Foto: ČT Foto: ČT

Sanitka 2 bude na jeseň na RTVS aj ČT

10.07.2013 13:05 | TV | Miroslava Kernová

Sanitka 2 bude výrazne akčnejšia. K známym kultovým postavám pribudne napríklad Dagmar Havlová, Marek Vašut či Jiřina Bohdalová.

 


Kultový československý seriál Sanitka má pokračovanie.  Od septembra nasadzuje trinásťdielny seriál Sanitka 2 nielen Česká televízia, ktorá ho natočila, ale aj Slovenská televízia, ktorá v súčasnosti vysiela staré diely. „Po odvysielaní prvej série tohto kultového seriálu zo záchranárskeho prostredia, plánuje RTVS plynulo nadviazať na osudy hlavných postáv, novou sériou Sanitky. Nová Sanitka bude pevnou súčasťou jesennej štruktúry a veríme, že osudy naozajstných hrdinov- záchranárov našich divákov oslovia," povedala pre Omédiách.com Dominika Šulková z tlačového oddelenia RTVS.

Česká televízia sa rozhodla oživiť legendárny seriál z 80. rokov. V pôvodnej sérií bol režisérom Jiří Adamec, Sanitku 2 zrežíroval Filip Renč. V dvojke sa objavia pôvodné postavy a pribudnú aj noví herci. Seriál, ktorý sa natáčal od septembra 2011 do júna 2012, tvorí nový uzavretý príbeh, ktorý v mnohom nadväzuje na prvú sériu.

Štáb Sanitky 2 Foto: ČT

Z pôvodnej Sanitky sa v nových dieloch objavia Doktor Vojtěch Jandera (Jaromír Hanzlík), Janderova prvá manželka Eliška (Zlata Adamovská), Janderův brat Jarda (Tomáš Juřička), Jardova manželka Alžbeta (Ivana Andrlová), Doktor Mádr (Petr Kostka), Doktor Karlík (Svatopluk Skopal), Fanda Beznoska (Pavel Zedníček) a Korejs (Zdeněk Srstka).

Scénar k seriálu napísal Ivan Hubač, syn Jiřího Hubača, autora pôvodného seriálu. "Otec ma od písania Sanitky 2 odrádzal. Sám pokračovanie už písať nechcel, hoci bol niekoľkokrát oslovený. Mne sa zase zdalo škoda nechať túto legendu ležať. Tak sme sa dohodli, že pokračovať budem ja a otec si to pri postupe autorských práv dal ako podmienku," povedal podľa ČT Ivan Hubač.

"S otcom sme konzultovali predovšetkým osudy a vývoj pôvodných postáv, o pokračovaní sme sa samozrejme bavili, ale pred bielym papierom som bol nakoniec vždy sám," povedal Ivan Hubač. Medzi novými postavami je napríklad Doktor Kaderka (Jiří Dvořák), Kaderková a Theo, jeho matka a brat (Jiřina Bohdalová a Vladimír Javorský), Doktorka Foldynová, Janderova druhá žena (Dagmar Havlová), Neliba (Marek Vašut) a mnohí ďalší.

Foto: ČT

Na rozdiel od pôvodnej Sanitky v novej sérii bude oveľa viac akčné scén. Napríklad záchrana paraglaidistu, ktorý uviazol na stožiari vysokého vedenia, havária autobudu, alebo výbuch rockového klubu Čierna diera, pri ktorom bolo 160 komparzistov, 140 členov výrobného štábu vrátane kaskadérov, hasičov, 12 sanitiek, 18 profesionálnych záchranárov, 3 hasičské autá - 10 hasičov, vrtuľník aj najväčší záchranársky voz Golem. "Za tridsať rokov, čo túto prácu robím, si nepamätám, že by sa niekedy v televízii natáčalo toľko búračiek in natura ako práve do Sanitky 2," povedala vedúca produkcie Ilona Jirásková.

