Rezník: Slová Kňažka na OTOvi boli suterén. Suterén je niekde inde, odkazuje mu Kňažko Reprofoto RTVS

Rezník: Slová Kňažka na OTOvi boli suterén. Suterén je niekde inde, odkazuje mu Kňažko

21.03.2018 18:10 | TV | mk

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník dnes na zasadnutí Rady RTVS kritizoval prejav Milana Kňažka, ktorý povedal na odovzdávaní cien OTO počas živého prenosu na Jednotke.

 

Práve Kňažko ako jediný vystúpil v živom vysielaní otvorene s podporou protestov proti vláde, pričom okrem iného navrhol aj niekoľko mien do zásadnej rekonštrukcie vlády: „Ja si myslím, že ministrom financií by sa mal stať Bašternák, ministrom vnútra Kočner a predsedníčka vlády by mala byť Trošková. Ja si myslím, že už niečo pochytila od premiéra, dúfajme, že pán premiér nepochytil nič od nej,“ povedal Kňažko na OTOvi.

Podrobnosti: Kňažko naživo na OTOvi: Ministrom financií by mal byť Bašternák, ministrom vnútra Kočner a premiérkou Trošková (+ VIDEO)

Rezník dnes na zasadnutí Rady RTVS povedal, že má problém s tromi vetami z prejavu, označil ich aj za sexistické. "To, čo povedal na podporu mladých ľudí, organizujúcich zhromaždenia Za slušné Slovensko, to bolo úplne v poriadku... Ale tie vety o tom, že kto čo chytil, to považujem za zneužitie verejnoprávneho priestoru, za úplný suterén a niečo, čo je nehodné Milana Kňažka," povedal Rezník, podľa ktorého také vety nepatria do prejavu pri uvádzaní do Siene slávy.

„Súhlasím, za normálnych okolností nie je obvyklé sa vyjadrovať v takomto programe k politickej situácii, ale my nie sme v normálnej situácii,“ povedal dnes Kňažko v reakcii na Rezníka pre Omédiách.com. „Nechcem napádať pána Rezníka, ale keby sa lepšie prizrel, videl by, že to, k čomu nás priviedlo toto vládne zoskúpenie, to je suterén. Tak mu prajem, aby sa mu otvorili oči. Ísť s Troškovou za Merkelovou a vydávať ju za odborníčku na zahraničnú problematiku, to je suterén. Zobrať ju do Španielskeho sálu na odovzdávanie prezidentských vyznamenaní a posadiť ju vedľa seba, to je suterén.“

Odporúčame aj:  Rezníkova TASR podpísala spoluprácu s proputinovskou agentúrou Sputnik

Fico podľa Kňažka doteraz verejnosti nevysvetlil, aký mala Mária Trošková plat a čo vlastne na Úrade vlády robila, hoci mu prišlo na to od novinárov množstvo otázok. „A novinárov, ktorí sa to pýtajú, označil za špinavé protislovenské prostitútky. To je suterén.“ Situáciu na OTO prirovnal k Titaniku, ktorý sa potápa a ľudia hore tancujú. "Ja sa nemôžem zabávať a tváriť sa, že je všetko v poriadku, keď sa tu dejú také vážne veci. Okrem toho si nemyslím, že som povedal niečo sexistické. Pochytiť niečo od niekoho, rozprával som o správaní, že od Fica niečo pochytila,“ dodal Kňažko.Je nebezpečné, keď sa nám proruské Hlavné správy prihovárajú z Úradu vlády

Je nebezpečné, keď sa nám proruské Hlavné správy prihovárajú z Úradu vlády

Tlačové besedy z úradu vlády sledujú denne státisíce ľudí. Počas nich hovorkyňa opakovane vyvoláva spomedzi novinárov na otázky redaktora Hlavných správ a premiér Igor Matovič bez mihnutia oka mu odpovedá. Web Hlavné správy, ktorý je jedným z najväčších šíriteľov dezinformácií, proruskej propagandy a manipulácií, tak premiér legitimizuje a dáva na úroveň bežných médií.

Ministerstvo sprístupnilo 588 digitálnych učebníc a pomôcok zadarmo, tu ich nájdete

Ministerstvo sprístupnilo 588 digitálnych učebníc a pomôcok zadarmo, tu ich nájdete

Minister školstva Branislav Gröhling dnes oznámil, že štát sprístupnil zadarmo pre žiakov, rodičov a učiteľov  558 titulov od 14 vydavateľov.

365.bank zvýši limit bezkontaktných platieb na 50 eur

365.bank zvýši limit bezkontaktných platieb na 50 eur

V súvislosti so šírením koronavírusu včera parlament schválil novelu zákona o mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti, súčasťou ktorej je aj zvýšenie limitu bezkontaktných transakcií z pôvodných 20 eur na 50 eur. Zároveň sa po novom bude meniť aj maximálny kumulatívny limit po sebe nasledujúcich transakcií bez zadania PIN, a to zo 100 eur na 150 eur.

Prehľad bohoslužieb vysielaných v RTVS počas veľkonočných sviatkov

Prehľad bohoslužieb vysielaných v RTVS počas veľkonočných sviatkov

RTVS odvysiela v televízii aj v rozhlase počas veľkonočných sviatkov niekoľko bohoslužieb.

Vydavateľstvo Aktualít RAS SK dočasne zníži mzdy

Vydavateľstvo Aktualít RAS SK dočasne zníži mzdy

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer SK, ktoré na Slovensku stojí za webom Aktuality.sk, Žive.sk, Šport.sk a niekoľkými ďalšími online médiami, očakáva v najbližšom období výrazný výpadok príjmov, spôsobený pandémiou koronavírusu.

Mimoriadny príhovor premiéra Igora Matoviča (VIDEO)

Mimoriadny príhovor premiéra Igora Matoviča (VIDEO)

RTVS na žiadosť Úradu vlády odvysielala mimoriadny príhovor predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽANO) k obmedzeniam počas Veľkej noci.

Telekom ponúkne množstvo TV kanálov a ďalšie filmy zdarma až do konca apríla

Telekom ponúkne množstvo TV kanálov a ďalšie filmy zdarma až do konca apríla

Vzhľadom na pretrvávajúcu mimoriadnu situáciu predĺži Telekom jeden z najpopulárnejších benefitov posledných týždňov až do konca apríla.

KORONAVÍRUS: Mobilné dáta nesmú byť využívané v rozpore s pravidlami EÚ

KORONAVÍRUS: Mobilné dáta nesmú byť využívané v rozpore s pravidlami EÚ

 Využívanie mobilných dát s cieľom zmapovať šírenie ochorenia COVID-19 musí byť v súlade s pravidlami EÚ na ochranu údajov a súkromia, vyhlásil v utorok predseda výboru EP pre občianske slobody.

Igor Matovič požiadal o mimoriadne vystúpenie v RTVS

Igor Matovič požiadal o mimoriadne vystúpenie v RTVS

Úrad vlády požiadal dnes RTVS o možnosť vystúpenia predsedu vlády Igora Matoviča vo vysielaní.

Zeman aj Babiš vystúpia v televízii s prejavmi (VIDEO)

Zeman aj Babiš vystúpia v televízii s prejavmi (VIDEO)

Český prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi.

Najčítanejšie