V DVB-T je už aj Fooor, Dajto a TA3

V DVB-T je už aj Fooor, Dajto a TA3

24.04.2013 11:37 | TV | mk

TA3 je už súčasťou druhého multiplexu, v prvom multiplexe dnes pribudli TV Dajto a Fooor. Vysielatelia podpísali zmluvy s Towercomom. (Aktualizácia)

 

 

Aktualizácia (15:35) Spravodajská televízia TA3 dnes spustila digitálne terestriálne vysielanie (DVB-T). Televízna stanica TA3 doplnila programovú ponuku 2. celoplošného multiplexu DVB-T, ktorý je dostupný pre viac ako 91% slovenských domácností. „Strategickým zámerom spravodajskej televízie TA3 bolo využiť všetky prístupné možnosti šírenia signálu a byť tak ešte bližšie k našim divákom, ktorých základňa sa každým rokom úspešne rozširuje," povedal Martin Ilavský, generálny riaditeľ televízie TA3. Digitálne vysielanie prichádza krátko po tom, ako televízia rozšírila svoj vysielací čas od šiestej hodiny ráno až po jednu hodinu po polnoci. „Televízia TA3 je od tohto momentu divákom prístupná všetkými existujúcimi kanálmi. Stali sme sa tak stopercentnou celoplošnou televíziou, čo potvrdzuje našu pozíciu lídra televízneho spravodajstva," povedal výkonný riaditeľ TA3 Igor Čekirda.

Aj Dajto a Fooor dnes pribudli v prvom multiplexe, oznámil hovorca Towercomu Michal Šuran. Sú dostupné v 1. celoplošnom multiplexe DVB-T, ktorý bol spustený koncom marca a pokrýva približne 80% obyvateľov. Vysielanie oboch staníc je dostupné nekódovane v norme MPEG-2 a je k dispozícii tak pre 80% obyvateľov Slovenka. Pre naladenie stačí zvoliť v samotnom set-top-boxe či televízore so zabudovaným DVB-T tunerom automatické ladenie a stanice by sa mali naladiť automaticky.

Obyvateľom prijímajúcim uvedené celoplošné multiplexy sú nové TV stanice k dispozícii prostredníctvom automatického naladenia ich prijímacích zariadení (DVB-T settopboxov), ktoré už využívajú bezplatne.

Pôvodná správa:
Podľa informácií Omédiách.com zmluvy s prevádzkovateľom televízneho vysielania DVB-T spoločnosťou Towercom a vysielateľmi sú tesne pred podpisom. „Akonáhle bude podpísaná zmluva, naša spoločnosť je pripravená okamžite zaradiť TV stanicu vysielateľa. Predpokladáme, že k podpisu zmluvy so spomínanými vysielateľmi dôjde v krátkom čase," povedal v utorok pre Omédiách.com hovorca spoločnosti Towercom Michal Šuran.
Prevádzkovateľ siete pozemného televízneho vysielania DVB-T, spoločnosť Towercom v súčasnosti prevádzkuje tri multiplexy. Spravodajská televízia TA3 rozšíri ponuku druhého terestriálneho multiplexu, kde v súčasnosti vysielajú JOJ, Plus, Markíza a Doma. Dajto a Fooor pribudnú do prvého multiplexu, kde je TV WAU: Podľa informácií Omédiách.com zmluva s Markíza-Slovákia je tiež tesne pred podpisom.

TA3 si od zaradenia do druhého multiplexu sľubuje veľa. "Ak dôjde k podpísaniu zmluvy, spolu s rozšírením času vysielania, ktoré sa nám v tomto kvartáli podarilo, bude zaradenie do druhého multiplexu pre nás obrovský úspech," povedal pre Omédiách.com výkonný riaditeľ TA3 Igor Čekirda. V súčasnosti má TA3 približne 86 percentné pokrytie. Zaradením do druhého multiplexu získa celoplošné pokrytie. "V podstate by sme sa mali dostať do každej domácnosti," dodal Čekirda.

Ponuka terestriálnych multiplexov:
Prvý multiplex: WAU, Dajto, Fooor
Druhý multiplex: JOJ, Plus, Markíza, Doma, (pribudne TA3)
Tretí verejnoprávny multiplex: Jednotka, Jednotka HD, Dvojka + RTVS (rádiá)
Štvrtý mutiplex: zatiaľ je prázdny, majú tam pribudnúť (Plustelka): ČT1, ČT2, TV LUX, Eurosport, Eurosport 2, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, MusicBox a SpiceFarár cez facebook pozýval ľudí na nočnú omšu, zasiahla polícia

Farár cez facebook pozýval ľudí na nočnú omšu, zasiahla polícia

 "Zajtra v nedeľu o 4:00 v kostole budem slúžiť hodovú svätú omšu za všetkých dobrodincov a po nej o 4:30 dám sväté prijímanie cez zakristiu veriacim. Môžte si zakúpiť kalendáre na rok 2021 aj prispieť na chod farnosti, vďaka.“

David Salinger a jeho kultové dielo v novom vydaní

David Salinger a jeho kultové dielo v novom vydaní

Majstrovský rozbor rodinných vzťahov. Ako tvrdí sám J.D. Salinger, „je to amatérsky film, ktorý citlivo zobrazuje nežné vzťahy matky a dvoch najmladších detí rodiny Glassovcov.“

Nadácia Orange ohlásila grantové programy, medzi ktorými je aj digitálna gramotnosť

Nadácia Orange ohlásila grantové programy, medzi ktorými je aj digitálna gramotnosť

 Nadácia Orange v dôsledku pandemickej situácie prehodnotila svoje programové priority a zamerala svoju činnosť na digitálnu gramotnosť, duševné zdravie a komunitný rozvoj.

Fľaša Kláštornej Kalcia získala zlato na Global Water Drinks Awards

Fľaša Kláštornej Kalcia získala zlato na Global Water Drinks Awards

Kláštorná Kalcia sa v stredu 21. októbra 2020 večer stala víťazom v kategórii BEST PET v súťaži balených vôd Global Water Drinks Awards 2020 a uspela v medzinárodnej konkurencii.

Z ruskej vlády odišiel námestník, ktorý mal na starosti médiá

Z ruskej vlády odišiel námestník, ktorý mal na starosti médiá

Ruský premiér Michail Mišustin uvoľnil z funkcie námestníka ministra digitalizácie, spojov a masovej komunikácie Alexeja Volina.

Operátori bezodplatne navyšujú dáta a volania pre učiteľov

Operátori bezodplatne navyšujú dáta a volania pre učiteľov

Ak učíte online a potrebujete sa pripojiť na internet cez mobil alebo ak komunikujete so žiakmi hlavne cez telefón, môžete cez riaditeľa požiadať o navýšenie dát a neobmedzené volania.

Minister obrany a predsedníčka strany si zahrali v sitcome RTVS (VIDEO)

Minister obrany a predsedníčka strany si zahrali v sitcome RTVS (VIDEO)

"Je len jedna Pumpa, na ktorej sa stretne taxikár Dano, pumpár Mišo, predsedníčka PS a minister obrany...

RTVS odvysiela finále 36.ročníka Košického zlatého pokladu

RTVS odvysiela finále 36.ročníka Košického zlatého pokladu

V sobotu budú známe mená víťazov 36. ročníka Košického zlatého pokladu.

Po fotkách, ktoré priniesol bulvárny Blesk, má český minister odstúpiť (FOTO)

Po fotkách, ktoré priniesol bulvárny Blesk, má český minister odstúpiť (FOTO)

Český bulvárny denník Blesk dnes priniesol fotografie ako dôkaz, že český minister zdravotníctva, ktorý je hlasom pandemických zákazov, tieto opatrenia sám nedodržiava.

Česká televízie predlžuje vysielanie špeciálneho programu ČT3

Česká televízie predlžuje vysielanie špeciálneho programu ČT3

V souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru prodlužuje Česká televize (ČT) vysílání programu ČT3, jenž od března pomáhá starším lidem, kteří jsou nuceni zůstávat doma.

Najčítanejšie