Stará Sanitka  Foto: ČT

Záchranári zo Sanitky 2 budú napríklad zachraňovať aj samovraha na strahovskom futbalovom štadióne, ktorý chcel skočiť z veže. Všetky nemocničné scény sa točili vo Fakultnej nemocnici Na Homolce v Motole. Žlté záchranárske vrtuľníky sú v seriáli povolané na pomoc v troch kritických situáciách a pre potreby natáčanie štartovali v Hradci Králové.

pošli na vybrali.sme.sk


Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

„Nejaký prokurátor sa s nejakým fízlom a s nejakým sudcom dohodnú, že jej byt proste počká. Teba noviny už raz osrali, a veľmi rýchlo. S tebou nebude žiadna extra námaha, stačí z teba urobiť kokota. A to si na dobrej ceste.“

Angelina Jolie pripravuje v BBC reláciu aj o manipuláciách (VIDEO)

Angelina Jolie pripravuje v BBC reláciu aj o manipuláciách (VIDEO)

Britská vysielacia spoločnosť BBC pripravuje v spolupráci s americkou herečkou Angelinou Jolie reláciu, ktorý má pomôcť dospievajúcim deťom s orientáciou vo svetovom dianí a s rozlišovaním dôveryhodných informácií od manipulácií.

Ceny Trilobit sú rozdané, ocenenia získali aj tvorcovia zo Slovenska

Ceny Trilobit sú rozdané, ocenenia získali aj tvorcovia zo Slovenska

Český filmový a televizní svaz FITES udělil Hlavní cenu Trilobit 2020 hercům Jiřímu Schmitzerovi a Ladislavu Mrkvičkovi za jejich role ve filmu Staříci.

Markíza bude mať špeciálne Na telo so Zuzanou Čaputovou (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálne Na telo so Zuzanou Čaputovou (VIDEO)

Televízia Markíza v nedeľu o 13:00 odvysiela v relácii Na telo rozhovor s prezidentkou Zuzanu Čaputovou.

Registrácia na Digital PIE 2020 je spustená, známe je už aj zloženie poroty

Registrácia na Digital PIE 2020 je spustená, známe je už aj zloženie poroty

Asociácia digitálnych marketingových agentúr (ADMA) a organizátor RULEZZ konferencií – TheMarketers.biz tento týždeň spustili 4. ročník súťaže v digitálnom marketingu na Slovensku - Digital PIE 2020. Aj v tomto roku je partnerom združenie pre internetovú reklamu IAB Slovakia, ktoré odovzdá špeciálne ocenenie DIGITAL MEDIA SOLUTION.

Časopis Vatikánu: Za poklesom počtu mníšok je aj zneužívanie

Časopis Vatikánu: Za poklesom počtu mníšok je aj zneužívanie

Vatikánsky dámsky časopis pripísal dramatický pokles počtu rádových sestier na svete veľmi náročným pracovným podmienkam, sexuálnemu zneužívaniu a zneužívaniu moci zo strany ich nadriadených a duchovných.

Súťaž PROKOP pozná víťazov (FOTO)

Súťaž PROKOP pozná víťazov (FOTO)

Vo štvrtok večer počas slávnostného večera v Bratislave boli vyhlásení víťazi súťaže o najlepší PR projekt za minulý rok PROKOP 2019.

RTVS má novú diskusnú reláciu (VIDEO)

RTVS má novú diskusnú reláciu (VIDEO)

RTVS prinesie novú diskusnú reláciu s názvom Do kríža, ktorú bude vysielať na Dvojke každú stredu o 22:25.

Zomrela hviezda zoskupenia Monty Python, herec Terry Jones (VIDEO)

Zomrela hviezda zoskupenia Monty Python, herec Terry Jones (VIDEO)

Vo veku 77 rokoch zomrel britský herec Terry Jones, známy najmä z komediálnej skupiny Monty Python.

Daňa a Vaskyho prepustili z väzenia, youtuberskú kariéru majú zakázanú

Daňa a Vaskyho prepustili z väzenia, youtuberskú kariéru majú zakázanú

Kontroverzná dvojica Martin Daňo a Rudolf Vasky po 41 dňoch sa môžu nadýchnuť na slobode. Krajský súd v Bratislave dnes dvojicu prepustil z väzby.

Najčítanejšie