Foto: TA3 Foto: TA3

Babitzová: TA3 utajila, kto sa na tábor vyzbieral

16.07.2013 13:21 | TV | mk

Ak ide o vlastnú akciu TA3, televízia vysiela reportáž niekoľkokrát denne, pri charitatívnej akcii rádia Expres televízia rádio zamlčala.

 

 

Televízia TA3 začiatkom júla priniesla reportáž o detskom tábore v Račkovej doline pre sto detí zo sociálne slabších rodín. Televízia oslovila v reportáži detí, ba dokonca ja moderátora Andreja Wallnera, ktorý bol s deťmi v tábore. Zmienka o tom, že tábor organizuje rádio Expres a skladajú sa naňho poslucháči rádia sa nikde neobjavila. "Na tábor v Tatrách sa vyzbierali ľudia v zbierke," povedala stručne moderátorka.

Šéfka rádia Expres Eva Babitzová ostala prístupom TA3 zaskočená. „Nepochopím prístup slovenských médií, považujem ho za celkom pomýlený a neprofesionálny," reagovala pre Omédiách.com Babitzová, ktorá je zároveň prezidentkou Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc. Rádio Expres každoročne od roku 2008 organizuje tábor pre detí zo sociálne znevýhodnených rodín.

„Vyzbierajú sa na to každý rok poslucháči rádia, ktorí sú absolútne skvelí a potrebnú nemalú sumu dajú dokopy za 3 - 4 dni," hovorí Babitzová. Spomenutie organizátora tábora nepovažuje za skrytú reklamu. Nechápe, prečo TA3 šla o tábore robiť reportáž a zároveň tajila meno organizátora. „Alebo točím reportáž o tábore Dobrý skutok a prinesiem informáciu komplet, alebo to nerobím. Načo je takáto reportáž? S utajením, kto to robí a kto sa na to vyzbieral?"

Televízia TA3 po tom, ako ju web Omédiách.com na reportáž upozornil, oznámila, že pripraví ďalšiu, v ktorej Expres spomenie: „Televízia TA3 odvysielala 5. júla len úvodnú reportáž k spomínanému letnému táboru pre deti zo sociálne slabších rodín. Reportáž dala primárne do popredia charitatívny rozmer tohto projektu," napísala v stanovisku televízia. „Letný tábor prebieha a televízia TA3 sa k nemu vráti aktuálnymi informáciami aj v ďalších pripravovaných reportážach – v relácii Dobré správy a v nadchádzajúcom víkendovom vysielaní – kde bude autorovi myšlienky projektu, ako aj hlavnému organizátorovi, Rádiu Expres, venovaný samostatný priestor."

Odporúčam aj: TA3 sa cez víkend zmenila na propagačnú brožúru svojho majiteľa

Po otázkach Omédiách.com TA3 v Dobrých správach reportáž zopakovala a doplnila v nej vetu, že na tábor sa vyzbierali poslucháči rádia Expres.

Nie je nič výnimočné, že TA3 otvorene v spravodajstve promuje nie len charitatívne aktivity blízke svojmu majiteľovi - napríklad aktivity vysokej školy v Skalici, známe sú aj pravidelné propagačné reportáže z Incheby a mnohé iné.  Na otázku, podľa čoho si televízia vyberá, ktorú firmu pri jej aktivitách spomenie a ktorú nie, televízia neodpovedala.

Doplnenie Evy Babitzovej: "Na žiadosť riaditeľa TA3 Martina Ilavského chceme upresniť, že príspevok o destkom tábore Dobrý skutok bol pozmenený na základe dohody s Rádiom Expres a nie na základe otázok z Omédiách.com."Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Nejdůvěryhodnějším typem média je podle Čechů rádio, kterému věří 73 procent lidí. Následuje televize s 64 procenty a tisk s důvěrou 60 procent lidí.

Vyhlásenie: Proti volebnej fraške a policajnej brutalite! Za slobodu Bieloruska!

My, príslušníci občianskej spoločnosti Slovenska, ako ľudia ktorí si ctia slobodné demokratické voľby, vyjadrujeme našu plnú podporu občiankam a občanom Bieloruska v ich protestoch proti masívnemu falšovaniu výsledkov prezidentských volieb, v ich boji za slobodu, ktorú im pred 26 rokmi ukradol človek, ktorý je dnes považovaný za jedného z posledných diktátorov v Európe.

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Generálnym tajomníkom služobného úradu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny je bývalý novinár Karol Zimmer. Ten na ministerstvo, na čele ktorého je Milan Krajniak zo Sme rodina, nastúpil 1. júla 2020.

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V bieloruskom Minsku tretiu noc pokračujú protesty proti režimu staronového prezidenta Alexandra Lukašenka. "Policajti zasahujú s novou silou. Zatýkanie začalo. Počuť aj výbuchy, podobné ohlušujúcim granátom, ale k potýčkam doteraz nedošlo," hlási opozičný server Belorusskij partizan s odvolaním sa na informácie zo sociálnych sietí.

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Bývalý televízny redaktor posledné roky nemal čas chodiť do roboty na ministerstve. Venoval sa vlastnej firme a krízovej komunikácii.

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

 Koronakríza poriadne prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina dnes nemá rezervu už ani na jeden mesiac. Dobrou správou však je, že viac ako tri štvrtiny domácností si uvedomujú dôležitosť úspor a chcú si sporiť aspoň toľko čo doteraz. So zabezpečením sa do budúcnosti im teraz pomôže nová unikátna služba Finančný plán.

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Spoločnosť na výrobu mäsiarskych výrobkov Mecom, ktorú prostredníctvom spoločnosti Carnibona kontroluje Penta, má aktuálne rozsiahlu kampaň, že jej výrobky sú zo slovenského mäsa. Propagovať novú stratégiu sa snaží aj ekonomický týždenník Penty – Trend. Na konci júla zverejnil PR rozhovor so šéfom Mecomu, v pondelok redakčný text, okolo ktorého sa za posledných 24 hodín diali zvláštne veci.

Najčítanejšie