Slovak Telekom a exkluzivita práv na Premier League

Slovak Telekom a exkluzivita práv na Premier League

08.08.2013 10:18 | TV | mk

Spoločnosť Slovak Telekom potvrdila exkluzívnu zmluvu so spoločnosťou Slovak Sport. Tá vlastní exkluzívne práva na tri sezóny Premier League. Slovak Telekom pre Magio TV a Sat Magio získal viacero športových programov, premenovávať  sa ich zatiaľ nechystá.

 


Televízia Slovak Sport TV2 s veľkými peripetiami odštartovala. Pre mnohých divákov je atraktívna hlavne preto, že sa jej podarilo získať exkluzívne práva na Premier League, čo znamená, že žiadna iná televízia zápasy PL na slovenskom trhu nemôže vysielať. Práva, ktoré nie sú lacné, pritom získala táto málo známa spoločnosť z Nitry. Tým, že Slovak Sport má dohodu len so Slovak Telekomom a nemá dohodu so žiadnymi ďalšími operátormi (okrem Digi TV, ktorá patrí do portfólia Slovak Telekomu) v diskusii na Facebooku stránky Slovak Sport sa už niekoľko týždňov objavujú špekulácie, že práva zaplatil Slovak Telekom a nie spoločnosť Slovak Sport. Spoločnosť Slovak Sport na otázky Omédiách.com neodpovedala.

 


O exkluzivite, právach na tri sezóny a ďalších športových kanáloch na otázky Omédiách.com odpovedal (5. augusta) hovorca ST Michal Korec

V akom vzťahu je Telekom so spoločnostou Slovak Sport?

"Slovak Telekom má so Slovak Sport uzavretú zmluvu o spolupráci, ktorá nám umožňuje vysielať Slovak Sport.TV2 exkluzívne na území SR."

Je pravdou, že Telekom stojí za nakúpením práv na Premier League?

"Právami na Premier League na najbližšie tri sezóny disponuje Slovak Sport a my máme exkluzívnu zmluvu na vysielanie Slovak Sport.TV2."

Aké ďalšie športové práva Telekom kúpil?

"Popri možnosti vysielať zápasy Premier League vďaka našej zmluve o spolupráci so Slovak Sport budeme mať v našej ponuke viaceré kanály DIGI Sport. A na DIGI Sport 2, DIGI Liga majstrov 1 a DIGI Liga majstrov 2 budú môcť diváci sledovať 3 zápasy v utorok a 3 zápasy v stredu plus ďalšie zo záznamu zo súťaže UEFA Liga majstrov."

Je pravdou, ze Slovak Sport.TV2 chystá zmenu názvu? Napríklad na T Sport (Slovak Sport TV 2) T Sport 2 (Slovak Sport ). Digi Sport sa zmení na (T Sport Extra). A pribudnú prípadne aj nové športové od Digi - T Sport Extra 2-5?

"Nie je to pravda, zatiaľ o zmene neuvažujeme a vo vysielaní budú figurovať TV stanice ako Slovak Sport.TV1 a 2, resp. DIGI Sport, DIGI Sport 2, DIGI Liga majstrov 1 a DIGI Liga majstrov 2."Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Najčítanejšie