Modré z neba úspešne zavŕšilo piaty rok vysielania

06.06.2013 14:03 | Tlačové správy | Markíza

Všetky tri vydania Televíznych novín boli v stredu jednotkami na trhu, nad konkurenciou zvíťazila aj podvečerná kulinárska šou Bez servítky.

Modré z neba si na obrazovkách televízie Markíza udržalo pozíciu najsledovanejšieho programu dňa aj v stredu 5. júna 2013. Posledné vydanie obľúbenej rodinnej relácie v tejto televíznej sezóne pritiahlo k obrazovkám 759-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.
V strategickej cieľovej skupine 12-54 dosiahlo Modré z neba rating 11,4 %, trhový podiel 33,3 % a výrazne predstihlo konkurenčný akvizičný seriál. Relácia zabodovala najmä medzi mladými ženami 15-24 (share 41,9 %) a v Prešovskom kraji 12-54 (share 44,6 %).
Na jeseň 2013 vstúpi emotívna relácia o plnení snov s moderátorom Vilom Rozborilom už do svojho šiesteho roku vysielania.
Druhou najsledovanejšou reláciou dňa boli v stredu Televízne noviny. Nielen informácie o povodňovej situácii na Slovensku vyhľadávalo na obrazovkách televízie Markíza 718-tisíc divákov starších ako 12 rokov.
V cieľovej skupine 12-54 dosiahli Televízne noviny rating 11,1 % a trhový podiel 40,0 %. Obzvlášť uspeli medzi ženami 35-44 (share 44,1 %), ako aj V Prešovskom (share 44,6 %) a Trnavskom (share 50,8 %) kraji a v cieľovej skupine vysokoškolsky vzdelaných divákov (share 48,3 %) v rámci cieľovej skupiny 12-54.
Zvýšený záujem divákov o spravodajstvo sa prejavil aj v prípade popoludňajších Prvých Televíznych novín (share 31,3 % v 12-54) a Nočných Televíznych novín (share 30,0 % v 12-54), ktoré boli v čase vysielania jednotkami na trhu.
Nad novinkovou súťažou konkurenciou zvíťazila kulinárska šou Bez servítky, gurmánske špeciality víťazky novej éry SuperStar Sabiny Křovákovej zaujali najmä mladé ženy 15-24 (share 43,1 %).
Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto, FOOOR) bola v stredu v cieľovej skupine 12-54 trhovým lídrom celodenne (share 35,7 %) aj v prime-time (share 38,7 %).
PR oddelenie TV Markíza

pošli na vybrali.sme.sk


Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

1. Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

Reportéri bez hraníc (RSF) zverejnili vyhlásenie, v ktorom naliehajú na slovenskú prezidentku, aby nepodpísala pozmeňujúce a doplňujúce návrhy tlačového zákona, ktoré v utorok prijal parlament, pretože by slovenským politikom poskytli automatické právo na odpoveď v médiách, ak by uvedené správy boli „nepravdivé alebo zavádzajúce“.

Poštová banka má vlastnú kolekciu oblečenia: Dobro sa nosí (FOTO)

2. Poštová banka má vlastnú kolekciu oblečenia: Dobro sa nosí (FOTO)

Poštová banka spustila predaj vlastnej kolekcie oblečenia pod názvom Dobro sa nosí. Celý výťažok z  predaja poputuje na dobrú vec. Záujemcovia ju nájdu v predajni Nosene a kúpou kúskov z tejto kolekcie sa aj oni stanú nositeľmi dobra.

Poľsko sa vo svete promuje fotografiami Prahy (FOTO)

3. Poľsko sa vo svete promuje fotografiami Prahy (FOTO)

Poľsko si najalo americkú reklamnú agentúru, ktorá jeho krásy propagovala prostredníctvom fotografií z Prahy. Poľská národná nadácia zaplatila americkej agentúre White House Writers Group (WHWG) podľa poľského portálu onet.pl 5,5 milióna dolárov.

Novinár bol zatknutý po tweete, ktorým urazil políciu

4. Novinár bol zatknutý po tweete, ktorým urazil políciu

Chorvátsky novinár spravodajského portálu Index.hr bol zatknutý a prepustený s pokutou za údajnú urážku chorvátskej polície na twitteri. Kvôli ďalšiemu vyjadreniu na tejto sociálnej sieti čelí obvineniu, že sa dotkol cítenia Chorvátov, informovali miestne médiá.

Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

5. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

6. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

7. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

8. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

9. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

10. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Najčítanejšie