Foto: ČT Foto: ČT

Sanitka 2 bude na jeseň na RTVS aj ČT

10.07.2013 13:05 | TV | Miroslava Kernová

Sanitka 2 bude výrazne akčnejšia. K známym kultovým postavám pribudne napríklad Dagmar Havlová, Marek Vašut či Jiřina Bohdalová.

 


Kultový československý seriál Sanitka má pokračovanie.  Od septembra nasadzuje trinásťdielny seriál Sanitka 2 nielen Česká televízia, ktorá ho natočila, ale aj Slovenská televízia, ktorá v súčasnosti vysiela staré diely. „Po odvysielaní prvej série tohto kultového seriálu zo záchranárskeho prostredia, plánuje RTVS plynulo nadviazať na osudy hlavných postáv, novou sériou Sanitky. Nová Sanitka bude pevnou súčasťou jesennej štruktúry a veríme, že osudy naozajstných hrdinov- záchranárov našich divákov oslovia," povedala pre Omédiách.com Dominika Šulková z tlačového oddelenia RTVS.

Česká televízia sa rozhodla oživiť legendárny seriál z 80. rokov. V pôvodnej sérií bol režisérom Jiří Adamec, Sanitku 2 zrežíroval Filip Renč. V dvojke sa objavia pôvodné postavy a pribudnú aj noví herci. Seriál, ktorý sa natáčal od septembra 2011 do júna 2012, tvorí nový uzavretý príbeh, ktorý v mnohom nadväzuje na prvú sériu.

Štáb Sanitky 2 Foto: ČT

Z pôvodnej Sanitky sa v nových dieloch objavia Doktor Vojtěch Jandera (Jaromír Hanzlík), Janderova prvá manželka Eliška (Zlata Adamovská), Janderův brat Jarda (Tomáš Juřička), Jardova manželka Alžbeta (Ivana Andrlová), Doktor Mádr (Petr Kostka), Doktor Karlík (Svatopluk Skopal), Fanda Beznoska (Pavel Zedníček) a Korejs (Zdeněk Srstka).

Scénar k seriálu napísal Ivan Hubač, syn Jiřího Hubača, autora pôvodného seriálu. "Otec ma od písania Sanitky 2 odrádzal. Sám pokračovanie už písať nechcel, hoci bol niekoľkokrát oslovený. Mne sa zase zdalo škoda nechať túto legendu ležať. Tak sme sa dohodli, že pokračovať budem ja a otec si to pri postupe autorských práv dal ako podmienku," povedal podľa ČT Ivan Hubač.

"S otcom sme konzultovali predovšetkým osudy a vývoj pôvodných postáv, o pokračovaní sme sa samozrejme bavili, ale pred bielym papierom som bol nakoniec vždy sám," povedal Ivan Hubač. Medzi novými postavami je napríklad Doktor Kaderka (Jiří Dvořák), Kaderková a Theo, jeho matka a brat (Jiřina Bohdalová a Vladimír Javorský), Doktorka Foldynová, Janderova druhá žena (Dagmar Havlová), Neliba (Marek Vašut) a mnohí ďalší.

Foto: ČT

Na rozdiel od pôvodnej Sanitky v novej sérii bude oveľa viac akčné scén. Napríklad záchrana paraglaidistu, ktorý uviazol na stožiari vysokého vedenia, havária autobudu, alebo výbuch rockového klubu Čierna diera, pri ktorom bolo 160 komparzistov, 140 členov výrobného štábu vrátane kaskadérov, hasičov, 12 sanitiek, 18 profesionálnych záchranárov, 3 hasičské autá - 10 hasičov, vrtuľník aj najväčší záchranársky voz Golem. "Za tridsať rokov, čo túto prácu robím, si nepamätám, že by sa niekedy v televízii natáčalo toľko búračiek in natura ako práve do Sanitky 2," povedala vedúca produkcie Ilona Jirásková.

Stará Sanitka  Foto: ČT

Záchranári zo Sanitky 2 budú napríklad zachraňovať aj samovraha na strahovskom futbalovom štadióne, ktorý chcel skočiť z veže. Všetky nemocničné scény sa točili vo Fakultnej nemocnici Na Homolce v Motole. Žlté záchranárske vrtuľníky sú v seriáli povolané na pomoc v troch kritických situáciách a pre potreby natáčanie štartovali v Hradci Králové.365.bank si odnáša Zlatý klinec za svoje „Reklamy z obývačky“ (VIDEO)

365.bank si odnáša Zlatý klinec za svoje „Reklamy z obývačky“ (VIDEO)

Jarná kampaň 365 banky, v ktorej využila nový marketingový prístup, tzv. „crowdvertising“, a vyzvala ľudí, aby jej natočili spoty z pohodlia svojej obývačky, zabodovala.

Spolužitie majority s rómskou menšinou bude v Rádiu Slovensko pravidelnou témou relácie Kontakty

Spolužitie majority s rómskou menšinou bude v Rádiu Slovensko pravidelnou témou relácie Kontakty

Rádio Slovensko sa od pondelka 21. septembra v publicistickej relácii Kontakty bude v dvojtýždňovej periodicite venovať otázkam života rómskej národnostnej menšiny.

Trump v USA zablokuje TikTok a WeChat

Trump v USA zablokuje TikTok a WeChat

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa od nedele v Spojených štátoch zablokuje možnosť sťahovať aplikácie TikTok a WeChat, ktoré sú v čínskom vlastníctve.

Navaľnyj na Instagrame popisuje svoj stav a ako sa našla fľaša, v ktorej mohla byť jeho otrava (FOTO)

Navaľnyj na Instagrame popisuje svoj stav a ako sa našla fľaša, v ktorej mohla byť jeho otrava (FOTO)

Zdravotný stav ruského opozičného politika Alexeja Navaľného sa ďalej zlepšuje, aj keď pomaly. Kritik ruského prezidenta Vladimira Putina o tom dnes sám informoval na sociálnej sieti Instagram, kde tiež zverejnil svoju fotografiu z prechádzky po schodisku.

4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

V obchodoch je toľko špičkových smartfónov, ktoré dnes dokážu viac, než akýkoľvek starší notebook! Nie každý však musí vo vrecku nosiť mobil za vyše 1 000 eur. Niekto používa mobil len zriedka, iní sa od neho neodlepí po celý deň. 

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Niektoré americké a britské celebrity sa na celý deň odmlčali na platformách prevádzkovaných spoločnosťou Facebook, aby tak upozornili na problémy sociálnych sietí s nenávistnými prejavmi a dezinformáciami.

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Aj poslankyňa Romana Tabak sa rozhodla pripomenúť deň obetí holokaustu, no dosť nešťastným spôsobom.

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

Česká televize (ČT) se nemusí omlouvat koncernu Agrofert za to, že ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Pražský městský soud dnes zamítl žalobu, ve které společnost tvrdila, že reportáže poškodily její pověst.

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového riaditeľa sekcie komunikácie a medzinárodných vzťahov.

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma Zhenhua Data Technology, ktorá sa na svojom už vypnutom webe označovala za pioniera vo využívaní dát pre hybridné vojnu, vplyvných ľudoch zo západu, ktorý z čínskej firmy unikol.

Najčítanejšie