Projekt N zverejnil vlastníkov Foto: Projekt N

Projekt N zverejnil vlastníkov

18.12.2014 10:50 | Tlač | mk

Do vydavateľstva vstupujú vlastníci Esetu. Projekt N bude aj denník.

 


Šestica spolumajiteľov spoločnosti Eset – Maroš Grund, Rudolf Hrubý, Richard Marko, Peter Paško, Miroslav Trnka a Anton Zajac – sú pripravení vstúpiť ako investori do spoločnosti N Press, ktorá zastrešuje Projekt N. Investícia nie je projektom spoločnosti Eset, ale osobnou aktivitou spolumajiteľov, ktorí považujú za dôležité podporiť formovanie nezávislej žurnalistiky na Slovensku, oznámil dnes Projekt N.

Celková výška investície by mala dosiahnuť vyše milióna eur, pričom na príprave zmlúv sa momentálne pracuje a transakcia by mala byť ukončená v najbližšom čase, píše nové vydavateľstvo N Press, ktoré založilo bývalé vedenie denníka Sme a do Projektu N prechádza veľká časť redakcie Sme.

Ako bude vyzerať vlastnícka štruktúra po vstupe ľudí z Esetu vydavateľstvo nezverejnilo.

„Investíciu za strany spolumajiteľov Esetu si veľmi ceníme. Poskytnuté zdroje budú pre nás kľúčové pre vybudovanie nového spravodajského webu, ktorý bude v úvode podporený aj tlačeným denníkom," povedal riaditeľ vydavateľstva N Press Lukáš Fila.

Spravodajský web Projektu N začne naplno fungovať v prvej polovici januára, tlačené vydanie pribudne v priebehu prvého štvrťroka 2015.

 Šéfredaktorom Projektu N bude bývalý šéfredaktor Sme Matúš Kostolný a šéfom online divízie bude bývalý zástupca šéfredaktora Sme a zakladateľ Piano Media Tomáš Bella. Zástupcami šéfredaktora sa stanú Konštantín Čikovský a Juraj Javorský.

"S predstaviteľmi Projektu N sme viedli niekoľko týždňov rokovania, ktoré nás presvedčili, že podpora projektu a tejto formy nezávislej žurnalistiky na Slovensku má zmysel. Pri budovaní nášho spoločného podniku sme vždy mali v popredí ľudí – či už zamestnancov alebo našich zákazníkov. Našu osobnú a investičnú podporu Projektu N vnímame ako spoločensky prospešnú aktivitu, ktorej cieľom je podporiť nezávislú žurnalistiku," hovorí šestica podnikateľov v spoločnom stanovisku.

 "Náš vstup do Projektu N nevnímame ako nákup obsahu, z našej strany vieme absolútne garantovať nezávislosť redakcie. Veríme, že redakcia Projektu N vybuduje silné, významné a nezávislé spravodajské médium," dodávajú.

K investícii sa vyjadrila aj spoločnosť Eset. „Spolumajitelia Eset podporujú viacero podnikateľských a filantropických projektov doma aj vo svete, ktoré nie sú priamo aktivitami ich IT firmy. Medzi Eset a Projektom N neexistujú žiadne dohody. Aby náš prístup bol čo najtransparentnejší, redakcia Projektu N pri každom texte o majiteľoch firmy alebo spoločnosti Eset bude na konci článku uvádzať text: „Spolumajitelia spoločnosti ESET sú investormi v Projekte N". Môžeme však ubezpečiť, že spoločnosť Eset ani jej manažment nemá záujem ovplyvňovať redakciu Projektu N resp. jeho obsah," povedala pre Omédiách.com Zuzana Hošalová z PR oddelenia Essetu.

"Aj po tejto investícii, ako doteraz, nebudeme v spoločnosti Eset náš prístup k novinárom meniť. Novinársku obec považujeme za dôležitú a integrálnu súčasť našej spoločnosti, prácu novinárov naprieč najrôznejšími redakciami na Slovensku si vážime a radi s nimi komunikujeme. S redakciou Projektu N budeme komunikovať rovnakým spôsobom ako s akýmkoľvek iným médiom," dodala Hošalová.

