhne písaniu o aktivitách Penty a o jej konkurentoch. Haščák sa ohrozenia v ich prípade tiež nezávislosti neobáva.

Viac: Penta oficiálne potvrdila vstup do Trendu a Plusiek

V rozhovore povedal Haščák aj to, čo si myslí o novinároch. „Novinári často rozprávajú akoby prišli z inej planéty, ako keby boli v niečom výnimoční, ale ja vidím mediálny trh rovnako ako ktorýkoľvek iný sektor. Prečo by malo byť v poriadku, aby na jednej strane Penta vlastnila dvadsaťpäť nemocníc, ktoré plnia dôležitý spoločenský účel, a na druhej strane nie je v poriadku, aby Penta vlastnila médiá?" povedal Haščák, ktorého „obťažuje" ak počuje ľudí z médií ako hovoria (o médiách) ako o špeciálnom sektore, o špeciálnom prípade.Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakční tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Nejdůvěryhodnějším typem média je podle Čechů rádio, kterému věří 73 procent lidí. Následuje televize s 64 procenty a tisk s důvěrou 60 procent lidí.

Vyhlásenie: Proti volebnej fraške a policajnej brutalite! Za slobodu Bieloruska!

My, príslušníci občianskej spoločnosti Slovenska, ako ľudia ktorí si ctia slobodné demokratické voľby, vyjadrujeme našu plnú podporu občiankam a občanom Bieloruska v ich protestoch proti masívnemu falšovaniu výsledkov prezidentských volieb, v ich boji za slobodu, ktorú im pred 26 rokmi ukradol človek, ktorý je dnes považovaný za jedného z posledných diktátorov v Európe.

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Generálnym tajomníkom služobného úradu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny je bývalý novinár Karol Zimmer. Ten na ministerstvo, na čele ktorého je Milan Krajniak zo Sme rodina, nastúpil 1. júla 2020.

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V bieloruskom Minsku tretiu noc pokračujú protesty proti režimu staronového prezidenta Alexandra Lukašenka. "Policajti zasahujú s novou silou. Zatýkanie začalo. Počuť aj výbuchy, podobné ohlušujúcim granátom, ale k potýčkam doteraz nedošlo," hlási opozičný server Belorusskij partizan s odvolaním sa na informácie zo sociálnych sietí.

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Bývalý televízny redaktor posledné roky nemal čas chodiť do roboty na ministerstve. Venoval sa vlastnej firme a krízovej komunikácii.

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

 Koronakríza poriadne prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina dnes nemá rezervu už ani na jeden mesiac. Dobrou správou však je, že viac ako tri štvrtiny domácností si uvedomujú dôležitosť úspor a chcú si sporiť aspoň toľko čo doteraz. So zabezpečením sa do budúcnosti im teraz pomôže nová unikátna služba Finančný plán.

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Spoločnosť na výrobu mäsiarskych výrobkov Mecom, ktorú prostredníctvom spoločnosti Carnibona kontroluje Penta, má aktuálne rozsiahlu kampaň, že jej výrobky sú zo slovenského mäsa. Propagovať novú stratégiu sa snaží aj ekonomický týždenník Penty – Trend. Na konci júla zverejnil PR rozhovor so šéfom Mecomu, v pondelok redakčný text, okolo ktorého sa za posledných 24 hodín diali zvláštne veci.

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N, ktorý sa inšpiroval slovenským Denníkom N, vlani vykázal stratu 30 miliónov korún a tento rok za prvý polrok strata predstavovala osem miliónov českých korún.

Najčítanejšie