Projekt N zverejnil vlastníkov Foto: Projekt N

Projekt N zverejnil vlastníkov

18.12.2014 10:50 | Tlač | mk

Do vydavateľstva vstupujú vlastníci Esetu. Projekt N bude aj denník.

 


Šestica spolumajiteľov spoločnosti Eset – Maroš Grund, Rudolf Hrubý, Richard Marko, Peter Paško, Miroslav Trnka a Anton Zajac – sú pripravení vstúpiť ako investori do spoločnosti N Press, ktorá zastrešuje Projekt N. Investícia nie je projektom spoločnosti Eset, ale osobnou aktivitou spolumajiteľov, ktorí považujú za dôležité podporiť formovanie nezávislej žurnalistiky na Slovensku, oznámil dnes Projekt N.

Celková výška investície by mala dosiahnuť vyše milióna eur, pričom na príprave zmlúv sa momentálne pracuje a transakcia by mala byť ukončená v najbližšom čase, píše nové vydavateľstvo N Press, ktoré založilo bývalé vedenie denníka Sme a do Projektu N prechádza veľká časť redakcie Sme.

Ako bude vyzerať vlastnícka štruktúra po vstupe ľudí z Esetu vydavateľstvo nezverejnilo.

„Investíciu za strany spolumajiteľov Esetu si veľmi ceníme. Poskytnuté zdroje budú pre nás kľúčové pre vybudovanie nového spravodajského webu, ktorý bude v úvode podporený aj tlačeným denníkom," povedal riaditeľ vydavateľstva N Press Lukáš Fila.

Spravodajský web Projektu N začne naplno fungovať v prvej polovici januára, tlačené vydanie pribudne v priebehu prvého štvrťroka 2015.

 Šéfredaktorom Projektu N bude bývalý šéfredaktor Sme Matúš Kostolný a šéfom online divízie bude bývalý zástupca šéfredaktora Sme a zakladateľ Piano Media Tomáš Bella. Zástupcami šéfredaktora sa stanú Konštantín Čikovský a Juraj Javorský.

"S predstaviteľmi Projektu N sme viedli niekoľko týždňov rokovania, ktoré nás presvedčili, že podpora projektu a tejto formy nezávislej žurnalistiky na Slovensku má zmysel. Pri budovaní nášho spoločného podniku sme vždy mali v popredí ľudí – či už zamestnancov alebo našich zákazníkov. Našu osobnú a investičnú podporu Projektu N vnímame ako spoločensky prospešnú aktivitu, ktorej cieľom je podporiť nezávislú žurnalistiku," hovorí šestica podnikateľov v spoločnom stanovisku.

 "Náš vstup do Projektu N nevnímame ako nákup obsahu, z našej strany vieme absolútne garantovať nezávislosť redakcie. Veríme, že redakcia Projektu N vybuduje silné, významné a nezávislé spravodajské médium," dodávajú.

K investícii sa vyjadrila aj spoločnosť Eset. „Spolumajitelia Eset podporujú viacero podnikateľských a filantropických projektov doma aj vo svete, ktoré nie sú priamo aktivitami ich IT firmy. Medzi Eset a Projektom N neexistujú žiadne dohody. Aby náš prístup bol čo najtransparentnejší, redakcia Projektu N pri každom texte o majiteľoch firmy alebo spoločnosti Eset bude na konci článku uvádzať text: „Spolumajitelia spoločnosti ESET sú investormi v Projekte N". Môžeme však ubezpečiť, že spoločnosť Eset ani jej manažment nemá záujem ovplyvňovať redakciu Projektu N resp. jeho obsah," povedala pre Omédiách.com Zuzana Hošalová z PR oddelenia Essetu.

"Aj po tejto investícii, ako doteraz, nebudeme v spoločnosti Eset náš prístup k novinárom meniť. Novinársku obec považujeme za dôležitú a integrálnu súčasť našej spoločnosti, prácu novinárov naprieč najrôznejšími redakciami na Slovensku si vážime a radi s nimi komunikujeme. S redakciou Projektu N budeme komunikovať rovnakým spôsobom ako s akýmkoľvek iným médiom," dodala Hošalová.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie