Ťapáková: Začíname prinášať informácie, o ktoré majú diváci záujem Markíza

Ťapáková: Začíname prinášať informácie, o ktoré majú diváci záujem

29.10.2012 16:05 | TV | mk

Generálna riaditeľka TV Markíza sa postavila za nového šéfa spravodajstva Henricha Krejču, naopak nepriamo kritizuje jeho predchodcov.

 


Zuzana Ťapáková dnes na svojom verejnom facebookovom profile pochválila spravodajstvo svojej televízie: „Televízne noviny na Markíze včera skončili s väčším počtom divákov ako konkurenčný ťažiskový projekt." Najčastejšie pochvaly na facebooku donedávna adresovala Modrému z neba. Odkedy spravodajstvo zmenilo šéfa, Krejča nahradil Lukáša Dika a Tibora Búzu, pochváli občas aj Televízne noviny. V najnovšom statuse neostala len pri pochvale. Nepriamo skritizovala predchodcov Krejču: „Je treba povedať, že toto je výsledok, ktorý sa nedarilo TN dosiahnuť dlhý čas. Odstup aj od konkurenčného spravodajského programu je stále výraznejší. Váš zvýšený záujem nasvedčuje tomu, že zmeny, ktorými prechádzajú Televízne noviny Markízy pod vedením Heňa Krejču, začínajú prinášať svoje ovocie."

Hoci Televízne noviny za posledné roky zaznamenali postupný pokles sledovanosti, v medziročnom porovnaní sú stále najsledovanejšou reláciou. Napriek tomu Ťapáková napísala status, podľa ktorého ako keby o hlavné správy Markízy doposiaľ záujem nebol: „Začíname prinášať také informácie a takým spôsobom, o ktoré majú diváci záujem. Dobrý signál."
Televízne noviny Markízy mali v nedeľu v komerčnej kategórií 12-54 Share 37,9 percent, v sobotu 37,7 a v piatok 38.9. Všetky tri dni mali väčší podiel ako Noviny JOJ (v nedeľu 32,9%,
 v sobotu 31,2 a v piatok31,5). JOJ však bola v nedeľu lídrom v prime-time aj počas celého dňa, deň pred tým bola prvá v oboch kategóriách Markíza. Včerajší víťaz prime-timu bol program Česko Slovensko má talent so Share 38,6 percent, konkurenčný Súboj titanov na Markíze mal len 22 percent.Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Veľa oslavných výrokov o minulosti a kultúre Spojených štátov, ale aj bojovne ladené pasáže o "ľavicovej kultúrnej revolúcii" či údajných snahách "vymazať históriu" obsahoval prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v predvečer Dňa nezávislosti.

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o výskyte pľúcnej choroby vo Wu-chan až po dvoch žiadostiach vznesených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Najčítanejšie