Ministerstvo vnútra otvárilo nové klientske centrá, prinášame podrobnosti

07.11.2019 12:26 | Tlačové správy |

Ministerstvo vnútra SR naďalej pokračuje v najrozsiahlejšej reforme štátnej správy od roku 1989 a priebežne otvára klientske centrá na území celej Slovenskej republiky. Odkedy v roku 2012 Vláda Slovenskej republiky schválila Program efektívnej, spoľahlivej a otvorenej štátnej správy (ESO), Ministerstvo vnútra SR otvorilo už 58 klientskych centier v rámci celej republiky a vyškolilo na prácu v týchto centrách takmer 5 000 zamestnancov.

„Spôsob poskytovania služieb občanom v klientskych centrách je otvorenejší, komplexnejší a efektívnejší. Dostali sme rôzne agendy verejnej správy pod jednu strechu, z čoho profituje najmä občan ušetreným drahocenným časom, kedy už nemusí cestovať po celom meste, aby vybavil viacero rozličných žiadostí na viacerých miestach. Občanom šetríme aj financie. Klientske centrá poskytujú efektívnejší spôsob vybavenia občianskej agendy spojenej napríklad s dokladmi alebo zmenami v evidencií motorových vozidiel. Zároveň ponúkajú aj priestor pre prezentáciu umeleckej tvorby. Nachádzajú sa tu zároveň aj veľmi dôležité kontaktné body pre obete trestných činov,“ uviedla ministerka vnútra Denisa Saková.

V Prešovskom kraji sú už napríklad otvorené všetky klientske centrá. Vo zvyšných siedmich krajoch je celkovo v pláne otvorenie ďalších viac ako dvadsiatich centier. Klientske centrá sa nenachádzajú len v okresných mestách, ale aj v menších mestách na Slovensku. Centrá sa v jednotlivých mestách odlišujú veľkosťou, ale aj zameraním vybavovanej agendy v závislosti od potrieb obyvateľstva a dostupnosti jednotlivých služieb.

Občania majú možnosť pod jednou strechou nájsť a využiť napr. služby odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií, živnostenského podnikania, starostlivosti o životné prostredie či katastra.

„V klientskych centrách sa kladie veľký dôraz na elimináciu možnosti vzniku korupčného spávania. Zamestnanci sú postupne vzdelávaní v rámci Školenia mäkkých zručností. Doteraz tieto aktivity absolvovalo takmer 5 000 zamestnancov,“ dopĺňa ministerka vnútra. Klientom využívajúcim služby štátnej správy je k dispozícií aj tzv. supervízor, ktorý je nápomocný pri rôznych činnostiach, ako vypĺňanie žiadostí a formulárov, úhrada správnych poplatkov alebo obsluha vyvolávacieho systému.

„Pre zaujímavosť, od januára 2019 do septembra 2019 bolo na klientskych centrách vybavených viac ako milión a pol klientov pri priemernej dobe čakania skoro 15 minút a priemernej dobe vybavovania 11,5 minúty,“ podčiarkla Denisa Saková.
Medzi najnavštevovanejšie klientske centrá patria Bratislava, Košice, Žilina a Senec.

Priestory klientskych centier v krajských mestách poskytujú miesto aj kontaktným bodom pre obete trestných činov. Obetiam je tu k dispozícii koordinátor a ďalší dvaja zamestnanci. Ich hlavnou úlohou je najmä zabezpečiť nekomplikovaný a urýchlený prístup k informáciám.
Okrem služieb verejnej správy sa klientske centrá stali aj miestami, ktoré využívajú na prezentáciu svojich diel neznámi alebo menej známi umelci, ako aj žiaci a študenti. Jedným z príkladov je Národná prezentácia umenia hendikepovaných umelcov v Klientskom centre na Tomášikovej ulici v Bratislave, ktorú slávnostne v polovici októbra otvorila ministerka vnútra. Priestory klientskych centier sú pre hendikepované osoby vybavené bezbariérovo, aby mohli bez obmedzení využívať potrebné služby.

Ministerstvo vnútra už teraz pracuje na zlepšení služieb prostredníctvom merania spokojnosti s poskytovaním služieb verejnej správy. Merania vykonáva nielen interne vlastnou činnosťou, ale aj prostredníctvom externých spoločností. Výsledky prieskumov sú následne využívané nielen v oblasti poskytovania služieb, ale aj na zlepšenie pracovného prostredia pre zamestnancov.

