Olympiáda: Najviac divákov k obrazovkám pritiahol hokej a biatlon

Hokejové zápasy slovenskej reprezentácie a biatlon žien patria na Jednotke a Dvojke k najsledovanejším prenosom zo zimných olympijských hier v Pjongčangu.

Najväčší záujem v olympijskej ponuke na RTVS bol od začatia ZOH 2018 o sobotňajší hokej medzi Slovenskom a Slovinskom.

"Záverečné vystúpenie slovenských hokejistov v základnej skupine turnaja pritiahlo k obrazovkám 1,010 milióna fanúšikov v univerzálnej cieľovej skupine 12+ so 60,2% podielom na trhu. Jednotka bola v tom čase najsledovanejšou televíziou na trhu," píše RTVS v tlačovej správe.

Lídrom bola aj počas vysielania sobotňajšieho ženského biatlonu, v ktorom Anastasia Kuzminová získala pre Slovensko už šiestu olympijskú medailu, z toho tretiu najcennejšiu. Preteky s hromadným štartom sledovalo 731.000 divákov, s 53,8% podielom na trhu.