Projekt N zverejnil vlastníkov Foto: Projekt N

Projekt N zverejnil vlastníkov

18.12.2014 10:50 | Tlač | mk

Do vydavateľstva vstupujú vlastníci Esetu. Projekt N bude aj denník.

 


Šestica spolumajiteľov spoločnosti Eset – Maroš Grund, Rudolf Hrubý, Richard Marko, Peter Paško, Miroslav Trnka a Anton Zajac – sú pripravení vstúpiť ako investori do spoločnosti N Press, ktorá zastrešuje Projekt N. Investícia nie je projektom spoločnosti Eset, ale osobnou aktivitou spolumajiteľov, ktorí považujú za dôležité podporiť formovanie nezávislej žurnalistiky na Slovensku, oznámil dnes Projekt N.

Celková výška investície by mala dosiahnuť vyše milióna eur, pričom na príprave zmlúv sa momentálne pracuje a transakcia by mala byť ukončená v najbližšom čase, píše nové vydavateľstvo N Press, ktoré založilo bývalé vedenie denníka Sme a do Projektu N prechádza veľká časť redakcie Sme.

Ako bude vyzerať vlastnícka štruktúra po vstupe ľudí z Esetu vydavateľstvo nezverejnilo.

„Investíciu za strany spolumajiteľov Esetu si veľmi ceníme. Poskytnuté zdroje budú pre nás kľúčové pre vybudovanie nového spravodajského webu, ktorý bude v úvode podporený aj tlačeným denníkom," povedal riaditeľ vydavateľstva N Press Lukáš Fila.

Spravodajský web Projektu N začne naplno fungovať v prvej polovici januára, tlačené vydanie pribudne v priebehu prvého štvrťroka 2015.

 Šéfredaktorom Projektu N bude bývalý šéfredaktor Sme Matúš Kostolný a šéfom online divízie bude bývalý zástupca šéfredaktora Sme a zakladateľ Piano Media Tomáš Bella. Zástupcami šéfredaktora sa stanú Konštantín Čikovský a Juraj Javorský.

"S predstaviteľmi Projektu N sme viedli niekoľko týždňov rokovania, ktoré nás presvedčili, že podpora projektu a tejto formy nezávislej žurnalistiky na Slovensku má zmysel. Pri budovaní nášho spoločného podniku sme vždy mali v popredí ľudí – či už zamestnancov alebo našich zákazníkov. Našu osobnú a investičnú podporu Projektu N vnímame ako spoločensky prospešnú aktivitu, ktorej cieľom je podporiť nezávislú žurnalistiku," hovorí šestica podnikateľov v spoločnom stanovisku.

 "Náš vstup do Projektu N nevnímame ako nákup obsahu, z našej strany vieme absolútne garantovať nezávislosť redakcie. Veríme, že redakcia Projektu N vybuduje silné, významné a nezávislé spravodajské médium," dodávajú.

K investícii sa vyjadrila aj spoločnosť Eset. „Spolumajitelia Eset podporujú viacero podnikateľských a filantropických projektov doma aj vo svete, ktoré nie sú priamo aktivitami ich IT firmy. Medzi Eset a Projektom N neexistujú žiadne dohody. Aby náš prístup bol čo najtransparentnejší, redakcia Projektu N pri každom texte o majiteľoch firmy alebo spoločnosti Eset bude na konci článku uvádzať text: „Spolumajitelia spoločnosti ESET sú investormi v Projekte N". Môžeme však ubezpečiť, že spoločnosť Eset ani jej manažment nemá záujem ovplyvňovať redakciu Projektu N resp. jeho obsah," povedala pre Omédiách.com Zuzana Hošalová z PR oddelenia Essetu.

"Aj po tejto investícii, ako doteraz, nebudeme v spoločnosti Eset náš prístup k novinárom meniť. Novinársku obec považujeme za dôležitú a integrálnu súčasť našej spoločnosti, prácu novinárov naprieč najrôznejšími redakciami na Slovensku si vážime a radi s nimi komunikujeme. S redakciou Projektu N budeme komunikovať rovnakým spôsobom ako s akýmkoľvek iným médiom," dodala Hošalová.

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie