Dvojica komikov nachytala už aj severomacedónskeho premiéra (VIDEO) Youtube Vovan222prank

Dvojica komikov nachytala už aj severomacedónskeho premiéra (VIDEO)

10.07.2019 10:28 | TV | ČTK

Dvojica ruských komikov napálila po telefóne severomacedónskeho premiéra Zorana Zaeva. Ten v jednom telefonáte priznal, že Rusko má na Balkáne príliš veľa špiónov, v inom začal zvažovať, že zaplatí úplatok.

 

Informovala o tom agentúra AFP.

Na jednej z troch zverejnených nahrávok, ktoré narafičili komici medzi augustom 2018 a aprílom 2019, bol Zaev presvedčený, že hovorí s bývalým prezidentom Ukrajiny Petrom Porošenkom. V ďalšom prípade si myslel, že na druhej strane je generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. "Stal som sa obeťou svojej otvorenosti" a "nepriateľov orientácie našej krajiny na NATO", konštatoval pred novinármi Zaev.

V jednom z telefonátov ponúka premiérovi falošný Porošenko, že poslúži ako prostredník medzi macedónskou ortodoxnou cirkvou a konštantinopolským patriarchom Bartolomejom, duchovným vodcom pravoslávnych kresťanov. Ten v januári uznal ukrajinskú národnú cirkev za nezávislú na ruskej pravoslávnej cirkvi.

Nepravý Porošenko vysvetľuje, že to docielil tým, že Bartolomeja osobne podplatil. "V mojom prípade to stálo 150.000 eur. Pre vás to bude lacnejšie," pokračuje jeden z komikov a hovorí potom o sume 100.000 eur. "Výborne, to nebude žiaden problém," reaguje na nahrávke Zaev.

V ďalšej konverzácii severomacedónsky premiér nepravému Stoltenbergovi priznáva, že Moskva "má v regióne veľa špiónov".

Komici Alexej Stoljarov a Vladimir Kuznecov vystupujúci pod pseudonymami Vovan a Lexus, sú na podobné žartíky špecialisti a už dokázali nachytať mnoho svetových politikov, vrátane zosnulého amerického senátora Johna McCaina, niekdajšieho šéfa britskej diplomacie Borisa Johnsona, ukrajinského exprezidenta Porošenka aj jeho nástupcu Volodymyra Želenského či bieloruského vodcu Alexandra Lukašenka.

pošli na vybrali.sme.sk


Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

1. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

2. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

3. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

4. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

5. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

6. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

7. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

8. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

9. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

10. Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

Vo veku 64 rokov zomrel americký fotograf Charlie Cole, ktorý sa preslávil fotkou osamoteného muža, ako stojí proti kolóne tankov. Informoval o tom dnes server BBC News.

Najčítanejšie