Mika ťahá do Mlynskej doliny stále viac ľudí z Markízy

Mika ťahá do Mlynskej doliny stále viac ľudí z Markízy

17.09.2012 20:43 | TV | Miroslava Kernová

S Václavom Mikom do RTVS neprichádzajú len tváre Markízy, ale aj vzťahy, program, či tvorcovia. 

Tak, ako bolo pred niekoľkými rokmi nepredstaviteľné, že sa Václav Mika stane šéfom STV, tak bola až donedávna ťažko uveriteľná predstava, že ľudia z Markízy pôjdu vo veľkom do RTVS. Vo veľkom znamená, že sa do retro prostredia Mlynskej doliny presunú viacerí podstatní ľudia zo súčasného či bývalého vedenia.

Jedným z prebehlíkov je Tibor Búza, doterajší Riaditeľ spravodajstva a publicistiky v Markíze, ktorý podľa informácií Omédiách.com prijal ponuku od Miku a bude členom vrcholového manažmentu RTVS. Z pohľadu dôležitosti by mohol patriť aj do trojice kľúčových ľudí televízie.

Tibor BúzaKamaráti

Kariéry Búzu a Miku sú prepletené roky. Pred pätnástimi rokmi boli spolu v Slovenskom rozhlase - Búza ako šéf Košického štúdia a Mika ako šéf PSMA, firmy, ktorá predávala pre rozhlas reklamu. V roku 2000 spolu zakladali Rádio Expres. Keď sa v roku 2006 stal Mika riaditeľom Markízy, Búza sa stal šéfom spravodajstva. Dnes sa história opakuje. Búza opäť ide za Mikom.

Významnou akvizíciou z Markízy je Andrej Doležal, súčasný šéf techniky Markízy, ktorý je považovaný za jedného z najväčších odborníkov na televízne technológie na Slovensku. Podľa informácií Omédiách.com má byť novým šéfom techniky a zároveň aj konateľom dcérskej spoločnosti RTVS Production & Technology.

Lukáš DikoS Búzom prichádza do RTVS aj doterajší šéf spravodajstva Markízy Lukáš Diko, ktorý má riadiť spravodajstvo RTVS. Všetci spomínaní pracovali, alebo prišli do Markízy, práve za Mikovho šéfovania.

Ďalšou novou tvárou Markízy v RTVS je Andrea Paulínyová. Ako jediná prišla krátko pred tým, ako bol zvolený Mika za šéfa RTVS. Bývalá reportérka investigatívnej relácie Paľba, ktorá sa vysielala za Miku, je novou šéfkou obdobnej relácie na STV – Reportéri. Zároveň je moderátorkou diskusnej relácie Doslova.

S Paulínyouvou prišiel do Markízy aj Ľubomír Lintner, bývalý šéfredaktor spravodajstva Markízy a moderátor relácie Na Slovensku je to tak. V rokoch 2001-2005 bol podpredsedom ANO a do roku 2006 aj poslancom Národnej rady. Lintner je jedným z dvoch externých dramaturgov novej politickej diskusnej relácie Doslova.

Za Mikom prichádzajú aj jeho najbližší spolupracovníci, ktorí z Markízy odišli po jeho odchode. Medzi nimi je napríklad Martin Hauptvogel, bývalý šéf Centra reklamy v Markíze, ktorý má dnes na starosti reklamu v RTVS. Do RTVS prišla aj Darina Kyselová, bývalá šéfka výskumu v Markíze. Podľa informácií Omédiách sa presuny pri týchto menách nekončia.

Mika a veľkolepé šou

S Mikom možno čakať aj nástup podobných formátov, aké mala Markíza. Napríklad na koniec roka je naplánovaná relácia Slovensko 2012, Mika plánuje širšiu spoluprácu s bývalým dvorným režisérom Markízy Petrom Nuňézom. S Mikom majú väčšiu frekvenciu aj galavečery – napríklad nová súťaž krásy Face of the Year.  STV tiež nakúpila viacero akvizícií známych zahraničných filmových titulov od Markízy.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Televízia v americkej Alabame stopla diel seriálu pre deti so sobášom zvierat-gayov (VIDEO)

1. Televízia v americkej Alabame stopla diel seriálu pre deti so sobášom zvierat-gayov (VIDEO)

Alabamska verejnoprávna televízia (Alabama Public Television - APT) odmietla odvysielať diel obľúbeného kresleného seriálu pre deti Arthur, v ktorom sa koná sobáš potkana s jeho priateľom hrabošom.

RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program

2. RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program

V stredu vo veku 72 rokov zomrel známy spisovateľ, scenárista a dramatik Dušan Mitana.

Známe osobnosti filmového sveta zverejnili manifest k eurovoľbách

3. Známe osobnosti filmového sveta zverejnili manifest k eurovoľbách

Európski filmoví tvorcovia na festivale v Cannes zverejnili manifest, ktorým podporujú dôležitosť volieb do Európskeho parlamentu.

Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

4. Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

Web Českej televízie (ČT) sa dnes stal terčom internetových útokov, ktoré obmedzili jeho funkčnosť.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

5. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

Ministerstvo zahraničných vecí víta ukončenie dlhoročnej občianskej vojny v Západozemí, oznámilo dnes na oficiálnej stránke na facebooku české ministerstvo zahraničných vecí.

DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

6. DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

Neopakovateľná atmosféra jedinečného zážitku na veľkom plátne. Také bolo finále epického seriálu, ktoré priniesla DIGI SLOVAKIA svojim zákazníkom, partnerom a fanúšikom seriálu.

Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

7. Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

Pracujú na lepšom Slovensku, pracujú na krajšom svete okolo nás.

Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

8. Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

Koniec Hry o tróny, kultového fantasy seriálu z produkcie HBO, nastane už tieto dni. Káblová televízia HBO vysiela poslednú šiestu epizódu záverečnej ôsmej série príbehu súperiacich šľachtických rodov na fiktívnom kontinente Západozemí.

Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

9. Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

Druhá miniséria Mária Terézia, ktorá je pokračovaním projektu štyroch verejnoprávnych televízií, má za sebou prvú oficiálnu klapku. Filmový štáb minulý týždeň natáčal v Arcibiskupskom zámku a záhradách v Kroměříži. Na druhej sérii spolupracujú RTVS, Česká televízia, rakúska ORF, Beta Film Mníchov, Maya production Praha a MR Film.

Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

10. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Najčítanejšie