Izraelská polícia vypočula premiéra kvôli ovplyvňovaniu médií Foto: FB B. Netanyahu

Izraelská polícia vypočula premiéra kvôli ovplyvňovaniu médií

11.07.2018 09:14 | TV | ČTK

Polícia v utorok štyri hodiny vypočúvala izraelského premiéra Benjamina Netanjahua pre podozrenie z ovplyvňovania médií.

 

Išlo o jednu z troch káuz, v ktorej je Netanjahu vyšetrovaný, v dvoch už polícia odporučila začať stíhanie. Rozhodne o tom však až generálny prokurátor. Netanjahu pochybenia popiera a po výsluchu podľa denníka Haarec povedal, že mu nebolo predložené nič nové.

Ide o prípad, ktorý sa týka telekomunikačnej firmy Bezeq, pod ktorú spadá spravodajský server Walla. Polícia Netanjahua vypočúva pre podozrenie, že si za výhodné regulačné opatrenia, z ktorého malo prospech vedenie Bezeq, zaistil priaznivé spravodajstvo Wally. Výhody mohol poskytnúť ako šéf ministerstva spojov, ktoré do vlaňajška riadil.

V kauze Bezeq boli zadržaní dvaja bývalí Netanjahuovi blízki spolupracovníci, ktorí sa rozhodli svedčiť. Ide o Nira Hefeca a Sloma Filbera, ktorí poskytli policajtom nový materiál. Vypočutý má byť aj bývalý akcionár vo firme Bezeq Saul Elovič, ktorý z poskytnutých výhod ťažil. Podľa izraelskej televízie mu priaznivé regulačné opatrenia mohli vyniesť stovky miliónov šekelov.

Netanjahu bol vyšetrovaný v ďalších dvoch korupčných kauzách, v ktorých ide rovnako o ovplyvňovanie médií a ďalej o prijímanie cenných darov od podnikateľov. V týchto prípadoch polícia odporučila Netanjahua obžalovať z korupcie, podvodu a zneužitia dôvery. Konečné rozhodnutie, či bude obžaloba vznesená, má generálny prokurátor.

Problémy s políciou majú obaja manželia Netanjahuovi. Premiérovu ženu Saru čaká súd kvôli obvineniu z finančného podvodu pri riadení prevádzky premiérovej rezidencie. Proces mal začať 19. júla, ale tento týždeň Netanjahuova uspela s požiadavkou o odročenie. Súd začatie procesu odsunul na október.

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie