JOJ zmenila názor. Chystá nový Panelák

JOJ zmenila názor. Chystá nový Panelák Foto: JOJ

Seriál Panelák patril k najsledovanejším formátom na televíznom trhu. Televízia Joj ho vysielala od roku 2008 dlhých sedem rokov a na konci 15. série v roku 2015 oznámila, že seriál končí, ďalšiu sériu už nenatočí.

 

 

„Našim divákom však chceme ponúknuť aj ďalšie seriály, na ktorých už pracujú rôzne tímy autorov, medzi nimi aj Andy Kraus. Panelák končí v čase, keď je na výslní a televízia JOJ nevylučuje, že sa o pár sezón vráti na televízne obrazovky. Hercov z Paneláku postupne oslovujeme na účinkovanie v nových formátoch TV JOJ," povedala v roku 2015 marketingová riaditeľka JOJ Group, Ivana Semjanová.

Teraz sa televízia rozhodla, že Panelák aj s novými časťami bude opätovne súčasťou programovej ponuky televízie JOJ.
"Jojka budúci rok oslávi 15. výročie a jeden z jej najúspešnejších programov bude pri tom. Panelák sa stal fenoménom a cítime, že stále má čo ponúknuť. V roku 2017 sa tak vráti na obrazovky s novými časťami, ktoré už postupne začínajú vznikať," oznámil generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega.

Fakty o Paneláku:
- Prvá klapka seriálu padla v januári 2008, pričom prvá epizóda bola na JOJke odvysielaná 18. februára 2008 o 21:15.

- Prvým hudobným hosťom bola skupina Desmod, ktorá naspievala úvodnú pieseň Lavíny. Tá bola ústrednou skladbou, ktorá znela v zvučke Paneláku.

- Za sedem a pol roka sa dovedna natočilo 1309 epizód. Trvalo to 1592 natáčacích dní.

- Na seriáli spolupracovalo vyše 100 ľudí,

- Na konci bolo v Paneláku 55 postáv, no od jeho začiatku z neho odišlo 33 väčších postáv.

- Skutočný Panelák, ktorý bolo v seriáli zvonku vidieť, sa nachádza v Bratislave na Geologickej 24.

Kto boli tvorcovia Paneláku:


scenár: Andy Kraus, Tomáš Jančo, Karolína Magnusová, Roman Maturkanič, Michaela Materáková, Radka Reviláková, Bronislava Balašková
réžia: Viktor Csudai, Roman Fábian, Lukáš Hanulák, Andrea Horečná
detskí predstavitelia: Sabrina Grláková (Terezka), Miška Javorčeková (Miška), Oliver Zelenák
herci: Diana Mórová, Zuzana Fialová, Marián Miezga, Ján Koleník, Jozef Vajda, Marko Igonda, Kristína Farkašová, Martin Trnavský, Božidara Turzonovová, Juraj Slezáček, Matej Landl, Zuzana Vačková, Zuzana Mauréry, Mirka Partlová, Branislav Bystriansky, Roman Luknár, Samuel Spišák, Dada Duditšová, Štefan Skrúcaný, Petra Blesáková, Alžbeta Stanková, Kristína Turjanová, Pavol Topoľský, Zuzana Tlučková, Zuzana Šebová, Zuzana Porubjaková, Michal Kubovčík, Svätopluk Malachovský, René Štúr, Ivan Romančík, Gabriela Marcinková, Dušan Vaňo, Peter Sklár, Lenka Barilíková, Monika Potokárová, Samo Abrahám, Lenka Košická, Jana Kovalčíková, Patrik Žiaran, Nina Gergieva, Helena Geregová, Ingrid Filanová, Mary Havranová, Katarína Ivanková, Marián Labuda ml., Igor Kasala, Tomáš Pokorný, Sylvain Machac, Barbora Andrešičová, Michaela Halcinová, Dominika Richterová, Juraj Bača, Daniel Žulčák, Ivan Vojtek, Michaela Majerníková, Elena Podzámska, Martin Madej, Eva Máziková a ďalší