Rezník: Slová Kňažka na OTOvi boli suterén. Suterén je niekde inde, odkazuje mu Kňažko Reprofoto RTVS

Rezník: Slová Kňažka na OTOvi boli suterén. Suterén je niekde inde, odkazuje mu Kňažko

21.03.2018 18:10 | TV | mk

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník dnes na zasadnutí Rady RTVS kritizoval prejav Milana Kňažka, ktorý povedal na odovzdávaní cien OTO počas živého prenosu na Jednotke.

 

Práve Kňažko ako jediný vystúpil v živom vysielaní otvorene s podporou protestov proti vláde, pričom okrem iného navrhol aj niekoľko mien do zásadnej rekonštrukcie vlády: „Ja si myslím, že ministrom financií by sa mal stať Bašternák, ministrom vnútra Kočner a predsedníčka vlády by mala byť Trošková. Ja si myslím, že už niečo pochytila od premiéra, dúfajme, že pán premiér nepochytil nič od nej,“ povedal Kňažko na OTOvi.

Podrobnosti: Kňažko naživo na OTOvi: Ministrom financií by mal byť Bašternák, ministrom vnútra Kočner a premiérkou Trošková (+ VIDEO)

Rezník dnes na zasadnutí Rady RTVS povedal, že má problém s tromi vetami z prejavu, označil ich aj za sexistické. "To, čo povedal na podporu mladých ľudí, organizujúcich zhromaždenia Za slušné Slovensko, to bolo úplne v poriadku... Ale tie vety o tom, že kto čo chytil, to považujem za zneužitie verejnoprávneho priestoru, za úplný suterén a niečo, čo je nehodné Milana Kňažka," povedal Rezník, podľa ktorého také vety nepatria do prejavu pri uvádzaní do Siene slávy.

„Súhlasím, za normálnych okolností nie je obvyklé sa vyjadrovať v takomto programe k politickej situácii, ale my nie sme v normálnej situácii,“ povedal dnes Kňažko v reakcii na Rezníka pre Omédiách.com. „Nechcem napádať pána Rezníka, ale keby sa lepšie prizrel, videl by, že to, k čomu nás priviedlo toto vládne zoskúpenie, to je suterén. Tak mu prajem, aby sa mu otvorili oči. Ísť s Troškovou za Merkelovou a vydávať ju za odborníčku na zahraničnú problematiku, to je suterén. Zobrať ju do Španielskeho sálu na odovzdávanie prezidentských vyznamenaní a posadiť ju vedľa seba, to je suterén.“

Odporúčame aj:  Rezníkova TASR podpísala spoluprácu s proputinovskou agentúrou Sputnik

Fico podľa Kňažka doteraz verejnosti nevysvetlil, aký mala Mária Trošková plat a čo vlastne na Úrade vlády robila, hoci mu prišlo na to od novinárov množstvo otázok. „A novinárov, ktorí sa to pýtajú, označil za špinavé protislovenské prostitútky. To je suterén.“ Situáciu na OTO prirovnal k Titaniku, ktorý sa potápa a ľudia hore tancujú. "Ja sa nemôžem zabávať a tváriť sa, že je všetko v poriadku, keď sa tu dejú také vážne veci. Okrem toho si nemyslím, že som povedal niečo sexistické. Pochytiť niečo od niekoho, rozprával som o správaní, že od Fica niečo pochytila,“ dodal Kňažko.

pošli na vybrali.sme.sk


Ten chlapec jej môže zničiť život!

1. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

2. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

3. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

4. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

5. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

6. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

7. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

9. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

10. Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

V stredu vo veku 58 rokov zomrel spisovateľ, básnik, textár, publicista a dlhoročný rozhlasový spolupracovník Maroš M. Bančej.

Najčítanejšie