Robert Fico sa v nahrávke usvedčil z preprania 250 miliónov

16.10.2019 18:45 | Tlačové správy | TS OĽaNO

Zverejnená nahrávka Gorily obsahuje kľúčový dôkaz z čierneho financovania strany Smer. Podľa hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) sa predseda Smeru Robert Fico priznal k legalizácii príjmov z trestnej činnosti.

 

OĽANO objavilo v nahrávke kľúčový dôkaz, ktorý sa doteraz nenachádzal v zverejnených prepisoch nahrávky Gorila. Robert Fico v nahrávke hovorí Jaroslavovi Haščákovi, že „Fedor Flašík vybral 250 na stranu a 8 (alebo 80) si dodatočne nechal“. Podľa predsedu OĽANO Igora Matoviča hovorí Robert Fico o miliónoch korún, ktorými načierno financoval kampaň Smeru, keďže nikde v účtovníctve Smeru za roky 2002 – 2006 tieto príjmy nie sú uverejnené. „Robert Fico sa v kľúčovej časti nahrávky priznal k tomu, že legalizoval príjmy z trestnej činnosti, skresľoval účtovníctvo a prepral 250 miliónov korún. Dnešným dňom by mal byť vo väzbe a mal by zhniť v base. Je to explicitný dôkaz, že Smer je zločinecká skupina s jediným cieľom – rozkrádať peniaze, ktoré do štátneho rozpočtu platia daňoví poplatníci,“ uviedol Matovič.

Podľa Matoviča by mal premiér Peter Pellegrini trvať na tom, aby sa Robert Fico v nasledujúcich voľbách neocitol na kandidátke Smeru. „Namiesto toho, aby Pellegrini priznal, že je to vážny dôkaz a Fico by sa mal postaviť pred vyšetrovateľa, tvrdí, že Fico nespáchal nič, za čo by sa mal hanbiť a môže pokojne spávať, pretože podľa neho nespáchal žiadnu nekalú činnosť. Pellegrini teda zjavne nepokladá prepranie 250 miliónov korún za trestnú činnosť,“ povedal Matovič s tým, že očakáva od orgánov činných v trestnom konaní, že po zverejnených dôkazoch začnú konať, zaistia Roberta Fica a začnú vyšetrovať, akým spôsobom Smer prepral peniaze na svoju kampaň.

Igor Matovič zároveň kritizoval vyjadrenia a zavádzanie Miroslava Beblavého, dlhoročného člena SDKÚ-DS, ktorý tvrdí, že v čase prevalenia Gorily bojoval proti Anne Bubeníkovej a s Gorilou nemal nič spoločné. „Hrubým a nemorálnym spôsobom zavádza ľudí. Bubeníkovú odvolala vláda v januári, v marci boli voľby, a Beblavý „bojoval“ proti Bubeníkovej v septembri 2012, aj to iba preto, lebo ako šéf výboru pre nezlučiteľnosť funkcií dostal podnet na prešetrenie prípadu, ktorý ani nesúvisel s Gorilou,“ dodal Matovič s tým, že Beblavý mlčal práve vtedy, keď mal kričať.
Podľa predsedu poslaneckého klubu OĽANO Eduarda Hegera nahrávka Gorily dokazuje, že niektoré politické strany a politici na Slovensku boli zapredaní. “Zapredali sa, aby Slovensko odovzdali mafii. Toto je potrebné zastaviť. V hnutí OĽANO urobíme všetko preto, aby sme Slovensko od takýchto politikov očistilii,” uzavrel Heger.

pošli na vybrali.sme.sk


30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

Čo znamená pre mladých Slovákov sloboda? Vedia niečo o Nežnej revolúcii a živote pred rokom 1989? A aký je podľa nich vzťah medzi slobodou a peniazmi? Odpovede aj na tieto otázky dal exkluzívny prieskum, ktorý pre Slovenskú sporiteľňu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravili spoločnosti Insight Diver a G82.

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

Donald Trump sa vlani v decembri osobne stretol s dvomi podnikateľmi z bývalého ZSSR a poveril ich "tajnou misiou" na Ukrajine, ktorá mala poškodiť povesť prezidentovho volebného soka Joea Bidena.

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

Výrobca prístrojov na domácu perlivú vodu SodaStream si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína limitovanou edíciou fliaš so symbolmi Novembra 1989 pripravenou špeciálne pre slovenský a český trh.

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Pre mnohých ľudí predstavuje Ernest Hemingway skôr mýtus než človeka z mäsa a kostí. Vie sa o ňom, že bol vojakom, športovcom, vášnivým milencom, emigrantom s, samozrejme, vynikajúcim spisovateľom.

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Vo veku 93 rokov zomrel režisér, scenárista i odbojár Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všetci dobrí rodáci. ČTK to z poverenia rodiny oznámil Vítězslav Tichý. Potvrdil to tiež hovorca Slováckeho divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťske divadlo to tiež uviedlo na svojom facebooku.

České televízie pripravujú k 30. výročiu revolúcie špeciálne relácie (VIDEO)

České televizní stanice připravují na neděli k 30. výročí začátku sametové revoluce speciální vysílání nebo pořady. Česká televize bude mít několik venkovních studií v centru Prahy.

Magio TV prináša viacero noviniek

Magio TV prináša viacero noviniek

Telekom vylepšuje svoju televíznu ponuku: prináša nové kanály v Magio TV, aj filmové a seriálové novinky vo videopožičovni Magio Kino. Zároveň vylepšuje aplikáciu Magio GO, ktorá je dostupná už aj pre Smart TV a prináša nové zaradenie Magio GO TV Box.

Po protestoch Poľska zmení Netflix film o strážcovi v tábore smrti (VIDEO)

Po protestoch Poľska zmení Netflix film o strážcovi v tábore smrti (VIDEO)

Americká spoločnosť Netflix po protestoch Poľska zmení v dokumentárnom filme Diabol od vedľa mapy, v ktorých boli nacistické vyhladzovacie tábory zakreslené na súčasných poľských hraniciach.

Rádio Expres si Nežnú revolúciu pripomenie sériou špeciálnych rozhovorov

Rádio Expres si Nežnú revolúciu pripomenie sériou špeciálnych rozhovorov

V nedeľu 17.novembra dopoludnia odvysiela Expres sedem jedinečných rozhovorov, ktoré pripravili redaktori spravodajstva s priamymi účastníkmi revolúcie, športovcami, hercami a pamätníkmi.  

Markíza bude mať špeciálne Na telo aj dokument k 17. novembru (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálne Na telo aj dokument k 17. novembru (VIDEO)

Televízia Markíza nakrútila pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pôvodný dokument s názvom NEŽNÁ 30 - CESTA K SLOBODE. Odvysiela ho v nedeľu, 17. novembra 2019, so začiatkom o 20:30.

Najčítanejšie