Ján Riapoš v novej relácii na TA3

Ján Riapoš v novej relácii na TA3 Foto: TA3

Televízia TA3 spúšťa od štvrtka 28. októbra 2021 nový magazín s názvom Paralympijský špeciál.

V dvadsaťminútovom formáte, ktorý bude v premiérovom vydaní vysielaný raz mesačne, vo štvrtok,  predstavíme zaujímavých hostí v súvislosti s témou parašportu. Súčasťou relácie bude aj rubrika Profil športovca mesiaca a reportáže z aktuálnych podujatí. Prvým hosťom bude predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš, ktorý na paralympiáde v Tokiu získal v poradí už šiestu paralympijskú medailu v parastolnom tenise.

Okrem aktívnej športovej kariéry sa v roku 2002 stal predsedom Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov, o rok neskôr sa stal predsedom Slovenského paralympijského výboru. V roku 2005 bol Medzinárodnou federáciou stolného tenisu vyhodnotený ako najlepší parastolný tenista – vozičkár, v roku 2015 bol vyhlásený paralympionikom dvadsaťročia v SR.

„Naši paralympionici žnú úspechy na každých paralympijských hrách. Sme na nich hrdí. Cenné kovy a umiestnenia sú však len jednou stránkou. Tou druhou sú ich inšpiratívne životné príbehy o sile človeka. Predstavíme vám ich v Paralympijskom magazíne na TA3,“ uviedla riaditeľka Centra spravodajstva a publicistiky Televízie TA3 Zuzana Martináková.

Patrik Tkáč Foto: TA3

Moderátorom Paralympijského špeciálu bude edaktor zo športovej redakcie TA3 Patrik Tkáč, ktorý má v oblasti športu dlhoročné skúsenosti.

TA3 prvýkrát odvysiela magazín Paralympijský špeciál už tento štvrtok 28. októbra o 18.00 hod.