Mika ťahá do Mlynskej doliny stále viac ľudí z Markízy

Mika ťahá do Mlynskej doliny stále viac ľudí z Markízy

17.09.2012 20:43 | TV | Miroslava Kernová

S Václavom Mikom do RTVS neprichádzajú len tváre Markízy, ale aj vzťahy, program, či tvorcovia. 

Tak, ako bolo pred niekoľkými rokmi nepredstaviteľné, že sa Václav Mika stane šéfom STV, tak bola až donedávna ťažko uveriteľná predstava, že ľudia z Markízy pôjdu vo veľkom do RTVS. Vo veľkom znamená, že sa do retro prostredia Mlynskej doliny presunú viacerí podstatní ľudia zo súčasného či bývalého vedenia.

Jedným z prebehlíkov je Tibor Búza, doterajší Riaditeľ spravodajstva a publicistiky v Markíze, ktorý podľa informácií Omédiách.com prijal ponuku od Miku a bude členom vrcholového manažmentu RTVS. Z pohľadu dôležitosti by mohol patriť aj do trojice kľúčových ľudí televízie.

Tibor BúzaKamaráti

Kariéry Búzu a Miku sú prepletené roky. Pred pätnástimi rokmi boli spolu v Slovenskom rozhlase - Búza ako šéf Košického štúdia a Mika ako šéf PSMA, firmy, ktorá predávala pre rozhlas reklamu. V roku 2000 spolu zakladali Rádio Expres. Keď sa v roku 2006 stal Mika riaditeľom Markízy, Búza sa stal šéfom spravodajstva. Dnes sa história opakuje. Búza opäť ide za Mikom.

Významnou akvizíciou z Markízy je Andrej Doležal, súčasný šéf techniky Markízy, ktorý je považovaný za jedného z najväčších odborníkov na televízne technológie na Slovensku. Podľa informácií Omédiách.com má byť novým šéfom techniky a zároveň aj konateľom dcérskej spoločnosti RTVS Production & Technology.

Lukáš DikoS Búzom prichádza do RTVS aj doterajší šéf spravodajstva Markízy Lukáš Diko, ktorý má riadiť spravodajstvo RTVS. Všetci spomínaní pracovali, alebo prišli do Markízy, práve za Mikovho šéfovania.

Ďalšou novou tvárou Markízy v RTVS je Andrea Paulínyová. Ako jediná prišla krátko pred tým, ako bol zvolený Mika za šéfa RTVS. Bývalá reportérka investigatívnej relácie Paľba, ktorá sa vysielala za Miku, je novou šéfkou obdobnej relácie na STV – Reportéri. Zároveň je moderátorkou diskusnej relácie Doslova.

S Paulínyouvou prišiel do Markízy aj Ľubomír Lintner, bývalý šéfredaktor spravodajstva Markízy a moderátor relácie Na Slovensku je to tak. V rokoch 2001-2005 bol podpredsedom ANO a do roku 2006 aj poslancom Národnej rady. Lintner je jedným z dvoch externých dramaturgov novej politickej diskusnej relácie Doslova.

Za Mikom prichádzajú aj jeho najbližší spolupracovníci, ktorí z Markízy odišli po jeho odchode. Medzi nimi je napríklad Martin Hauptvogel, bývalý šéf Centra reklamy v Markíze, ktorý má dnes na starosti reklamu v RTVS. Do RTVS prišla aj Darina Kyselová, bývalá šéfka výskumu v Markíze. Podľa informácií Omédiách sa presuny pri týchto menách nekončia.

Mika a veľkolepé šou

S Mikom možno čakať aj nástup podobných formátov, aké mala Markíza. Napríklad na koniec roka je naplánovaná relácia Slovensko 2012, Mika plánuje širšiu spoluprácu s bývalým dvorným režisérom Markízy Petrom Nuňézom. S Mikom majú väčšiu frekvenciu aj galavečery – napríklad nová súťaž krásy Face of the Year.  STV tiež nakúpila viacero akvizícií známych zahraničných filmových titulov od Markízy.

 

pošli na vybrali.sme.sk


O2: Kampaň Nebuď pirát so Sajfom dokázala ovplyvniť správanie mladých vodičov

1. O2: Kampaň Nebuď pirát so Sajfom dokázala ovplyvniť správanie mladých vodičov

Začiatkom apríla spoločnosť O2 v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne prišla s kampaňou Nebuď pirát. Cieľom kampane, ktorej tvárou bol aj moderátor Sajfa, bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Toto sú najkrajšie kroje Slovenska

2. Toto sú najkrajšie kroje Slovenska

Máloktorá krajina sa môže pochváliť takým bohatstvom krásnych a rozmanitých ľudových odevov, akými sa pýši Slovensko.

Dezinformačné weby získavajú vďaka reklame stámilióny dolárov

3. Dezinformačné weby získavajú vďaka reklame stámilióny dolárov

Dezinformačné internetové stránky získavajú predajom reklamného priestoru každoročne prinajmenšom 235 miliónov dolárov.

Názov novej bondovky je už známy, zverejnili trailer (VIDEO)

4. Názov novej bondovky je už známy, zverejnili trailer (VIDEO)

Dvadsiaty piaty film s Jamesom Bondom ponesie názov No Time To Die (Nie je čas zomrieť).

Seriál Sestričky sa vracia na obrazovku, aj s novými herečkami. Prinášame podrobnosti (FOTO, VIDEO)

5. Seriál Sestričky sa vracia na obrazovku, aj s novými herečkami. Prinášame podrobnosti (FOTO, VIDEO)

Televízia Markíza na jeseň 2019 pokračuje ďalšou sériou seriálu z nemocničného prostredia Sestričky.

Dagmar Havlová vysúdila milióny korún za nepravdivé tvrdenia o milencovi

6. Dagmar Havlová vysúdila milióny korún za nepravdivé tvrdenia o milencovi

Pražský vrchný súd dnes priznal herečke Dagmar Havlovej štyri milióny korún odškodného od vydavateľstva Bauer Media za tvrdenie, že mala milenecký pomer v čase, keď jej umieral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Apple chce dohnať Netflix či HBO, investuje miliardy do vlastných relácií

7. Apple chce dohnať Netflix či HBO, investuje miliardy do vlastných relácií

Americká spoločnosť Apple je odhodlaná vynaložiť vyše šesť miliárd dolárov na pôvodné programy a filmy pre svoju plánovanú televíziu Apple TV +.

Filmári dotočili vianočnú rozprávku Čarovný kamienok (FOTO)

8. Filmári dotočili vianočnú rozprávku Čarovný kamienok (FOTO)

Rozprávku Čarovný kamienok bude RTVS vysielať už počas tohtoročných Vianoc na Štedrý deň.

Twitter a Facebook obvinili Čínu z dezinformačnej kampane

9. Twitter a Facebook obvinili Čínu z dezinformačnej kampane

Sociálne siete Twitter a Facebook zablokovali mnoho účtov, ktoré sú podľa ich názoru spojené s dezinformačnou kampaňou Číny zameranou na hongkonské protesty.

Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

10. Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

Polícia dnes upozornila, že niektorým užívateľom facebooku prišla správa, ktorej autor sa vyhráža, že sa dostal na ich účtu na facebooku, vie si stiahnuť celý obsah a žiada 100 €, ak ich dostane, ich účet nechá tak.

Najčítanejšie