Foto: JOJ Foto: JOJ

Oceňovaný seriál Homeland, ktorý pozerá aj Obama, JOJ stiahla

14.09.2013 00:50 | TV | mk

Skupina JOJ tento rok kúpila výnimočný seriál Homeland, ktorý získal mnoho ocenení. Po dvoch častiach ho stiahla. Diváci sú nahnevaní.

 

 

Špionážny americký seriál patrí medzi top seriály na svete. V USA s netrpezlivosťou čakajú na natočenie tretej série a dokonca aj prezident Obama priznal, že patrí medzi jeho obľúbené seriály.

Foto: JOJSkupina JOJ kúpila prvú sériu natočenú v roku 2011. seriál mal byť jedným z top programov Plusky. Ale nie je. Seriálu televízia vyčlenila vysielací čas každý utorok a štvrtok o 20:30 na Pluska. Po troch odvysielaných dieloch jeho vysielanie vedenie stoplo. „Seriál Homeland sme na istý čas stiahli z obrazovky, pretože v novom slote o 20.30 na Pluske zaznamenal nižšiu sledovanosť, ako sme očakávali. Na obrazovky sa vráti do neskoršieho času už onedlho," povedala pre Omédiách.com Ivana Semjanová riaditeľka Úseku analýz, marketingu a PR. Seriál mal v utorok 5. septembra v komerčnej kategórii trhový podiel 2,7 percent. „Je smutné, že keď je konečne nejaký dobrý seriál, tak ho bez dôvodu stiahnete z vysielania," také a podobné reakcie sa objavovali v diskusii pod upútavkou na seriál 10. septembra, keď mala televízia odvysielať tretiu časť, a nevysielala ju. Seriál však vysiela Česká televízia na ČT2, kde ho môžu fanúšikovia pozerať ďalej.

„Špionážny seriál Homeland z produkcie americkej televíznej stanice Showtime možno považovať za najlepší dramatický seriál televíznej sezóny 2011/2012, čo dokazuje zbierka jeho najprestížnejších svetových ocenení," písala pritom v upútavke na seriál samotná televízia.

V roku 2012 získal dva Zlaté glóbusy z troch nominácií (najlepší dramatický seriál a herečka v hlavnej úlohe) a šesť cien Emmy z deviatich nominácií (najlepší dramatický seriál, herec v hlavnej úlohe, herečka v hlavnej úlohe, scenár, strih, herecké obsadenie).
V roku 2013 získali Damian Lewis aj Claire Danesová Zlaté glóbusy ako najlepší herec/ herečka v hlavnej úlohe dramatického seriálu.

Seriál sa začínal tak, že seržant Nicholas Brody Seržant americkej národnej pechoty Nicholas Brody (DAMIEN LEWIS) sa vracia domov do Washingtonu po ôsmich rokoch strávených v irackom zajatí. Médiá ho oslavujú ako národného hrdinu, čo však jeho psychickému stavu vôbec neprospieva. Ničí ho aj manželkin vzťah s jeho najlepším kamarátom, ktorý vznikol počas jeho dlhej neprítomnosti. Na dôvažok má v pätách agentku CIA Carrie Mathisonovú (CLAIRE DANESOVÁ), ktorá je priam chorobne posadnutá podozrením, že Brody je zradca a spiaci člen teroristickej siete al-Káida, ktorý pripravuje útok na USA. Agentka Mathisonová získala informáciu, že al-Káide sa podarilo dostať istého Američana na svoju stranu. A práve návrat Brodyho, ktorý bol osem rokov nezvestný, v nej vzbudí podozrenie, že americký národný hrdina je vlastne členom teroristickej skupiny. Brodyho začne horúčkovito sledovať, no vzhľadom na jej psychické a osobné problémy prestanú kolegovia brať jej podozrenia vážne. Ako sa však časom ukáže, v živote seržanta Nicholasa Brodyho skutočne nie je všetko v poriadku.Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Obľúbený, pôvodne sovietsky kreslený seriál pre deti No počkaj, zajac! sa rozšíri o ďalšie desiatky epizód. Premiéra prvej z nich bude v Rusku na prelome leta a jesene.

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý pokus je naplánovaný na dnes, sobotu 30. mája.

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

Najčítanejšie