Otvorená výzva pracovníkom RTVS a Českej televízie Foto: Omédiách.com

Otvorená výzva pracovníkom RTVS a Českej televízie

07.06.2015 23:20 | Tlačové správy | support-ukraine.org

Uverejnite ruskú propagandu falzifikujúcu inváziu a okupáciu Československa 1968!

 

 

Vážení pracovníci verejnoprávnych televízií a rozhlasov, vážení páni riaditelia Václav Mika a Petr Dvořák,

pred niekoľkými dňami odvysielal štátny televízny kanál Rossia 1 dokument „Varšavská zmluva. Odtajnené stránky". Žiadame vás bezodkladne tento dokument odvysielať v hlavnom vysielacom čase verejnoprávnych televízií Slovenskej republiky a Českej republiky s následnou štúdiovou diskusiou našich historikov a politológov.

Slovenskí a českí občania a najmä mladšie generácie, ktoré ruské tanky na uliciach našich miest v roku 1968 ani dve desaťročia okupácie už nezažili, majú právo vidieť, ako bezostyšne propaganda Moskvy prerába dejiny a ako z pokusu Čechov a Slovákov o socializmus s ľudskou tvárou vyrába dnešné už spolovice fašistické Rusko fašistické sprisahanie. Verejnoprávne televízie demokratických krajín musia na takúto špinavosť odpovedať tým, že ju zverejnia a sprístupnia každému občanovi.

Zmienený film nie je len exemplárnou ukážkou toho, ako bezostyšne dnes moc v Moskve prekresľuje dejiny Európy a gumuje mozgy vlastného obyvateľstva. Jeho odvysielanie v predvečer návštevy súčasného slovenského premiéra Róberta Fica je aj testom, ako hlboko sa dokážu niektorí predstavitelia vlády SR skloniť pred ruskou aroganciou a peniazmi a ako dlho zostanú ešte slovenské a české štátne orgány pasívne voči protidemokratickému a protizápadnému pôsobeniu ruskej propagandy a jej piatych kolón. Maďarská spoločnosť nedávno mlčky prehltla svoje poníženie, keď bývalý podplukovník KGB Putin pri návšteve Budapešti kládol vence k pamätníku okupantov, ktorí v krvi utopili protikomunistické povstanie maďarského národa v roku 1956. Českí a slovenskí občania a demokratické inštitúcie, medzi ktoré patria aj naše verejnoprávne televízie, by nemali snahy o rozvrat našich demokracií ignorovať ale postaviť sa im zoči-voči.

Vážení pracovníci verejnoprávnych televízií a rozhlasov,

inštitúcie, v ktorých pracujete stáli v roku 1968 na strane slobodnej vôle našich matiek a otcov – občanov Československa – a ich spoločného úsilia o slobodu a demokraciu. Úsilia, ktoré rozniesli na prach pásy tankov vyslaných Moskvou. Ukážte sa ako slobodní a dôstojní potomkovia generácie, ktorá kládla odpor ruským okupantom tak ako mohli: slovom a obrazom! Je to aj naša povinnosť stovke zavraždených a piatim stovkám zranených bezbranných občanov Československa. Spolovice fašistická Moskva práve začala robiť fašistov z našich rodičov a starých rodičov: ak to prejdete mlčky, o pár rokov budú skutoční fašisti robiť fašistov z nás všetkých, presne tak, ako si to už odskúšali v Ukrajine.

Fedor Gál, publicista

Karel Hirman, expert na energetiku

Grigorij Mesežnikov, politológ

Juraj Mesík, environmentalista

Boris Strečanský, rozvojový špecialista

Peter Zajac, literárny vedec

Verbitska Ludmilla, občianska aktivistka, Bratislava

Hirt Beata, Banská Bystrica

Prostrednik Ondrej, evanjelicky teolog Bratislava

Doležal, Radim, Novy Malin

Pastirčák Daniel, Bratislava

Štrpka, Ivan, spisovateľ, Bratislava

Blaščák Fedor, filozof a kurátor

Grubhoffer, Libor, parazitolog, České Budějovice

Lukes, Julius, Czech Academy of Sciences, České Budejovice

Szomolanyi Sona, political scientist, Bratislava

Markuš Štefan, scientist, Bratislava

Olejník, Štefan, physicist, Bratislava

Claudio Mori, fond.consoli, Roma

Zavacká Katarína, historian of law, Bratislava

Uhlíř Martin, specialista komunikace, Praha

Hegyi, Ladislav, environmentalist, Kosice

Michal Matzenauer, Básník a malíř, Praha

Tkadlečková Herta, historička, Bratislava

Priehodová, Ľudmila, Banska Bystrica

Tatár Peter, lekár, Bratislava

Aktualizácia: Ako reagujú šéfovia RTVS a ČT na výzvu?Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Neurologička, staršia zvláštna agentka Sayer Altairová, skúma mysle psychopatov. Po strelnom zranení je konečne zase v teréne. Do služby ju povolali, keď agent FBI vo voľnom čase pri prechádzke so psom špeciálne vycvičeným na hľadanie mŕtvol spadol do jaskyne plnej ľudských kostí...

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Americky prezident Donald Trump prvýkrát potvrdil, že Spojené štáty v roku 2018 vykonali kybernetický útok proti ruskej Agentúre pre výskum internetu (AII).

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Od júla 2020 nastáva zmena v top manažmente spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Očakávaná obnova a rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky známeho domčeka deduška Večerníčka sa začala 6. júla 2020.

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.