Do konca roku 2020 čakajú na otvorenie ďalšie prevádzky, napr. v Prievidzi alebo Rimavskej Sobote.

pošli na vybrali.sme.sk


V súvislosti so štátnym smútkom mení RTVS vysielanie

V súvislosti so štátnym smútkom mení RTVS vysielanie

RTVS počas štátneho smútku za obete stredajšej tragickej havárie autobusu, v piatok 15. novembra medzi 8:00 a 20:00, upraví televízne vysielanie.

Marek Hamšík a jeho kniha Neapolská odysea

Marek Hamšík a jeho kniha Neapolská odysea

Toto je jeho cesta. Odmalička miloval loptu a napokon sa dostal do špičkového talianskeho mužstva, vďaka ktorému vystúpil na vrchol. Marek Hamšík a jeho kniha Neapolská odysea. Vyznal sa v nej z nadštandardnej vernosti klubu. A hoci od februára 2019 je už hráčom čínskeho klubu Ta-lien I-fang, Neapol navždy zostane jeho láskou...

Európsky parlament ponúka stáže venované pamiatke Jána Kuciaka

Európsky parlament ponúka stáže venované pamiatke Jána Kuciaka

Európsky parlament začal tento týždeň ponúkať stáže, ktoré sú venované pamiatke slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Prví Kuciakovi stážisti nastúpia do EP v marci 2020.

Súťaž Marketér roka 2019 pozná nominovaných

Súťaž Marketér roka 2019 pozná nominovaných

Združenie Ľudia z marketingu, ktoré zastupuje zadávateľov reklamy na Slovensku, vybralo zo všetkých nominácií 3 marketérov, z ktorých jeden získa ocenenie Marketér roka a bude reprezentovať Slovensko v súťaži GLOBAL MARKETER OF THE YEAR.

Denník Financial Times prvýkrát povedie šéfredaktorka

Denník Financial Times prvýkrát povedie šéfredaktorka

Britský denník Financial Times (FT) od januára prvýkrát za jeho viac ako 130 ročnú históriu pôsobenia povedie žena.

Výstredný komentátor ostal bez práce po tom, ako kritizoval prisťahovalcov (VIDEO)

Výstredný komentátor ostal bez práce po tom, ako kritizoval prisťahovalcov (VIDEO)

Kanadský hokejový komentátor Don Cherry prišiel o prácu v televíznej a rozhlasovej spoločnosti SportsNet. Prepustila ho po tom, čo osemdesiatpäťročný excentrik v sobotňajšom dieli tradičnej relácie Coach 's Corner (Trénerov kútik) kritizoval prisťahovalcov, že v Deň spomienok, ktorý je v Kanade obdobou Dňa vojnových veteránov, nenosia kvet vlčieho maku, ktorý je celosvetovým symbolom pocty vojnovým hrdinom.

Analytici zmapovali internetové operácie ruskej vojenskej rozviedky

Analytici zmapovali internetové operácie ruskej vojenskej rozviedky

Ruská vojenská rozviedka známa pod skratkou GRU aktualizovala metódy zavedené v dobe studenej vojny a snaží sa ovplyvňovať verejnú mienku vo svete pomocou virtuálnych novinárov a fiktívnych mediálnych organizácií či výskumných ústavov. Jej internetové operácie sa zároveň líšia od postupov propagandistickej Agentúry pre výskum internetu (AII).

Nové O2 SMART Paušály majú už aj viaceré osobnosti. Vyskladali si ich po svojom (VIDEO)

Nové O2 SMART Paušály majú už aj viaceré osobnosti. Vyskladali si ich po svojom (VIDEO)

O2 predstavilo 4. novembra nové revolučné O2 Paušály. Do nich pridalo okrem veľkých objemov dát aj vybrané služby prémiového obsahu ako je HBO GO, O2 TV, hudobnú streamovaciu službu Tidal s najväčšou databázou hudobných singlov, či predplatné denníkov SME a Denníka N, a to v cene paušálu podľa výberu zákazníka. Okrem tradičnej marketingovej kampane O2 pracuje aj so samostatnou online kampaňou.

Kočnerova Threema: Kočnerovým človekom mal byť aj Ivan Čeredejev

Kočnerova Threema: Kočnerovým človekom mal byť aj Ivan Čeredejev

Sieť novinárov, ktorú mal využívať Marian Kočner a jeho komando, sa rozrastá.

Polícia: Podozrenia z otravy novinárky, ktorá náhle zomrela, sa nepotvrdili

Polícia: Podozrenia z otravy novinárky, ktorá náhle zomrela, sa nepotvrdili

Obvinený z vraždy novinára Jána Kuciaka Zoltán Andruskó vyslovil na začiatku roka podozrenie, že redaktorka RTVS mohla byť otrávená vraždiacim komandom, ktoré stojí za vraždou Kuciaka.

Najčítanejšie