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko kleslo na rebríčku slobody tlače. Príčinou sú útoky Fica, vražda novinára aj situácia v RTVS

1. Slovensko kleslo na rebríčku slobody tlače. Príčinou sú útoky Fica, vražda novinára aj situácia v RTVS

Svetová novinárska organizácia Reportéri bez hraníc (RSF) dnes zverejnila pravidelný Index slobody tlače. Slovensko sa na rebríčku opäť prepadlo oproti minulému roku o 8 priečok. Je na 35 mieste.

RTVS v súvislosti s úmrtím televíznej hlásateľky a teatrológa mení program

2. RTVS v súvislosti s úmrtím televíznej hlásateľky a teatrológa mení program

RTVS v súvislosti s úmrtím prvej internej televíznej hlásateľky Blaženy Kočtúchovej a teatrológa Jaroslava Blaha mení program.

 

Hypotéka roka: Slovenská sporiteľňa zvíťazila s veľkým náskokom

3. Hypotéka roka: Slovenská sporiteľňa zvíťazila s veľkým náskokom

Slovenská sporiteľňa získala ocenenie Hypotéka roka, ktoré udeľuje týždenník Trend v spolupráci s Fincentrom. V hodnotení odbornej poroty dominovala vo všetkých hodnotených kritériách, spravidla s vysokým odstupom.

DM drogéria spúšťa testovanie plniacich staníc na niektoré prostriedky

4. DM drogéria spúšťa testovanie plniacich staníc na niektoré prostriedky

V sobotu spustila obchodná sieť DM vo vybraných filiálkach testovanie ekologickej služby – plniacich staníc na pracie a čistiace prostriedky.

V ČR vlani riešili 11 trestných oznámení súvisiacich s obsahom konšpiračných webov

5. V ČR vlani riešili 11 trestných oznámení súvisiacich s obsahom konšpiračných webov

 Na šírení xenofóbie v ČR sa výrazne podieľali konšpiračné weby.

Pozrite sa, ako vytvorili falošné video o moslimovi na katedrále pri vzniku požiaru (VIDEO)

6. Pozrite sa, ako vytvorili falošné video o moslimovi na katedrále pri vzniku požiaru (VIDEO)

Dôvod vzniku požiaru katedrály Notre-Dame v Paríži je stále neznámy. Francúzske úrady vyhlásili, že zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že išlo o úmysel a podpaľačstvo.

Mobil za volantom bez rizika. Aplikácie Android Auto a Apple CarPlay chránia vodičov

7. Mobil za volantom bez rizika. Aplikácie Android Auto a Apple CarPlay chránia vodičov

Hoci počet tragických dopravných nehôd na Slovensku dlhodobo klesá, vlani na našich cestách napriek tomu zomrelo až 229 osôb. Podľa niektorých odborníkov sú za poklesom týchto čísel modernejšie a bezpečnejšie autá, keďže podobný trend môžeme sledovať v takmer všetkých krajinách Európskej únie.

Požiar katedrály vyvolal záplavu konšpirácií o tom, kto to spôsobil

8. Požiar katedrály vyvolal záplavu konšpirácií o tom, kto to spôsobil

Požiar parížskej katedrály Notre-Dame vyvolal na internete záplavu lživých správ a sprisahaneckých teórií.

Riaditeľ vládnej letky vysvetľuje, aká je pravda o chemtrails (VIDEO)

9. Riaditeľ vládnej letky vysvetľuje, aká je pravda o chemtrails (VIDEO)

Jedným z najobľúbenejších a najprimitívnejších hoaxov, ktoré už roky šíria konšpirátori je hrozba chemtrails – ide o teóriu, že lietadla do ovzdušia rozprašujú rôzne škodlivé baktérie, vírusy a iné látky s cieľom poškodzovať krajinu, civilizáciu.

4ka pokrýva rýchlym roamingom európske krajiny

10. 4ka pokrýva rýchlym roamingom európske krajiny

Rýchle dáta nepoznajú hranice. V čoraz väčšom počte krajín môžu Štvorkári využívať už aj rýchly 4G medzinárodný roaming. Pred letnou sezónou operátor sprístupnil rýchle 4G dáta v roamingu v ďalších 21 krajinách.

Najčítanejšie