JOJ zmenila názor. Chystá nový Panelák Foto: JOJ

JOJ zmenila názor. Chystá nový Panelák

29.10.2016 19:36 | TV | mk

Seriál Panelák patril k najsledovanejším formátom na televíznom trhu. Televízia Joj ho vysielala od roku 2008 dlhých sedem rokov a na konci 15. série v roku 2015 oznámila, že seriál končí, ďalšiu sériu už nenatočí.

 

 

„Našim divákom však chceme ponúknuť aj ďalšie seriály, na ktorých už pracujú rôzne tímy autorov, medzi nimi aj Andy Kraus. Panelák končí v čase, keď je na výslní a televízia JOJ nevylučuje, že sa o pár sezón vráti na televízne obrazovky. Hercov z Paneláku postupne oslovujeme na účinkovanie v nových formátoch TV JOJ," povedala v roku 2015 marketingová riaditeľka JOJ Group, Ivana Semjanová.

Teraz sa televízia rozhodla, že Panelák aj s novými časťami bude opätovne súčasťou programovej ponuky televízie JOJ.
"Jojka budúci rok oslávi 15. výročie a jeden z jej najúspešnejších programov bude pri tom. Panelák sa stal fenoménom a cítime, že stále má čo ponúknuť. V roku 2017 sa tak vráti na obrazovky s novými časťami, ktoré už postupne začínajú vznikať," oznámil generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega.

Fakty o Paneláku:
- Prvá klapka seriálu padla v januári 2008, pričom prvá epizóda bola na JOJke odvysielaná 18. februára 2008 o 21:15.

- Prvým hudobným hosťom bola skupina Desmod, ktorá naspievala úvodnú pieseň Lavíny. Tá bola ústrednou skladbou, ktorá znela v zvučke Paneláku.

- Za sedem a pol roka sa dovedna natočilo 1309 epizód. Trvalo to 1592 natáčacích dní.

- Na seriáli spolupracovalo vyše 100 ľudí,

- Na konci bolo v Paneláku 55 postáv, no od jeho začiatku z neho odišlo 33 väčších postáv.

- Skutočný Panelák, ktorý bolo v seriáli zvonku vidieť, sa nachádza v Bratislave na Geologickej 24.

Kto boli tvorcovia Paneláku:


scenár: Andy Kraus, Tomáš Jančo, Karolína Magnusová, Roman Maturkanič, Michaela Materáková, Radka Reviláková, Bronislava Balašková
réžia: Viktor Csudai, Roman Fábian, Lukáš Hanulák, Andrea Horečná
detskí predstavitelia: Sabrina Grláková (Terezka), Miška Javorčeková (Miška), Oliver Zelenák
herci: Diana Mórová, Zuzana Fialová, Marián Miezga, Ján Koleník, Jozef Vajda, Marko Igonda, Kristína Farkašová, Martin Trnavský, Božidara Turzonovová, Juraj Slezáček, Matej Landl, Zuzana Vačková, Zuzana Mauréry, Mirka Partlová, Branislav Bystriansky, Roman Luknár, Samuel Spišák, Dada Duditšová, Štefan Skrúcaný, Petra Blesáková, Alžbeta Stanková, Kristína Turjanová, Pavol Topoľský, Zuzana Tlučková, Zuzana Šebová, Zuzana Porubjaková, Michal Kubovčík, Svätopluk Malachovský, René Štúr, Ivan Romančík, Gabriela Marcinková, Dušan Vaňo, Peter Sklár, Lenka Barilíková, Monika Potokárová, Samo Abrahám, Lenka Košická, Jana Kovalčíková, Patrik Žiaran, Nina Gergieva, Helena Geregová, Ingrid Filanová, Mary Havranová, Katarína Ivanková, Marián Labuda ml., Igor Kasala, Tomáš Pokorný, Sylvain Machac, Barbora Andrešičová, Michaela Halcinová, Dominika Richterová, Juraj Bača, Daniel Žulčák, Ivan Vojtek, Michaela Majerníková, Elena Podzámska, Martin Madej, Eva Máziková a ďalšíIrak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak pozastavil agentúre Reuters na tri mesiace činnosť. Bagdad sa tak rozhodol kvôli štvrtkovej správe, v ktorej agentúra uviedla, že iracké vládne údaje o koronavírusoch sú podhodnotené.

