Úľavy na koncesionárskych je možné žiadať aj spätne

Úľavy na koncesionárskych je možné žiadať aj spätne

27.05.2013 11:58 | TV | mk

Koncom júna sa blíži termín na odovzdanie žiadostí o úľavu na platení koncesionárskych poplatkov (poplatkov RTVS za služby verejnosti).

 


Túto možnosť do konca minulého mesiaca využilo viac ako 320 tisíc platiteľov úhrady. Nie všetkým však stihla RTVS oznámiť, že ich žiadosť zaregistrovala a že splnili podmienky. „Postupne sa spracovávajú doručené listy a e-maily. Pokiaľ platiteľ úhrady doložil potrebné doklady, nie je dôvod nevyhovieť podanej žiadosti," povedal pre Omédiách.com hovorca RTVS.

 

Najväčší nápor zaznamenali v RTVS do konca marca, do kedy bol oficiálny termín podania žiadostí. Vzhľadom k tomu, že RTVS nestíhala všetky žiadosti zaregistrovať, tak generálny riaditeľ Václav Mika termín predĺžil do konca júna. RTVS však sľubuje, že „aj keď spracovávanie listov a e-mailov je časovo náročné, všetkým, ktorí splnili podmienky a doložili doklady, budú úľavy uznané od 1.1.2013." Samozrejme, ak mali v tom čase na ne nárok.

„Pri podaní žiadosti tlačivo („Evidencia platiteľa úhrady", ktoré je dostupné na pošte s doložením dokladu, ktorým preukazuje požadovaný nárok ) o poskytnutie úľavy, teda prvotné preukázanie nároku, platiteľ platí úhrady v predpísanej sadzbe až do spracovania žiadosti," povedal hovorca RTVS.

Kto môže žiadať úľavu: občania s ťažkým zdravotným postihnutím, občania, ktorí majú viaceré odberné miesta, tí ktorí ukončili oder elektriny. Sadzba úhrady sa znižuje na polovicu platiteľovi, ktorý je: poberateľom dôchodkových dávok alebo poberateľom dávky v hmotnej núdzi.

Odporúčam: Všetko o koncesionárskych poplatkoch, čestné vyhlásenie, infolinka, adresy, manuál

Termín na žiadanie spätnej úľavy je možný len do konca júna. "Občania, ktorí v tejto lehote preukážu svoje nároky na úľavu, získajú túto úľavu spätne od začiatku roka 2013. Po tomto termíne už nebude možné so spätnou platnosťou akýmkoľvek spôsobom uplatňovať predmetné úľavy," oznámila RTVS.

Ak máte otázky na platenie úhrad a požiadanie úľav, napíšte ich do diskusie pod článkom, alebo pošlite ich do mailu do 5. júna na adresu miroslava.kernova(zavinac)gmail.com. Budem sa pýtať v RTVS za vás. Odpovede zverejním v článku.

pošli na vybrali.sme.sk


Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

1. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

2. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

3. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

4. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

5. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

6. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

7. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

8. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

9. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

10. Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

Vo veku 64 rokov zomrel americký fotograf Charlie Cole, ktorý sa preslávil fotkou osamoteného muža, ako stojí proti kolóne tankov. Informoval o tom dnes server BBC News.

Najčítanejšie