Televízie striehnu na výsledky konkláve Magnificat.sk

Televízie striehnu na výsledky konkláve

12.03.2013 15:28 | TV | mk

Vo Vatikáne sa v pondelok začalo konkláve - voľba nového pápeža, ktorá do Ríma prilákala nielen tisícky pútnikov, ale aj desiatky televíznych štábov. Na konkláve sa chystajú aj naše médiá, mnohé budú prinášať informácie online na svojich weboch.

 

 

Naživo z Vatikánu bude počas konkláve vysielať TA3 aj TV Lux. „Vysielanie TA3 k prvej voľbe nového pápeža sa začína dnes popoludní o 16.40," povedala pre Omédiách.com šéfredaktorka televízie TA3 Martina Kyselová.

TA3 pripravila špeciálne tematické štúdio. Naživo budú konkláve v TA3 komentovať katolícky kňaz Marián Gavenda a odborník na cirkevné právo Igor Augustinič. „Výsledok prvého kola konkláve, čiže biely dym v prípade zvolenia nového pápeža, alebo čierny dym v prípade nezvolenia, budú môcť diváci sledovať dnes naživo na TA3 po 18.30," povedala Kyselová.

Kardináli môžu zvoliť pápeža už dnes večer po 19. hodine. Ak sa nad Sixtínskou kaplnkou neobjaví biely dym, hlasovanie sa bude opakovať štyrikrát denne. Od stredy dvakrát dopoludnia a dvakrát popoludní, kým nezvolia pápeža. Prestávka je naplánovaná na piatok.

Televízia TA3 bude v priamom prenose vysielať aj prípadné ďalšie voľby pápeža. Tie zajtrajšie sú plánované. Majú byť predpoludním po 11.30 a popoludní v rovnakom čase ako dnes, čiže po 18.30. „Takto budeme pokračovať až do zvolenia pápeža," povedala Kyselová.

Televízia TA3 vytvorila na svojom webe aj špeciálnu podstránku k voľbe nového pápeža.

"O konkláve budeme informovať v spravodajských reláciách RTVS, vrátane živých vstupov z Vatikanu. Pripravujeme aj mimoriadne spravodajské vstupy v závislosti od aktuálneho vývoja  situácie," povedal hovorca RTVS. Na Rádiu Slovensko budú mimoriadne vstupy priamo z Vatikánu vždy, keď z komína na Sixtínskej kaplnke vyjde dym – aj pri neúspešnej voľbe.

"V prípade úspešnej voľby chceme do vysielania zaradiť aj priamy prenos zo slávnostného oznámenia výsledku voľby „Habemus papam"," povedal Richard Šümeghy.

"Máme vo Vatikáne štáb, ktorý pripravuje spravodajské šoty a aj live vstupy do našich spravodajských formátov. Okrem toho je pripravený sa operatívne zapojiť do prípravy špeciálneho vysielania," povedal pre Omédiách.com šéfredaktor spravodajstva JOJ Roland Kubina.

Markíza chystá minimálne dva živé vstupy počas dňa a živé vstupy aj v Televíznych novinách. Na webe vysiela naživo dianie z Námestia sv. Petra.

TV Lux o 16.30 prinesie priamy prenos zo slávnostného vstupu kardinálov do Sixtínskej kaplnky. Okolo 18.00 bude TV Lux očakávať výsledok prvého kola hlasovania kardinálov v Štúdiu špeciál. "V ďalších dňoch sa vám prihlásime so Štúdiom špeciálvždy o 11.30 a podvečer o 18.00 hod. Spoločne s našou televíziou a miliónmi veriacich na celom svete tak môžete sledovať výsledok konkláve - až kým nevyjde z komína nad Sixtínskou kaplnkou biely dym," oznámila televízia.

pošli na vybrali.sme.sk


Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

1. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

2. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

3. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

4. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

5. Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

Už v septembri príde na Comics salón do Bratislavy Natalia Tena, jedna z herečiek filmovej série o Harrym Potterovi, kde stvárnila postavu Nymphadory Tonks allias Tonksovej.

Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

6. Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

V ďalšej časti komunikácie Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou, ktorá bola údajne zachytené z aplikácie Threema v jeho telefóne, sa spomína aj televízna redaktorka.

Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

7. Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

Už túto sobotu a nedeľu 24. a 25. augusta 2019 vám televízia Arena Sport prinesie priame prenosy zo svetového turnaja v stolnom tenise 2019 ITTF World Tour, Czech Open.

 

Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

8. Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho možného střetu zájmů.

Arena Sport prinesie juniorské majstrovstvá sveta klubov v hokeji/Sirius Junior Club World Cup 2019

9. Arena Sport prinesie juniorské majstrovstvá sveta klubov v hokeji/Sirius Junior Club World Cup 2019

Televízia Arena Sport Vám už onedlho prinesie na obrazovky skutočnú lahôdku v podobe priamych prenosov z hokejového turnaja Sirius Junior Club World Cup 2019.

O2: Kampaň Nebuď pirát so Sajfom dokázala ovplyvniť správanie mladých vodičov

10. O2: Kampaň Nebuď pirát so Sajfom dokázala ovplyvniť správanie mladých vodičov

Začiatkom apríla spoločnosť O2 v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne prišla s kampaňou Nebuď pirát. Cieľom kampane, ktorej tvárou bol aj moderátor Sajfa, bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Najčítanejšie