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Banskobystrický výrobca tofu a rastlinných nátierok spoločnosť Lunter začala od začiatku apríla opäť variť obedové menu vo svojich gastro prevádzkach v Banskej Bystrici a Bratislave. Rozbiehajú aj donášku.

Google, Facebook a ďalšie platformy pozitívne reagujú na výzvu Komisie zastaviť podvody a chrániť spotrebiteľov

Google, Facebook a ďalšie platformy pozitívne reagujú na výzvu Komisie zastaviť podvody a chrániť spotrebiteľov

Európska komisia víta odpovede online platforiem Allegro, Amazon, AliExpress, Bing, CDiscount, Ebay, Facebook, Google, Rakuten, Wish a Yahoo, ktoré súhlasili s prijatím opatrení na zastavenie podvodov a reklám propagujúcich falošné výrobky proti koronavírusu.

Cez víkend sa bude hackovať koronakríza (VIDEO)

Cez víkend sa bude hackovať koronakríza (VIDEO)

Slovensko sa tento víkend (3. – 5. apríla) zapojí do globálneho boja proti pandémii COVID-19.

Tvárou kampane #spolumamenato je šéf Slovenskej sporiteľne v rúšku (VIDEO)

Tvárou kampane #spolumamenato je šéf Slovenskej sporiteľne v rúšku (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa spolu so svojimi partnermi reklamnou agentúrou Zaraguza a mediálnou agentúrou Wavemaker spustila kampaň, ktorou reaguje na aktuálnu situáciu ohľadom nákazy koronavírusom. Tvárou kampane je šéf Slovenskej sporiteľne Peter Krutil, ktorý sa už dlhšie prihovára zamestanancom ale aj klientom na vlastnom vlogu. Teraz netradične, v rúšku.

Slovanet na apríl rozšíril bezplatné TV vysielanie

Slovanet na apríl rozšíril bezplatné TV vysielanie

Telekomunikačný operátor Slovanet v spolupráci s vysielateľmi zabezpečil aj na apríl 14 televíznych kanálov rôzneho žánrového zamerania, ktoré bezplatne sprístupnil všetkým zákazníkom digitálnej televízie IPTV cez optické siete bez ohľadu na zakúpený balík.

Zrušili trest smrti vrahovi, ktorý investigatívnemu novinárovi pred kamerami odrezal hlavu

Zrušili trest smrti vrahovi, ktorý investigatívnemu novinárovi pred kamerami odrezal hlavu

Pakistanský súd zrušil trest smrti britskému teroristovi, ktorý v roku 2002 s ďalšími ozbrojencami uniesol a brutálne zavraždil novinára denníka Wall Street Journal Daniela Pearla.

Agrofert žaluje Českú televíziu za Reportérov ČT

Agrofert žaluje Českú televíziu za Reportérov ČT

Společnost Agrofert podala žalobu na Českou televizi za to, že ji pořad Reportéři ČT spojil s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Informace, která dala odvolání do souvislosti s tím, že úřad předtím doměřil daň společnosti z koncernu Agrofert, je podle žaloby zavádějící. Firma proto žádá omluvu za zásah do dobré pověsti. Žalobu, kterou má ČTK k dispozici, chce pražský městský soud začít projednávat v polovině dubna.

Samosprávy môžu počas epidémie rokovať a hlasovať online, k dispozícii majú zadarmo systém GAMO Meet

Samosprávy môžu počas epidémie rokovať a hlasovať online, k dispozícii majú zadarmo systém GAMO Meet

Riešením zasadnutí samospráv počas epidémie je online. Hlasovanie per rollam nie je budúcnosť.

Bývalý redaktor Markízy bude poradcom a hovorcom ministra dopravy

Bývalý redaktor Markízy bude poradcom a hovorcom ministra dopravy

Poradcom ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala pre strategickú a krízovú komunikáciu sa stal bývalý novinár Ivan Rudolf.

Najčítanejšie