Fulmek: Penta a SITA budú v minorite tv.sme.sk

Fulmek: Penta a SITA budú v minorite

24.10.2014 19:18 | Tlač | mk

Aj keď stále nie je 50 percent akcií nemeckého vlastníka prevedených na nového vlastníka agentúru SITA (Penta), šéf Petit Pressu oznámil, že nový akcionár bude v minorite. Aktuálne sa dolaďujú podmienky akcionárskej zmluvy minority s možnosťou aj ich úplného odchodu.

 

 

„Rokuje sa s vyjednávacím tímom - s kombináciou spoločnosti Penta a SITA. Rokujeme o podmienkach trvalej minority Penty. Otvorila sa aj otázka jednotretinovej minority. Otvorila sa aj otázka minority pod jednu tretinu, že by Penta so SITA ustúpili a šli do 25 percentnej pozície," povedal Fulmek v rozhovore pre sme.sk.

„Rokujeme o tom, aby tá minorita nastala v ten istý deň, keď sa im podarí získať pripísanie akcií na svoj účet a transakcia s Nemcami bude uzavretá. Tak v ten istý deň by mal nastať kúpnopredajný mechanizmus na odkúpenie akcií pre PSIS," povedal Fulmek.

Penta SITA a potvrdili rokovania
„Tak ako sme verejne vyhlásili, SITA je pripravená pôsobiť v Petit Presse aj v minoritnej pozícii. O usporiadaní akcionárskych vzťahov v súčasnosti jednáme na úrovni SITA a Penta s pánom Fulmekom a PSIS," povedal pre Omédiách.com hovorca Penty Martin Danko.
„Ako sme už pred časom verejne vyhlásili, ponúkame slovenskému spoluakcionárovi majoritu. V súčasnosti o tom prebiehajú rokovania. O konečnom usporiadaní akcionárskych vzťahov budeme otvorene informovať, keď táto skutočnosť nastane," povedal pre Omédiách.com Igor Grošaft zo SITA.

Fulmek v rozhovore zdôraznil, že Penta stále nie je akcionárom Petit Pressu a „stále prebiehajú aj právne kroky, aby si PSIS dokázala uplatniť predkupné právo, tak ako si ho dokázala uplatniť pred dvoma týždňami."

Fulmek zatiaľ nehľadá nového šéfredaktora SME

Aktuálne podalo vo firme výpoveď 42 ľudí, niektorí odídu koncom októbra, iní po dvojmesačnej výpovednej lehote. Keďže tá začína plynúť od nového mesiaca, je možné, že ešte ďalší výpoveď podajú. Denníku SME bude do konca novembra bude šéfovať Juraj Javorský.
„Zatiaľ nehľadáme nového šéfredaktora. Akonáhle Matúš Kostolný a zástupcovia šéfredaktora otvoria v novembri nový projekt, tak sa uzatvára možnosť, aby sa vrátili. Od toho momentu budem musieť hľadať nového šéfredaktora," povedal Fulmek.Pochopiť tínedžera nie je jednoduché...

Pochopiť tínedžera nie je jednoduché...

Práve vyšla novinka s názvom Najhoršia od slovenskej autorky Kataríny Gulai.

Trump nariadil čínskej ByteDance predať TikTok v USA

Trump nariadil čínskej ByteDance predať TikTok v USA

Americký prezident Donald Trump nariadil čínskej spoločnosti ByteDance, aby predala americká podiel svoje aplikácie TikTok do 90 dní. Oznámila to agentúra Reuters.

Apple a Google stiahli hru Fortnite z databázy

Apple a Google stiahli hru Fortnite z databázy

Technologickí giganti Apple a Google vo štvrtok odstránili úspešnú hru Fortnite zo svojich ponúk mobilných aplikácií kvôli aktualizácii, ktorá údajne porušuje ich pravidlá o platbách vnútri aplikácií. Herné štúdio Epic Games reagovalo podaním žalôb proti obom spoločnostiam, ktoré obviňuje z monopolistického správania. Informovala o tom agentúra Reuters.

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Najčítanejšie