Foto: JOJ Foto: JOJ

Jesenné novinky na JOJ: reality šou a dva nové seriály

27.08.2013 13:00 | TV | mk

Hlavnými programovými novinkami jesene na JOJ je nové pokračovanie reality šou Vyvolení s podtitulom Dom snov, šou Česko Slovensko má talent, nový seriál Klan a seriál Dedičstvo z prostredia slovenskej dediny s Danom Junasom v hlavnej úlohe, ktorý pribudne neskôr.

 

 

JOJ odštartovala jesennú programovú štruktúru čiaatočne už v auguste. Na obrazovku sa vrátili nové časti Paneláku. V poradí už 12-dielna séria sa vysiela nie štyri, ale päť dní v týždni. Má nový vysielací čas. Seriál uvoľnil miesto Vyvoleným a štartuje až o 21:30. Seriál mal mať pôvodne predpremiéru o 16:50 na JOJ PLUS. Zatiaľ idú na Pluske nasledujúci deň reprízy z predchádzajúceho dňa.

Aktualizácia 1.9. JOJ zmenila pôvodné plány a vrátila seriál do pôvodného času o 20:20, vymenila ho tak s Vyvolenými, reality šou pôjde podľa najnovších zmien po Paneláku o 21:40.

Panelák   Foto: JOJ

Reality šou Vyvolení vysiela JOJ od pondelka až do soboty o 20:20, až do novembra. Šou obsadila miesto po viacerých reality formátoch. Bučkovci majú pauzu. A zatiaľ nie je v pláne ani Mama ožeň ma, Farmár hľadá ženu, Rodinné záležitosti ani Dr. Dokonalý.
JOJ však rozbehla prípravy na ďalšie reality šou, kde bude hľadať partnerov. Jednou je Hľadá sa nevesta, kde bude pre protagonistu z Mama, ožeň ma hľadať nevestu. A druhou je Cesta za láskou. V spolupráci s tanečnou skupinou The Pastels sa chystá tanečná šou Move up, objaví sa v októbri na Pluske.

Klan    Foto: JOJ

Prvého septembra štartuje nový romantický denný seriál Klan. Podľa predlohy chorvátskeho seriálu Ruža vjetrova scénar napísal dvorný JOJkársky autor Andy Kraus. Seriál štartuje celovečerným filmom 1. septembra o 20:20. Bežne sa bude vysielať pred správami o 17:45. "S osudom dvoch rodín stojacich na opačnej strane zákona sa zahrá nečakaná láska. Inéz Matošová (Kristína Svarinská) a Marek Hodák (Patrik Vyskočil) sa do seba zaľúbia a ani znepriatelení rodičia im nedokážu zabrániť v spoločnom živote. O svoje vysnívané šťastie však musia bojovať," píše o seriály televízia.

Súdna sieň, ktorá sa vysielala doposiaľ v podvečernom čase, sa presúva na Wau. Na JOJ pôjde len dopoludnia v repríze.

Porotca ČSMT Leoš Mareš  Foto:JOJ15. septembra odštartuje štvrtá séria speváckej šou Česko Slovensko má talent. V porote bude Lucie Bíla, Jaro Slávik a ako nováčik Leoš Mareš. Moderátormi budú Martin Pyco Rausch, Jakub Prachař, režisérom Jeffo Minařík.

V piatok večer od 13. septembra, niekoľko hodín po americkej premiére, vysiela JOJ opäť X FACTOR USA 2013.

Medzi novinkami je aj šou XXL Rodinka Wolnysovci, ktorá prináša detailný pohľad na život nemeckej trinásťčlennej rodiny Wollnyovcov. Pribudne aj rodinná súťaž Cena je správna či nová šou „Ostřiháno" o súboji kaderníkov.

JOJ kompletne mení spravodajstvo. Štartujú nové hlavné správy - Veľké Noviny už o 19 hodine. Krimi sa presúvajú na Plusku na 20 hodinu. Poludňajšie správy budú kratšie, naopak predĺžia sa Noviny o 17 hodine. Mení sa grafika, vizuál a štúdio.

Na jeseň sa vracia na obrazovku relácia Nakupuje vám to, ktorú pripravuje spoločnosť Andreja Bičana. Moderátorom je Juraj Mokrý, aj pribudne aj relácia Páli vám to! Na obrazovku sa vracajú seriály Vtierka Castle, Geissenovci, CSI Miami, Las Vegas a New York, Letecké katastrofy, seriál Deň a Noc sa presúva z Plusky na Wau a mení názov na Bratislava Deň a Noc. Opäť sa bude vysielať šou Nákupné maniačky.

Na PLUS pôjde pravidelne v utorok o 20:30 seriál HOMELAND - Zradca. S novými dielmi náučného magazínu Svet zázrakov sa Daro Haraksin vracia od pondelka do piatku o 18:10.Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Nejdůvěryhodnějším typem média je podle Čechů rádio, kterému věří 73 procent lidí. Následuje televize s 64 procenty a tisk s důvěrou 60 procent lidí.

Vyhlásenie: Proti volebnej fraške a policajnej brutalite! Za slobodu Bieloruska!

My, príslušníci občianskej spoločnosti Slovenska, ako ľudia ktorí si ctia slobodné demokratické voľby, vyjadrujeme našu plnú podporu občiankam a občanom Bieloruska v ich protestoch proti masívnemu falšovaniu výsledkov prezidentských volieb, v ich boji za slobodu, ktorú im pred 26 rokmi ukradol človek, ktorý je dnes považovaný za jedného z posledných diktátorov v Európe.

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Generálnym tajomníkom služobného úradu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny je bývalý novinár Karol Zimmer. Ten na ministerstvo, na čele ktorého je Milan Krajniak zo Sme rodina, nastúpil 1. júla 2020.

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V bieloruskom Minsku tretiu noc pokračujú protesty proti režimu staronového prezidenta Alexandra Lukašenka. "Policajti zasahujú s novou silou. Zatýkanie začalo. Počuť aj výbuchy, podobné ohlušujúcim granátom, ale k potýčkam doteraz nedošlo," hlási opozičný server Belorusskij partizan s odvolaním sa na informácie zo sociálnych sietí.

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Bývalý televízny redaktor posledné roky nemal čas chodiť do roboty na ministerstve. Venoval sa vlastnej firme a krízovej komunikácii.

Najčítanejšie