Reakcia Ľuboša Machaja a vedenia RTVS na vyjadrenie Roberta Fica (VIDEO)

Reakcia Ľuboša Machaja a vedenia RTVS na vyjadrenie Roberta Fica (VIDEO)

Generálny riaditeľ Ľuboš Machaj a manažment RTVS reagujú na nepravdivú dezinformačnú kampaň vedenú proti RTVS. Predseda vlády SR R. Fico včera vyhlásil: „je ešte pár citlivých tém, ktoré musí vládna koalícia rázne a rýchlo vyriešiť, najmä doslova ilegálne politické pôsobenie RTVS“.

Generálny riaditeľ a manažment RTVS sa rázne ohradzujú voči tomuto tvrdeniu.

GR Ľuboš Machaj uvádza: „Chcem ubezpečiť verejnosť, že verejnoprávny vysielateľ si plní a naďalej bude plniť všetky úlohy, ktoré mu vyplývajú z právnych predpisov a z podstaty jeho verejnoprávneho poslania. Považujem slová predsedu vlády SR za prípravu procesu skráteného legislatívneho konania v súvislosti s novým zákonom o verejnoprávnom médiu, ktorého zjavným účelom je mocenské ovládnutie nezávislého a verejnoprávneho vysielateľa Rozhlasu a televízie Slovenska“.

Generálny riaditeľ a manažment RTVS sa obracajú na predstaviteľov vládnej koalície, aby namiesto vytvárania negatívnej mienky o verejnoprávnych médiách, ktorá má dopad aj na zamestnancov RTVS, začala konečne konštruktívny dialóg o fungovaní verejnoprávneho média v súčasnej spoločnosti.