Zomrel bývalý šéfredaktor spravodajstva Markízy a Nového Času Foto: Markíza

Zomrel bývalý šéfredaktor spravodajstva Markízy a Nového Času

23.08.2018 19:51 | TV | mk

Zomrel bývalý šéfredaktor televízie Markízy a Nového Času Robert Čulen.

 

Úmrtie niekdajšieho známeho novinára pre Omédiách.com potvrdili jeho dvaja blízki priatelia. O úmrtí píše na facebooku aj jeho priateľ a spoluautor kníh a bývalý kolega Ivan Čerňanský z Markízy.

Robert Čulen patril medzi prvých šéfredaktorov spravodajstva Markízy, bol aj šéfredaktorom Nového Času. Po odchode z televízie napísal niekoľko kníh.

Foto: FB R. Čulen

Najväčšiu pozornosť vyvolala kniha Televízia Markíza: Fakty, ktoré mali zostať utajené o zákulisí televízie a najmä o jej vtedajšom generálnom riaditeľovi Pavlovi Ruskovi. V knihe písal o tom, že Rusko sa stretával s ľuďmi zo slovenského i ukrajinského podsvetia. V knihe spomína aj to, ako sa v roku 1998 objavil Marián Kočner ohľadom kauzy Gamatex. Písal aj o pohľadávke, ktorá podľa neho vznikla tak, že Rusko uzavrel zmluvu s majiteľom ESPE Štúdia Silošom Pohankom. Ten mu mal za odmenu troch miliónov nemeckých mariek pomôcť vybaviť licenciu. Markíza licenciu dostala, ale Rusko peniaze nevyplatil. „Keď Pohanka videl, že má nedobytnú pohľadávku, predal ju Mariánovi Kočnerovi,“ napísal Čulen.

Neskôr napísal knihu o bývalom prezidentovi Rudolfovi Schusterovi s názvom Maléry pána prezidenta s podtitulom: Nelichotivá kniha o hlave štátu, knihu o zákulisí politiky Všetky naše hriechy, ktorá vyšla v roku 1999. S Ivanom Čerňanským napísal knihu Slovenská smotánka Škandály a klebety a knihu Mečiar a jeho ženy.

Z médií sa pred rokmi stiahol. Krátko pôsobil na webe Aktuality.sk.

pošli na vybrali.sme.sk


Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

1. Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

Odborná porota zverejnila mená nominovaných marketingových profesionálov na cenu Marketér roka.

4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

2. 4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

Telekom ju od začiatku zrýchlil dvanásťnásobne, sprístupnil pokrytie po celej krajine a päťkrát získal certifikát Best in Test.

Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

3. Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

Americký prezident Donald Trump považuje za jeden zo svojich najväčších úspechov v najvyššej štátnej funkcii zníženie obľuby médií medzi Američanmi.

Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

4. Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

Vo veku 87 rokov zomrel vo štvrtok v Drážďanoch nemecký filmový a divadelný herec Rolf Hoppe.

Jana Vaľová na streche a redaktorka, ktorá sa stratila

5. Jana Vaľová na streche a redaktorka, ktorá sa stratila

Pred voľbami vyšlo vo vydavateľstve Penty niekoľko článkov, ktoré vyzerali ako skryté PR pre primátorku a kandidátku v komunálnych voľbách Janu Vaľovú. Viaceré ju jednostranne ospevovali, chválili, či urobili z nej takmer historickú osobnosť Humenného. Úplnou špecialitkou z tejto kategórie bol rozhovor s kandidátkou na primátorku Humenného v poslednom vydaní pred voľbami v lifestylovom časopise Madam Eva. Pokračovanie.

Slovenská sporiteľňa v kampani vyzýva k zodpovednému správaniu sa počas Vianoc

6. Slovenská sporiteľňa v kampani vyzýva k zodpovednému správaniu sa počas Vianoc

Už pravidelne viaceré organizácie upozorňujú pred Vianocami na nezodpovedné zadlžovanie niektorých ľudí, ktorí potom počas roka nedokážu dlhy splácať.

Kočnerove zmenky, ktoré sa týkajú Markízy, sú falošné, tvrdí znalkyňa

7. Kočnerove zmenky, ktoré sa týkajú Markízy, sú falošné, tvrdí znalkyňa

Stanovisko znalkyne, ktorá na základe požiadavky NAKA skúmala zmenky predložené v kauze falšovania zmeniek voči televízii Markíza dokazuje, že zmenky nie sú autentické.

Orange Sport exkluzívne prinesie špičkové zápasy zo série XFN

8. Orange Sport exkluzívne prinesie špičkové zápasy zo série XFN

Televízna stanica Orange Sport do svojho programu zaraďuje ďalší exkluzívny obsah. Fanúšikovia bojového umenia si budú môcť už 18. novembra vychutnať prvý z dvoch očakávaných X Fight Nights turnajov tejto jesene a zimy.

Seznam.cz: Reportáž o Babišovi ml. bola etická

9. Seznam.cz: Reportáž o Babišovi ml. bola etická

Redakce pořadu Zvláštní vyšetřování, který v pondělí večer přinesl rozhovor se synem premiéra Andreje Babiše, postupovala ve všech ohledech eticky a výhradně s ohledem na veřejný zájem.

Najčítanejšie